Ook volgend jaar subsidie Tejo-huis Scalda gaat niet zomaar weg uit pand groene school 6 'Geen directe aansluiting op Oude Rijksweg' iik| HAARWERKEN Het lijkt er op dat de vrachtwagens die straks dagelijks mest en andere reststromen naar de biocentrale in Rilland aanvoeren, dwars door het glastuinbouwgebied Bathpolder moeten rijden. Energiebedrijf En- gie wil graag een directe aanslui ting op de Oude Rijksweg, maar dat vindt de provincie Zeeland 'geen goed plan'. De gemeente Reimers- waal pleit voor een nieuwe rotonde bij de afslag naar de Oesterdam. Pal naast de lap grond waar Engie volgend jaar een mestvergister wil bouwen, ligt al een weg die uitkomt op de Oude Rijksweg (N289). Al leen fietsers kunnen daar nu ge bruik van maken. Een aantal jaar geleden is de Bathpolderweg afge sloten voor gemotoriseerd verkeer: alle (vracht)auto's moesten voort aan via de rotonde vlakbij de afslag naar de snelweg naar de kassen in het gebied rijden. De provincie laat weten niet van plan te zijn de slag boom voor Engie weer weg te ha len, dat zou de veiligheid op de N289 niet ten goede komen. Wij willen de zorgen over de verkeersdruk en besmettingsgevaar - hoe klein dat ook is - graag wegnemen Woordvoerder Michael Verheul van Engie wil graag met de provin cie in gesprek. „Wij willen de zor gen over de verkeersdruk en het be smettingsgevaar - hoe klein dat ook is - graag wegnemen", motiveert hij de wens voor een rechtstreekse aansluiting. Wethouder Jaap Sinke van de ge meente Reimerswaal snapt dat de provincie uit oogpunt van ver keersveiligheid de weg niet zomaar weerwil openstellen. „Wij denken daarom aan de aanleg van een ro tonde bij de aanzet van de Oester- dam. Daar zou een extra aftakking richting het glastuinbouwgebied kunnen worden gemaakt, waarmee de overlast van de centrale beperkt wordt." Of het plan haalbaar is? Sinke: „We hebben het bij de pro vincie in de week gelegd." Het in april geopende Tejo-huis in Goes krijgt ook volgend jaar een flinke subsidie van de gemeente Goes. „We zijn tevreden over de voorziening", zegt wethouder Derk Alssema. Het Tejo-huis is een fenomeen dat is komen overwaaien uit België. De vestiging in Goes is de eerste in Ne derland. Jongeren met allerlei pro blemen kunnen op maandag en woensdag vrijblijvend, zonder af spraak en anoniem binnenstappen in het pand aan de kade in Goes. Ze komen in geen enkel systeem te staan. De gemeente denkt dat het Tejo-huis ervoor kan zorgen dat jon geren in een vroegtijdig stadium worden geholpen en daardoor niet in de zware en dure jeugdzorg te rechtkomen. Volgens Alssema we ten jongeren het Tejo-huis al aardig te vinden. Daarom maakt de ge meente Goes volgend jaar weer 20.000 euro over. De voorziening wordt overigens ook financieel on dersteund door de gemeenten Schouwen-Duiveland, Noord-Beve land, Kapelle en Reimerswaal. Als sema verwacht dat ook deze ge meenten volgend jaar weer een duit in het zakje doen. Het Goese Tejo- huis zit aan de Grote Kade 2. Het Edudelta College (voorheen het Groen College) werd eerder dit jaar opgeheven. Het Goese Lyceum nam de vmbo-tak over, terwijl Scalda zich ontfermde over de 'groene' mbo-opleidingen. De leerlingen daarvan krijgen nog al tijd les in het gebouw aan het Sta tionspark. Bestuursvoorzitter Hendrik-Jan van Arenthals van Scalda zegt op zich best te begrijpen dat de be heersstichting van Edudelta van het pand af wil. „Het verkopen van de gebouwen is het enige waarvoor de stichting er nog is. Zij willen de boeken een keer sluiten." Toch wijst Van Arenthals op de ge maakte afspraak dat Scalda nog drie jaar gebruik mag maken van het gebouw. „Wij gaan ervan uit dat deze nog staat." Scalda heeft die tijd volgens hem nodig om de 'groene' opleidingen te integreren in de andere gebou wen en opleidingen. Er komt zeker geen nieuw schoolgebouw voor al leen de 'groene' leerlingen. Van Arenthals zegt het vervelend te vinden dat er nu drie grote borden met de tekst 'Te koop' voor de school staan. Ze nemen volgens hem het zicht weg op de borden waarop de open dagen van de school worden aangekondigd. „Bo vendien zorgen die borden voor onrust en vragen. Daarom hebben wij een verklaring op onze website gezet." De Edudelta Onderwijsgroep werd eerder dit jaar opgeheven, omdat hij te klein was geworden om zelfstandig te blijven bestaan. De vmbo-scholieren verhuisden naar het Goese Lyceum aan de Bergweg. IN DE REGIO Kerstconcert Kerstmarkt Mini kerstmarkt MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Kapsalon de Jonge zaterdag 15 december 2018 BE Zorg over verkeer rond biocentrale Joeri Wisse Rilland -Michael Verheul, woordvoerder energiebedrijf Engie Rob Paardekam Goes Het pand van het voormalige Edudelta College aan het Stati onspark in Goes is te koop gezet. Onderwijsinstelling Scalda zal de eigenaar echter wijzen op de afspraak die is ge maakt dat ze er nog een paar jaar mag zitten. Rob Paardekam Goes KAPELLE In de Hervormde Kerk Kapelle wordt vandaag een kerst concert verzorgd. Deze keer zullen naast het Jong Pe trakoor ook worden opgetreden door het Walchers Man nenkoor en door het Fluitensemble Sensitivo. De op brengst van deze avond wordt ge schonken aan het Woord en Daad Zeeland project 'Beter Boeren in Siërra Leone'. Het concert begint om 19.30 uur. Entree bedraagt 5 euro. kinderen tot en met twaalf jaar hebben gratis toegang. GOES Zorggroep Ter Weel houdt vandaag een kerstmarkt in Goes- Zuid. De kerstmarkt is in de binnentuin tussen Ter Weel Goes aan het Joan- naplantsoen en Sint Maarten in de Groe aan de Beuken straat. Er staan di verse Zeeuwse standhouders, zoals Wienkeltje van Wul- lempje, Leuk Zeeuws en tweede- handskleding. Ver der zijn er vers ge bakken oliebollen, warme chocomelk, glühwein en erw tensoep verkrijg baar. De middag wordt muzikaal on dersteund door een Dickenskoor. Van 13.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. BAARLAND In de Maartenskerk in Baarland wordt vandaag tussen 14.00 en 16.00 uur een minikerstmarkt gehouden. Kinderen kunnen zelf kerststukjes maken. Gerard Boot zal vanaf het orgel de minimarkt voorzien van mu ziek. SNEEUW OP WINTERFAIR Lech Oostenriik OOSTDIJK Koning Winter is in het land. Met temperaturen net boven het vriespunt en een koude oostenwind voelde het gisteren op de Winterfair in Oostdijk ook winters aan. Er was zelfs - heel plaatselijk - sneeuw. Voor één euro konden be zoekers zich in een Oostenrijkse gondel met het goedje laten bespuiten. Edwin Hagenaar en zijn zoontjes Jonah, Luca en Joshua hadden daar wel oren naar. De opbrengst ging naar het goede doel: Kika. Naast de sneeuwattractie waren op de drukbezochte markt nog bijna vijftig andere kraampjes en activiteiten te vinden, foto johan van der heijden ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur: Open middag schilderijen Elly van Rij-Wiegman GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur: Weekmarkt; Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; 's-Heer Elsdorp- weg 39,13.00-167.30 uur: Open Studio Ineke Otte (ook zondag); Grote Kerk, 16.00 uur: Orgelconcert Arno van Wijk; Theater De Mythe, 20.00 uur: Optreden Maikel Harte 'S-GRAVENPOLDER Kring loopwinkel, 09.30-16.00 uur: Kerstmarkt Zuidwest/Psyient 'S-HEER ARENDSKERKE Klok'uus, 09.30 uur: Winterse wandeling door Suffe Tutten KAPELLE Dijkwelseweg 38A, 09.00-16.00 uur: Zeelandia Kleindierenshow; Hervormde Kerk, 19.30 uur: Kerstconcert Jong Petrakoor, Walchers Mannenkoor en Fluitensemble Sensitivo KORTGENE Voormalig gymlo kaal aan de Bernhardstraat, 09.00-16.00 uur: Kerstmarkt KRUININGEN Boerderij aan Hogenakkerweg 25, 08.30- 11.00 uur: Biologische groen temarkt RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Theaterconcert Def Ame- ricans (Johnny Cash tribute) WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt WOLPHAARTSDIJK Diverse locaties, 14.00-18.00 uur: Wol- phaartsdijkse Winterrroute ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Optreden Piet Brakman GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Van der Valk, 10.00-11.15 uur: yoga met Judith; Inloophuis Oase, 11.00-12.00 uur: Kinder club Schatzoekers voor kinde ren van 4-13 jaar HANSWEERT Room-Katho- lieke Kerk, 19.00 uur: Kerstsa- menzang. wolstraat 197 vlissingen Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 139