Die ping van een match, daar doet hij het voor BV DE LIEFDE Tin iet prof /VjterDet li/^qirono Zow -e l/fln -foto's (iit je Aekt qf e m'tkitïeh Vo<^r K-et Arnoud (44) is verslaafd aan swipen op datingsites, maar na drie afspraakjes met dezelfde vrouw krijgt hij het benauwd. De liefde geeft hij bewust geen kans. „Geen ONS onenightstandsgeen FWB (friends with benefits), geen huisdie ren, niet roken, niet drinken en ook niet naar mijn cupmaat vragen. Je wilt niet we ten wat er zoal aan eisen langskomt in een Tinderprofiel. Mannelijke tinderaars mogen er misschien om bekendstaan alleen maar seks te willen, van vrouwen word ik pas echt bloednerveus. Ze zijn zo serieus, je kunt geen geintje maken of ze verwijderen je als match. En het is al zo'n slijtageslag, dat online daten. Eerst moet je door een hele reeks profielfoto's heen van vrouwen die op het strand in de lucht springen, met een rugzak in de Himalaya staan of met een app konij nenoren op hun hoofd hebben gezet - de vrouwelijke tegenhanger van de man met een karper in zijn handen. Dan moet je een match zien te krijgen, een praatje aankno pen en haar 06-nummer ontfutselen. Daarna ga je heen en weer appen en pro beren een afspraakje te maken. Dat moet binnen een bepaalde tijd, anders is het mo- mentum voorbij en komt het er helemaal niet meer van. Maar als het lukt, ga je sa men iets drinken en kan het zijn dat je ein digt in bed. Soms is dat maar voor één keer, soms volgt een kortstondige romance, waarbij je als het ware een hele relatie in een paar maanden tijd propt, totdat het weer uit elkaar knalt. Dat, in een notendop, is hoe het mij de laatste vijf jaar - sinds mijn scheiding - op datinggebied vergaat. Waar ben ik mee bezig, denk ik weieens, maar toch begin ik steeds weer te swipen. Ik ben niet uit op een vaste relatie en ook niet op seks, maar zoek wel spanning en contact met nieuwe mensen. Dat zeg ik er altijd eerlijk bij: dat ze geen al te hoge verwachtingen van me moeten hebben. Het klinkt cru, maar na een afspraakje of drie is bij mij het nieuwe eraf, ik krijg het benauwd en app steeds minder, tot zo'n vrouw vragen begint te stellen. 'Ben je nog wel geïnteresseerd?' Dan geef ik toe dat mijn belangstelling is weg geëbd, sorry, dat ik er niet meer van kan maken dan het is. Natuurlijk zijn ze teleur gesteld, maar het komt vaak voor dat we daarna vrienden worden. Dus om nou te zeggen dat ik een spoor van vertrapte vrou wenharten achterlaat - nee. In vijf jaar heb ik vijftig dates gehad, denk ik. In het begin was ik haast getrouwd met Tinder, zat ik er voortdurend op te koeke loeren. Nu kijk ik alleen in het weekend of 's avonds op een verloren moment. Dan swipe ik tot ik een match heb, ik bekijk haar foto's en als ze tegenvallen, zoek ik verder. Het is verslavend, je wilt die ping van een match horen, weten of je weer tot een af spraakje kunt komen. Tegelijkertijd is het vermoeiend, want als het lukt moet je weer met een luchtje op de deur uit, het onbe kende tegemoet. Waarom ik blijf daten? Misschien dat ik ooit een vrouwtje tegenkom dat ik echt su perleuk vind, hou ik mezelf voor. Op wie ik verliefd word en aan wie ik blijf hangen. Maar ik weet ook dat ik daarmee recht praat wat krom is, want ik hou eventuele diepere gevoelens bewust buiten de deur, en zo krijgt de liefde geen kans. Ik date ook wei eens een periode niet, maar na een paar weken netflixen slaat de onrust toe, moet er iets gebeuren. Dus doe ik dan maar weer dat luchtje op en zet ik mijn beste beentje voor. Alleen is ook maar alleen." 14 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Arnoud is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 102