'Mensen willen een volle boom. Maar hoe leger, hoe mooier de ballen hangen' Kees Hoogerwaard ruilt in december al ruim veertig jaar zijn taxi in voor de kerstbomenverkoop. Het is - net als de inkomsten uit zijn baan - een welkome aanvul ling op zijn AOW. En gezellig, want de hele familie helpt mee. Zijn zoon, zijn schoondochter, twee kleindochters, een neef, en ook nog een aangewaaide vriend - allemaal springen ze bij. Dit jaar heeft hij het beter voor elkaar dan voorgaande jaren: hij heeft een luxe bouwkeet ter be schikking op het kerstbomen terrein. Er zit een flatscreentelevi- sie in, een koelkast en een straal kacheltje. En iedereen kan erin staan. „Dat was in de caravan wel anders", zegt Hoogerwaard, die met een sjekkie op zijn vaste plek staat. Twintig jaar lang kocht hij in november een oude caravan, waar hij van begin tot eind december in sliep om zijn bomen te bewaken. „Met een slokkie vieux op val je zo in slaap." Nu kan hij zich een be waker permitteren die 's nachts een oogje in het zeil houdt. Kerstboom Kees, zoals iedereen hem noemt: „Het leukste vind ik het lekker ongecompliceerd met mensen praten. Wat ouwehoeren, wat grappen, dat vind ik gezellig. Onderhandelen is ook leuk, al ben ik soms te gemakkelijk." Neef Bob: „Daarom staan wij buiten en telt Kees vaak binnen het geld." Na al die jaren weet hij: hoe le lijker de boom, hoe mooier je hem kunt optuigen. „Mensen willen vaak een vol exemplaar, maar ik vind het mooier als-ie lege plekken heeft. Daar kun je mooi de ballen hangen." Voor hem geen boom in de huis kamer. „Mijn Russische vrouw is nogal kritisch. Dan was-ie weer te scheef, dan weer te kaal. Nee, daar begin ik niet meer aan." Verkoper: Kees Hoogerwaard (68) Staat bij: metrostation Capelse Brug in Capelle aan den IJssel Beroep: taxichauffeur ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105