Museum stimuleert jeugd watersnood te onderzoeken 6 HAARWERKEN Stichting Verhage-Wesdorp beheert erfenis Tot ver na haar dood herinnerd worden én een bijdrage leveren aan de samenleving. Dat zijn de doelstellingen van de stichting. Initiatiefneemster voor Stichting Verhage-Wesdorp was Nel Ver hage-Wesdorp (1923-2017). Haar stichting, ondergebracht bij Stich ting Renesse, is nog maar recent of ficieel in werking. „Organisaties en instellingen van ouderen kunnen bij het stichtings bestuur een aanvraag voor financi ële steun indienen om initiatieven, projecten of evenementen mogelijk te maken", vertelt gevolmachtigde Dick Kooman namens Stichting Renesse. „De aanvragers moeten beschikken over een zogeheten ANBI-status." Het bestuur van Stichting Ver hage-Wesdorp bestaat uit burge- t meester Gerard Rabelink, en Hans Simons en Adrie Geleijnse, respec tievelijk voorzitter en penning meester van Stichting Renesse. Budget Het jaarlijks te besteden budget van de nieuwe stichting bestaat uit het rendement op het vermogen. „Dat betreffen de revenuen uit beleggin gen. De hoogte van het uit te geven bedrag wisselt dus elk jaar", geeft Kooman aan. Achter de naam Nel Verhage- Wesdorp gaat een intens levensver haal schuil. Oudere Zierikzeeënaars herinneren zich haar en haar man Piet Verhage nog als de eigenaren van galanterie-winkel Joh. De Vries aan het Havenplein en Speelgoed zaak Verhage in de Sint Domus- straat. Het echtpaar onderscheidde zich als vooruitstrevende midden standers. Beiden waren ook actief in de stedelijke ondernemersver eniging. Het overlijden van haar man en kort daarna zoon Frank op 44-jarige leeftijd, maakten Nel's laatste le vensjaren zeer somber. van der kooij Ij Kapsalon de Jonge Op het wensenlijstje staan onder meer twee rode Krupo stoelen voor in de woonkamer. En voor de badkamer wordt nog naar een toi let en waterreservoir gezocht. Ver der is er ruimte voor kleinere spullen, als oude atlassen en lees boeken. Wie straks de geschenk woning binnenloopt, krijgt het gevoel dat de tijd heeft stilgestaan. „In alle kamers van het huis kun je op onderzoek uit. Kijk in de kastjes, gluur in de pannen, neem de telefoon op en luister...in het huis valt van alles te ontdekken", aldus Lianne Kooijman van het museum. Ze vertelt dat het plan voor een speciale kinderroute al langer bestond. Speurtochten voor kinderen zijn er al wel, maar het Jeugdwatersnoodmuseum gaat een stap verder: twee oogge tuigen, die toen de ramp als kind hebben meegemaakt, nemen de jonge bezoekers van nu mee in hun verhaal. Dat gebeurt via ont- dekschriftjes. Onderweg leren kinderen niet alleen over de Wa tersnoodramp, maar ontdekken ze ook dat het niet vanzelfspre kend is dat we in Nederland droge voeten hebben. Om de Deense geschenkwo ning zo oorspronkelijk mogelijk in te richten, wordt nog naar heel veel gezocht. Van dubbele raam kozijnen tot objecten die er zijde lings mee hebben te maken, zoals toekenningsbrieven of straat naamborden. Ook giften van na de ramp zijn welkom, zoals de bruinieren schoenen die het Rampenfonds uitdeelde. IN DE REGIO Blikvanger geopend Top 2000 live Opruimen Kerstconcert MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 15 december 2018 SD Fonds doet goed met geld weduwe Ali Pankov Zierikzee Een van de weinige nog beschikbare foto's van Piet en Nel Ver hage-Wesdorp. Toenmalig burgemeester Theo de Meester schudt Piet de hand. Nel staat links naast Piet. foto stichting verhage-wesdorp wolstraat 197 vlissingen edelsmeden 11 Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 -A3 www.kapsalondejonge.nl De Deense geschenkwoning die in het Watersnoodmuseum staat, wordt tot in detail inge richt als een huis uit de jaren vijftig. De woning gaat deel uit maken van het Jeugdwaters- noodmuseum: een interactieve kinderroute. Er worden nog spullen voor gezocht. Esme Soesman Ouwerkerk RENESSE Museum De Blik vanger in Renesse is morgen geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Het museum is volledig in kerst sfeer en er zijn al lerlei dingen te koop. Na afloop kan iedereen voor de helft van de prijs koffie drinken in restaurant De Wig of een kopje koffie met een gratis bolus krijgen in het Hampshire Hotel. BRUINISSE Vandaag is De Van ger te Bruinisse het podium voor Top 2000 live. De gele genheidsband Greatest Hits Live speelt ongeveer 72 nummers uit de re cente Top 2000. Kaarten kosten in de voorverkoop vijf tien euro en zijn te verkrijgen via event- brite.nl. De deuren van De Vanger gaan om 19.30 uur open. ZONNEMAIRE Schoon Schouwen- Duiveland houdt vandaag de opruim- actie in Zonne- maire. Deelnemers kunnen verschil lende routes door Zonnemaire lopen om de omgeving weer spik en span te krijgen. De start is om 10.00 uur vanaf restaurant d'Ouwe Smisse. NOORDGOUWE Het Amsterdam Wind Quintet geeft morgen vanaf 15.00 uur een kerstcon cert. Ze brengen enkele delen uit het beroemde Weihnachtsorato- rium van Bach. Het concert sluit af met de Jazz-Suite van Bill Holcombe. Entree bedraagt 15 euro, inclusief warme wijn. ZIERIKZEE Na klachten vanuit de buurt staat er sinds circa twee maanden een camerakast aan de rand van het skatepark en de voetbalkooi op het parkeerterrein aan de Scheldestraat in Zierikzee. Van dit cameratoezicht als wa kend oog blijkt een preventieve werking uit te gaan. Het aan tal klachten over overlast is inmiddels flink gedaald, volgens een woordvoerder van de gemeente. Het betreft een mo biele camera-opstelling, die desgewenst op verschillende lo caties in de regio kan worden ingezet, foto: dirk-jan gjeltema BRUINISSE De Vanger, 19.30 uur: Top2000 Live; BURGH-HAAMSTEDE Burghse ring, 16.00 uur: Versieren kerstboom en ontsteken ver lichting; Koebel, 14.00 uur; Kerstversiering knutselen; C'est la Vie Cam pers, 10.00-16.00 uur: Open dag; KERKWERVE Dorpshuis, 14.30 uur: Humoristische proeverij; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.00-17.00 uur: Gratis entree voor 65-jarigen; ZIERIKZEE Borrendamme, 11.00-16.00 uur: Winterfair; FiZi, 15.00 uur: Girl, 20.00 uur: The Sisters Brothers; Nieuwe Kerk, 15.00 en 19.30 uur: Ad- ventsconcert Het Zeeuws Pro jectkoor; Onder de Beuze, 14.00 uur: Kerstconcert har monie Kunst en Eer; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Ten toonstelling De Zeeuwse keuken - Eten in de Gouden Eeuw; Willibrorduskerk, 10.00- 16.00 uur: Kerstmarkt; BRUINISSE Gereformeerde kerk, 10.00 uur: Adventsdienst Theo van Teijlingen; BURGH-HAAMSTEDE Christe lijk Gereformeerde kerk, 10.00 en 18.30 uur: Derde Advent, Viering Heilig Avondmaal; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Familie- rondvaart Laagwater; DREISCHOR Adriaanskerk, 20.00 uur: Kerstfeest met Bruinisser Visserskoor; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00-11.30 uur: Kerkdienst Christengemeente; Driekonin- genkerk, 15.00 uur: Kerstcon cert Wind Quintet; RENESSE Blikmuseum, 12.00- 17.00 uur: Kerstexpositie; ZIERIKZEE Stadhuismuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling De Zeeuwse keuken - Eten in de Gouden Eeuw. WAKENDOOG CAMERATOEZICHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 137