U Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...een auto die door de merkdealer is onderhouden. AutoTrack 22 HOCKEY WK IN INDIA Thierry Brinkman (23) is voorlopig Oranjes topscorer op het WK hockey. Als zoon van criticaster Jacques leest en hoort hij al jaren diens kritiek. Hij kan pa nu opvolgen als wereldkampioen. zaterdag 15 december 2018 Rik Spekenbrink WK HOCKEY Bhubaneswar Als bondscoach Max Caldas het tweegesprek in de tuin van het spe lershotel ziet, kan hij het niet laten. „Alleen over je vader praten", zegt hij tegen Thierry Brinkman. La chend, maar de kwinkslag heeft een ondertoon. Jacques Brinkman is de meest kritische hockeyvolger van het land. Hij prikkelt graag en laat daarom voor het gemak soms de nuance achterwege. Dat maakt hem niet bij iedereen geliefd. Zoon Thierry moet er al een paar jaar mee omgaan. Ook tijdens toer nooien, zoals het WK in Bhubanes war. Een paar dagen geleden nog, op Radio t: 'Nederland hoort favo riet te zijn, maar zoals het nu speelt is het een outsider.' Donderdag, voor de wedstrijd, las Thierry de co lumn van zijn vader in De Telegraaf. 'Van India verliezen is geen optie'. Even die druk opvoeren. Harde boodschap „Classic pa", lacht de aanvaller, de ochtend na de 2-1-zege op het gast land, waarin hij zelf scoorde. „Ik denk altijd: leuk voor hem. Hij mag zeggen wat-ie wil. Als je het zo neerzet, is het een harde bood schap. Maar misschien was het gis teren ook wel geen optie om te ver liezen." Met 337 interlands, twee wereld titels en twee olympische gouden medailles, heeft zijn vader recht van spreken. Brinkman (23) gaat er luchtig mee om. Hij ontkent niet dat zijn teamgenoten er doodmoe van worden, de eeuwige vergelij king met 1998. Met de zin die deze weken in elk verhaal terugkeert, dat Programma de hockeyers na het goud van Syd- ney al 18 jaar wachten op een mon diale hoofdprijs. Met de stokpaard jes van zijn pa misschien ook wel, dat deze generatie klootzakken mist, geen leiders heeft die opstaan als het stroef loopt, dat die droogte voor een hockeynatie als Nederland veel te lang duurt. „Maar wat kunnen wij ermee", stelt hij een wedervraag. „Pakistan werd hier steeds neergezet als vier voudig wereldkampioen. Daar koopt ook helemaal niemand van dit Pakistan iets voor. India is acht voudig olympisch kampioen, tja. Allemaal loze kreten. Het is zo lang geleden en zegt niets over nu. Het mooie van de mannen uit die gene ratie is dat ze altijd gelijk hebben, wat ze ook zeggen, omdat ze alles wonnen. Wij zijn er totaal niet mee bezig. De enige vergelijking is dat we net zo graag die cup willen win nen als zij destijds. Het is alleen wel moeilijker dan 20 jaar geleden." Bij wijze van inspiratiebron heeft de Indiase organisatie in de kleed kamer van Oranje een poster ge hangen van het gouden team van twintig jaar geleden. „Ik denk niet dat ons team daar een extra gevoel bij krijgt. Zelf kijk ik er wel altijd even naar voordat ik het veld opga. Geen idee waarom. Misschien toch om er motivatie uit te halen." Hij zat als jochie van drie jaar waarschijnlijk op de tribune van de Galgenwaard, Brinkman kan het zich niet herinneren. „Ik ken alleen de goals van Stephan Veen en Teun de Nooijer uit de finale, van film- Het mooie van de gouden generatie is dat ze altijd gelijk hebben, wat ze ook zeggen -Thierry Brinkman (23) pjes. Voor mijn pa was het natuur lijk bijzonder, wereldkampioen worden in je geboortestad." Telefoon Het contact gaat deze weken via de telefoon. Jacques Brinkman twij felde lang, maar reisde niet af naar India. „Die is druk met zijn bier brouwerij, zijn nieuwe passie", weet Thierry. „Begonnen in een klein schuurtje, nu loopt het goed en zit hij op een mooi landgoed. Ik ben heel trots dat hij iets heeft ge vonden om zijn ziel en zaligheid in te stoppen, naast hockey en zijn ge zin." Thierry's broer Tim debuteerde vorige maand in het eerste van FC Utrecht, zus Julie hockeyt bij SCHC. Zelf lijkt hij, speler van Bloemendaal, meer op zijn moeder vindt-ie zelf. Maar donderdag avond, in die intense kwartfinale A Thierry Brinkman na zijn doel punt tegen India in de kwartfi nale. Inzet: vader Jacques. tegen India, was hij een kind van zijn vader. „Ik zat op hetzelfde level, qua agressiviteit en vechtlust. Op het veld kan ik ook de winnaar zijn. Spuug in de handen en gaan. Dan zit er zeker wat bloed van hem in mij." Brinkman is met vier goals top scorer bij Oranje. Wie ze maakt in teresseert hem 'geen reet'. „Ik wil geen hosanna om mij. Als collectief zijn we hier goed. We willen vlam men tegen Australië en dan hope lijk zondag nog een keer. Alleen de titel telt." Niet om de kritiek, niet vanwege die twintig jaar, maar omdat deze ploeg het wil en kan. Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je gratis de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Dan weet je dat op onderhoud niets aan te merken valt. GO 1 In hand spugen en gaan' Vandaag Halve finales 11.30 uur Engeland - België 14.00 uur Australië - Nederland Morgen 12.00 uur Wedstrijd om 3de plaats 14.30 uur Finale Wedstrijden van Oranje live op NP01 FOTO'S GETTY IMAGES, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22