In een hotel liggen die zeepjes en flesjes shampoo er toch voor de heb? De dokter gaf mijn vader pilletjes, maar stuurt mij naar de sportschool! JOOST MAG 'T WETEN Tegen wie praat U, meneer? Tegen een man die precies hetzelfde lot heeft ondergaan als u. Fout cholesterol, bloedverdunners, ijzerpilletje, maagtabletje: the whole enchilada. Dus ik leef met u mee. Opnieuw de vraag: tegen wie praat u, meneer? Tegen de dokter die geen medicijnen voorschrijft? Mogelijk. Maar ik heb zo'n gevoel dat u eigenlijk al die dingen niet meer mag van uw vrouw. En dat u nu via mij uw gelijk wilt halen, net als de inzender van de zeepjes hiernaast. Ook in dat geval leef ik met u mee, want ook ik heb lange tijd dit niet meer mogen eten van mijn vrouw en dat niet meer mogen drinken. Uiteinde lijk heb ik een briefje van de internist gekregen waarop stond dat ik gerust van het leven mocht genieten, zolang ik al die pilletjes maar nam. Dus misschien wilt u nu een soortgelijk briefje van mij. Ziehier mijn voorstel: als die geboden en verboden inderdaad van uw huisarts zijn, ga ik daar natuurlijk niet tegen in. Maar mocht uw vrouw de boeman zijn, dan moet u even een briefje bij de dokter halen. Tot hier en niet verder, want ik moet nu even snel een paar pilletjes slikken. Ik kan me wel inleven in een dame die denkt: pik in, het is winter. Bestaat die uitdruk king nog? Die zeepjes en flesjes liggen er voor de heb, dus waarom zou ik ze niet in mijn tasje stoppen? Heeft ook te maken met een soort huisvrouwenzuinigheid. Beter mee verlegen dan om verlegen, je weet maar nooit en ze kun nen altijd nog van pas komen. Zelfs al weet je dat je die rommel vroeg of laat weggooit. Ook als advocaat van de man kan ik optreden. Ik heb, afgezien van snoepjes uit de trommel, nooit iets gestolen in mijn leven. En dat mee pikken van die flesjes lijkt daar op. Ook al zijn ze bij de prijs van de kamer inbegrepen. En stelen, proletarisch winkelen of hoe je het ook noemt: dat doet men niet. Ik heb een rechter ooit horen zeggen dat hij bij de beoordeling van een zaak de argumenten van beide partijen wikt en weegt. Maar vroeg of laat moet hij die argumenten achter zich laten en de sprong nemen naar het von nis. Goed, ik wik en weeg en neem de sprong. Mijn vonnis: uw man heeft gelijk. De kroonjuwelen stelen: vooruit. Maar miniflesjes shampoo: het staat zo sneu. Met een vrouw die zoiets doet, wil je eigenlijk niet getrouwd zijn. Hou ermee op, mevrouw. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik neem in een hotel altijd de leuke zeepjes en miniflesjes shampoo mee. Ik ben er blij mee. Mijn man zegt dat dit niet kan. Wat vindt u? Ik ben een kloon van mijn vader. In alles: ik ben mijn haar kwijt, heb een buikje, diabetes, een verhoogde bloeddruk en cholesterol. Mijn vader kreeg pilletjes en leefde nog lang en gelukkig tot zijn 83ste. Maar ik moet van de dokter mijn leef stijl aanpassen. Dus mijn biertje en kalfsbief- stukje laten staan en naar de sportschool. Wat moet ik hiermee? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 131