21 meer thuis dan in de zo bewierookte Premier League Dit plekje is nog vrij! Nu volop vroegboekkorting Karin's zaterdag 15 december 2018 moest geduld betrachten. In de Kuip was vorig seizoen nog geen plek voor hem en dus maakte hij noodgedwongen een tussenstop bij Club Brugge, waarmee hij wel de Belgische landstitel veroverde. „Maar in mei was er alweer con tact met Feyenoord", zegt Clasie. „Mark Hughes, die inmiddels ook alweer ontslagen is, stond toen nog voor de groep bij Southamp- ton. Hij wilde mij een kans geven en dat waardeerde ik. Maar ik had mijn zinnen al gezet op een terug keer naar Feyenoord, waarmee de gesprekken gaande waren. Het duurde alleen lang voor er groen licht was dat ik naar Feyenoord zou gaan. We waren al op trai ningskamp in China geweest en het duurde maar en het duurde maar. Twee weken China, dat zag ik helemaal niet zitten. Met lood in mijn schoenen ben ik vervol gens dat vliegtuig in gestapt. Ik moest wel, de onderhandelingen tussen Feyenoord en Southamp- ton verliepen stroef. Toen we later met Southampton in Frankrijk waren, was er eindelijk een ak koord tussen de clubs. Eindelijk. Ik wilde zo graag terug, dat zat al zo lang in mijn hoofd." Vergeten In de tussentijd werd Feyenoord eindelijk weer eens kampioen. Waren we Clasie in de tussentijd WE HEBBEN EEN PLOEG DIE GEWELDIG KAN VOETBALLEN, MAAR WE LATEN DAT TE WEINIG ZIEN niet een beetje vergeten? „Ja, dat denk ik wel. En dat was ook lo gisch. Ik zat in Engeland op een dood spoor. We hadden daar aller lei programma's die we in het krachthonk moesten draaien. Het is soms lastig om je daar elke dag weer voor op te laden, zonder uit zicht op speelminuten, maar ik heb me er altijd toe kunnen blij ven zetten. Mijn mentaliteit is al tijd een sterk punt geweest. Als jongetje kwam ik dagelijks met de trein vanuit Haarlem naar Rotter dam, omdat ik bij Feyenoord wilde slagen. Dat hield ik zonder proble men vol. Maar in Engeland werd op die sterke mentaliteit een nog groter beroep gedaan. Ik kwam al leen nog naar de club om te trai nen en dan weer naar huis te gaan. Ik was het helemaal niet gewend om af en toe zelfs vierde keuze te zijn." In de eredivisie bloeit hij inmid dels op. „Dit betekent niet dat ik nooit meer ergens over de grens zal spelen, want je weet nooit hoe een carrière loopt. Ik sta gewoon nog één seizoen onder contract bij A Jordy Clasie: „Ik zat in Enge land op dood spoor." foto pim ras Southampton. Feyenoord heeft mij gehuurd. De vraag is wat er straks gaat gebeuren. Ik moet nu zorgen dat ik de Jordy Clasie weer wordt die hier eerder heeft ge speeld. Dan zien we straks in april of mei wel. Dan zullen we met Southampton gaan praten. Daar ben ik nu niet mee bezig. Maar het zou kunnen dat ik na het seizoen terug moet naar Southampton. Dan zal ik daar vol voor mijn kans moeten gaan. Feyenoord is mijn club, er gaat voor mij weinig bo ven de Kuip. Maar je hebt nooit de garantie dat je zomaar kunt blij ven. Alle partijen moeten daarbij tot elkaar kunnen komen. „De laatste weken gaat het beter zoals heel Feyenoord veel beter is gaan draaien, met PSV thuis als omslagpunt. Maar ik ben nog lang niet tevreden. Ik loop hier na een paar goede wedstrijden echt niet met een dikke duim omhoog. Ik ga niet roepen dat het zo wel goed is. We hebben een ploeg die geweldig kan voetballen, maar we hebben het gewoon te weinig laten zien." Halve finale De spelbepalende middenvelder moet het ook morgen tegen For- tuna weer laten zien. Dezelfde Clasie, die na zijn sterke optreden tijdens het WK 2014 in Brazilië in de halve finale tegen Argentinië een gouden toekomst werd voor speld. „Ach, zo heb ik er zelf nooit in gestaan, hoor. Je geniet natuurlijk wel van dat soort momenten, maar het is niet zo dat ik na afloop van die halve finale dacht 'en nu stoot ik door naar de absolute top'. Ik wilde wel een stap gaan maken en dat heb ik ook gedaan. Maar pas nu geniet ik weer echt. Dat gevoel is mij veel waard, dat wil ik behou den. Louis van Gaal had het altijd over het 'totale mensprincipe'. Als je gelukkig bent thuis, dan speel je goed, dat verhaal. Klopt ook wel. Aan de andere kant is het ook te makkelijk. Dat jij dan een excuus hebt om slecht te spelen als je het thuis minder naar je zin hebt. Zo mag het gewoon niet zijn. Maar we genieten weer en dat is wel even weggeweest." Altijd inclusief: K vlucht verblijf K huurauto Kleinschalige accommodaties Q weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - AU 99 U70 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen GO Italië - Sardinië - Badesi Residence Badus Griekenland - Rhodos - Salakos Salakos Villas Prijzen excl. Calamiteitenfonds €2,50 adm-kosten €25,- per boeking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21