hi s Launsoach DEK*BED GRATIS op óp Waarde €139,95 (soa) 15 DN B: Crypto's zijn geen geld BIJ ELKE BESTELLING Even voorstellen... ALEEN DIT WEEKEND Launspach geeft trai ningen over stress en burn-out, is coach en mindfulnesstrainer. Ei genlijk vat de naam van Laun- spachs eenmanszaak het Rust- buro in een woord samen waar de jonge psycholoog vandaag de dag voor staat: relax! En ook: laat stress, burn-outs en het jachtige leven geen grip op u krijgen. In een eerder interview in deze krant erkende Launspach dat hij door schade en schande is wijs geworden. Als hij het roer niet had omgegooid, was een burn-out onvermijdelijk geweest. Dus kickte hij af van een Facebookverslaving en be sloot het 'heel anders te gaan doen'. Launspach leerde nee te zeggen, huurde een personal assistent in, probeerde, bij wijze van experiment, Ritalin en deed ver schillende vormen van yoga. Deed een opleiding tot mindfullnesstrainer en leerde zijn hartslag omlaag te brengen door middel van ademtechnie- ken. „Ook ik was iemand die een vol, rijk én betekenisvol le ven najoeg. Hoe drukker, hoe beter." Druk zijn was een sta tussymbool an sich geworden. Tot de wal het schip keerde. discounternl BEZORGD de piekkoers rond 17.000 euro in geruild voor een cryptomunt die is gekoppeld aan de dollar want al is het geloof in een stijgende koers nog zo sterk, een beetje ze kerheid kan geen kwaad. Het grootkapitaal gaat in 2019 de cryptomunt redden, is de overtuiging van Taihuttu en an dere cryptomuntgelovigen. Op het moment dat de Amerikaanse toezichthouder SEC toestem ming geeft om de bitcoin op Wall Street te verhandelen, zal de koers als een raket de lucht in schieten. Want pensioenfond sen, banken en grote institutio nele beleggers zullen dan de bit coin kopen om hun risico's te spreiden. Zoals ze ook goud ach ter de hand hebben. Althans dat hopen bitcoinbezitters. Maar de SEC twijfelt en schuift de beslis sing voor zich uit, waardoor de munt steeds verder wegzinkt. Voor Taihuttu is het uitstel van het onvermijdelijke. Blockchain, de techniek achter de bitcoin is de toekomst en cryptomunten worden het geld van morgen. „Zonder tussenkomst van ban ken kun je internationaal geld versturen. Ook die man in Tan zania die te weinig verdient om een bankrekening te mogen ope nen kan dan online kopen." „Mensen verklaren me voor gek dat we alles in bitcoin inves teerden, maar dat werd ook ge zegd over de mensen die in de ja ren 90 investeerden in gekke in- ternetbedrijfjes als Google en Amazon." Hij lacht om de kritiek die De Nederlandsche Bank heeft op de cryptomunt. „Dat is als filmrolletjesmaker Kodak die over de digitale fotografie riep dat het nooit wat zou worden. We weten hoe dat eindigde." Hij gaf al meer dan 150 inter views - 'toen stopte ik met tellen' - aan media uit heel de wereld. Het verhaal is meer dan alleen een geloof in een nieuwe digitale munt. „Ik ben mijn ouders vroeg verloren. Mijn vader was 61 jaar. Dan ga je denken: Dat kan mij ook overkomen. Ik wilde veran deren. Was een workaholic met twee bedrijven. Nu ben ik nog De kritiek van DNB is als die van filmrolletjesmaker Kodak die eerst niks zag in digitale fotografie flexibel en jong. De kinderen hebben hun vleugels nog niet uitgeslagen. Nu kan het." Het financiële bitcoinavontuur van de familie is gekoppeld aan een lange wereldreis. Vorig jaar waren ze in Thailand. Dit jaar toerden ze in een gesponsorde camper door Europa om het bit- coingeloof te verkondigen. Hun dochters zijn 13,11 en 8. Taihuttu en zijn vrouw Romaine geven de kinderen zelf les. „Onze kinderen leren niet over een oli fant uit een boek, maar zien ze zelf. We vertellen hen wat de mens in de historie met de oli fant deed. Praktische lessen van de werelduniversiteit." Hij kreeg de leerplichtambtenaar op zijn dak en later zelfs een voorwaar delijke straf van de rechter. De Taihuttu's schreven de kinderen vervolgens uit bij de gemeente, waardoor er nu geen leerplicht ambtenaar controleert of ze naar school gaan. De kinderen kijken op de bank een filmpje. Romaine bemoeit zich niet met de bit- coinhandel, maar staat wel volle dig achter de keuze. Wirex-creditcard Regulier geld heeft Taihuttu naar eigen zeggen niet meer. Hij be taalt met een Wirex-creditcard. Wirex biedt een service om van bitcoins echt geld te maken. Je stort er via een app bitcoins op en er komen euro's uit. „Het is een Visakaart dus je kunt er overal mee terecht. Ook bij de bakker. Bitcoin is een revolutie, over vijfjaar heeft iedereen ze. Er is geen bedrijf, geen ceo, alleen jij en ik die de munt gebruiken. Niemand, geen land en geen bank, kan de munt verwijderen door een computer uit te zetten." Na de kerstdagen vertrekt het gezin weer voor een lange reis tot de bitcoin de ultieme koersprong maakt naar 100.000,200.000 of misschien wel 1 miljoen euro. Taihuttu twijfelt er niet aan. ALL SEASON WWW.DEKBED-DISCOUNTER.NL/KRANT V Bestel nu, voor Kerst in huis! V Achteraf betalen mogelijk V 1,5 Miljoen tevreden klanten 9,2 25.643 Beoordelingen zaterdag 15 december 2018 GO Thijs Launspach (30) trapt maandag een nieuwe rubriek af op de economiepagina. Launspach is psycholoog en docent aan de Universiteit van Amsterdam. Hij kreeg lan delijke bekendheid als auteur van het boek Fokking druk. Cryptomunten zijn geen geld, waarschuwt De Neder- landsche Bank. De toezicht houder spreekt daarom over crypto's en niet over crypto munten. Vooral het specula tieve karakter van beleggen in Bitcoin en andere crypto's (er zijn er meer dan 1600) baart DNB zorgen. De cryptovaluta zijn vehikels voor witwasprak tijken en criminaliteit, stelt de toezichthouder. DNB heeft dit jaar zelf drie crypto's gemaakt, om de tech niek te leren. Want volgend jaar moet DNB toezicht gaan houden op aanbieders van diensten met virtuele valuta. Daar is voortaan een vergun ning voor nodig. Zo moet het witwassen van geld via het fi nanciële stelsel, aangepakt worden. DNB is wel heel geïnteres seerd in blockchain, de on derliggende techniek van de cryptomunten, als methode voor betrouwbare digitale waarmerken. Joli, Juna en Jessa in hun chalet, foto rob engelaar vast weer aan' -Didi Taihuttu Kijk op de site bij /video voor een kijkje in het chalet van de bitcoinfamilie. DEKBED

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15