'Samen met mijn opa zilversparren verkopen vond ik al spannend' passeert ze haar winkeltje met kerstversiering. „Dit is mijn passie, altijd al geweest", zegt ze. „Met mensen omgaan is mijn ding. Ik adviseer over de kerstboom, zorg voor een kop koffie erbij: iedereen vertrekt blij naar huis. Dat geeft mij enorme voldoening." Januari is voor Schuurmans dan ook een rampmaand. „Afschuwelijk. Dan val ik in een zwart gat, dan is het weer voorbij. Ik ben tien keer lie ver bezig dan dat ik stilzit." Des te lastiger is het dat ze niet alles meer kan. Door de ziekte van Lyme, die vorig jaar werd geconstateerd, is lopen moeilijk en heeft ze minder energie. „De handel uit handen geven, vind ik lastig. Het liefst doe ik alles zelf." Gelukkig kan ze terugvallen op kleinzoon Cor-Jan (18). „Een goedgelukte kopie van mezelf', zegt ze. Hij wil het bedrijf over nemen. „Die jongen had er altijd al interesse in. Ik vind dat fijn." Van zijn oma is hij niet zomaar af. Schuurmans: „Ik schat in dat ik dit voor de rest van mijn leven doe. Als ik dan toch moet dood gaan, dan maar tussen de bomen." Als kind kon je Ernst van der Wielen niet blijer maken dan hem met zijn grootvader op pad te laten gaan. „Hij was markt koopman en had hier in Nijme gen een kraam met suikerpin da's. In december wisselde hij dat af met de kerstbomenverkoop. Ik mocht soms mee en dat vond ik spannend: samen met opa zilver en fijnsparren verkopen." Jaren later, Van der Wielen was een twintiger, stapte hij ook in de handel. In het eerste jaar reed hij nog met een volgeladen aan hanger door de straten. „Toet toet, kerstbomen te koop! Ik stopte bij iedereen die ik kende." Nu staat er tussen de geurende naaldbomen een vijftien jaar oude camper geparkeerd, waarin Ernst en zijn vrouw Roos over nachten. Ze zijn 41 jaar getrouwd, bijna net zo lang als hij bomen verkoopt. Ze slapen niet voor niets naast de handel, want er is weieens 's nachts een man over het hek geklommen om een boom te jatten. Tegenwoordig verjaagt Daisy, een Shih Tzu van 8 jaar oud, ongenode gasten met haar geblaf. Van der Wielen is vlak bij het parkeerterrein aan De Wedren geboren en getogen. „Ik ken ie dereen, en iedereen kent mij. Ik heb hier van alles meegemaakt: bij de bosjes kreeg ik mijn eerste verkering en 50 meter verderop ben ik bij een verkeersongeluk mijn broertje verloren." Puur voor de lol slijt hij zijn bomen. „Ik heb niet veel op met kerst, maar mensen een kerst boom laten uitzoeken, vind ik het leukste wat er is! Vraag me niet waarom. Misschien omdat de gesprekken supergezellig ver lopen. Ik praat graag, dat scheelt." Als het regent is de lol er snel vanaf, maar van ophouden wil hij niet weten. „Ik zeg weieens tegen klanten: als je me in december niet ziet, hebben we geen ver gunning gekregen of ben ik dood. Er is geen andere optie." Verkoper: Ernst van der Wielen (62) Staat bij: parkeerterrein De Wedren in Nijmegen Beroep: entrepreneur - van opkoper tot snackwagenhouder ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107