POLDERS Hoe kwam Edson zo slim? Schitter op de rode loper MUSICAL KAARTVERKOOP NU GEOPEND 25 Q DE SLIMSTE FANS Bestel nu tickets op pzc.nl/awards met brokjes in de vorm van mensenhoofdjes." Ze brengt de avond zittend in een fauteuil door. Het decor: een dekenkist, dozen, een strijkplank en een rondsnorrende robotstof zuiger. Katinka Polderman: „Ja, ik mijmer, denk na en spreek over de dikwijls erg oneerlijke relatie tussen mens en dier. Dieren en natuur staan volledig in onze dienst. We willen wel natuur, maar het moet ook weer niet té natuur worden. Impulsen „Wij achten onszelf geen dieren, zeggen dat we onze impulsen kunnen beheersen. Maar juist omdat wij evenzeer dieren zijn kunnen we dat helemaal niet. En zijn we zulke monsters voor andere dieren. „De mens is de enige diersoort waarvoor alle andere dieren bang zijn. Van een mug tot een leeuw. Niet omdat we scherpe klauwen als be ren hebben - wij hebben alleen maar ons nare karakter. „Bovendien beweren wij altijd dat de natuur wreed is. Hoezo? Een leeuw doodt nooit vijf Zo'n enorme zak met spekjes van de kiloknaller is een zak dierenleed DRAAGT gnoes om een reservevoorraad aan te leggen. Evenmin verschalkt hij een halve buffel en gooit hij de rest weg. Dat doen wij aan de lo pende band. Wij proppen dagelijks tiendui zenden kuikens in de shredder. „Ik weet van mezelf hoe sterk een moederin stinct is. Daar valt gewoon niet tegenop te re deneren, zó diep zit dat verankerd in je wezen. De eerste maanden na de geboorte van Bram week ik niet van zijn zijde, het lukte me niet om zonder hem boodschappen te doen. En juist dat instinct, meent ze, maakt ons dieren. „Een dier wil ook niet haar veulentje, kuikentje of biggetjes verliezen. Dat moet ook voor dieren hartverscheurend zijn. Mensen mogen dieren dan minderwaardig vinden om dat ze niet kunnen praten, instinct is wat ons bindt. „In die zin zou ik veganist moeten zijn en geen melk drinken. Kalfjes worden immers bij hun moeder weggehaald. Maar: er is ook nog een leven na mijn boodschappen. Meer dan je best kun je niet doen. Inderdaad, pogen een steentje bij te dragen." Geen winter zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten op NP02. Fans Gudo Tienhoven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke zaterdag blikken zij terug op De slimste mens. AvE: Gudo! We zijn er weer! Wat weet jij van.de hoer betalen? GT: Ok, leuk, uhhh.Edson da Graca, roept steeds 'Jezus', wil hem ook spelen in The Passion, hoorde een vrouw nooit zo luid kreunen als Meg Ryan in When Harry Met Sally..PAS! Leuke kerel trouwens. Maarrrr, een potentiële Slimste? Met alle respect voor de deelnemers van afgelopen week: qua niveau komt dit seizoen wat stroef uit de startblokken. Het was vrij passend geweest als ze mij bij the Passion als Jezus hadden gevraagd Ave: Edson was wel de leukste kan didaat van de week. Drie keer de slimste, waarbij ik me afvroeg hoe hij het toch voor elkaar kreeg. Hij wekte de indruk niet zo veel te we ten. Waarschijnlijk was het zijn gui tige voorkomen. Die pet, die pret oogjes, zijn grappen. GT: Het is toch 8o procent van de charme van dit programma: ner veuze bekende Nederlanders (of je heet Gijs Staverman en wel of niet winnen interesseert je geen fluit), bizarre biechten (Paul Rabbering denkt in kleuren?!), het mekkeren van Maarten, hoe Philip zelfs van 'plasseksvideo' een duur woord maakt. Ave: Wezenloze padvindersklets koek, dat vond ik de mooiste uit drukking van de eerste week. Uit de mond van Maarten, natuurlijk. Hoorde jij trouwens dinsdag die ge mompelde opmerking van Lykele Muus, toen Philip hem tijdens de ronde Open Deur vertelde dat voor hem Andries Knevel nog overbleef? GT: Oef, weet ik niet meer. Mis schien met een knipoog naar Bri gitte Kaandorp? 'Als ik het maar niet met Andries Knevel hoef te doen?' Ik weet wel dat het EO-boegbeeld deze week twee keer voorbij kwam en twee keer aan een kandidaat moest worden toege wezen. Ave: 'Moet dan maar', mom pelde Lykele voordat hij naar An dries ging luisteren. Populair was hij inderdaad niet, terwijl hij toch vertelde dat hij graag boeken van atheïsten leest! Jij had het net over de charme van het programma, ik zoek dat toch ook in de spontane antwoorden. Welke Johan zei in 1619 vanaf het schavot: Maak het kort? Edson: Johan Cruijff toch? Het klinkt wel Cruijfïïaans!' Als onze premier wegvalt, is er vast in no-time een tramchauffeur gevonden die het kan overnemen GT: Dan ga ik nog een keer terug naar het eerder genoemde nep-or- gasme van Meg Ryan en de reactie van Philip. Zonder blikken of blo zen: „Dat klonk toch best authen tiek, nietwaar?" Maar volgende week wil ik weer De Slimste in plaats van De Leukste Mens zien. AWARDS vanaf Katinka Polder man strijdt met haar voorstelling voor een diervrien delijkere houding. FOTO KRIJN VAN NOORDWIJK zaterdag 15 december 2018 44 EEN - UW THEATER Polderman toert de komende maan den met haar show langs theaters in heel het land. De 18e editie van het Musical Awards Gala vindt plaats op 23 januari 2019! Tijdens deze grootst opgezette liveshow worden de prestigieuze Awards voor Nederlands grootste musicalsterren en beste producties uitgereikt. Op deze avond worden niet alleen de prijzen uitgereikt, maar zijn er ook exclusieve fragmenten van het nieuwe musicalseizoen getoond! Wil jij schitteren op de rode loper tussen de musicalsterren tijdens de Musical Awards Gala en live bij de show aanwezig zijn? li exclusief transactiekosten 23 JANUARI 2019 - RAI THEATER AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25