Lelijke bakbeesten MONIGA Monica ziet het nut niet van de speakers die Nieuwe Liefde mee wil verhuizen. Hij wel. die ineens over zijn wangen rollen. Met een gebroken stem: „Bizar. Toch?" „Toch wel, ja. Ik zie de beperkingen als je ouder wordt. Soms moet je dingen niet uit stellen. Ik ben 47. Dat is nog niet oud en ik kan alles nog. Dus laat ik het dan nü doen en niet nog tien jaar wachten. Ik vind het leuk om heel af en toe met mijn broers in de kroeg te staan en 2 uur 's nachts straal bezopen thuis te komen. Of naar Armin van Buuren op Ibiza te gaan met mijn neefjes." „Afgezien van veel voetbal kijken en een beetje Netflixen, nee. Nog een nummer 1- hit schrijven zou wel mooi zijn. Ik heb net voor Jan Smit een single gecomponeerd en ben nu met Elske de Wall aan het schrijven. Maar naast meer tijd voor muziek maken, heb ik niets gepland. Ook om mezelf te be schermen. Ik ben bang dat je in dat zwarte gat belandt als je van alles wilt en er komt niks van terecht. Mensen vragen of ik mis schien terugkeer naar de radio op een ander tijdstip van de dag. Dat kan ik wel beloven, maar dan trek ik weer dat harnas aan. We zien het wel. Ik wil eerst ervaren óf ik het ga missen." Tijdens de verhuisweek van Nieuwe Liefde reden we met een volgeladen busje twee keer op en neer naar zijn nieuwe stad. Muziekje aan, zonnetje aan de hemel, we waren zowaar vier hele dagen samen, een zeldzaam heid. Natuurlijk ging ik mee om te helpen - net als zijn vader van 80, die trouwens tilt alsof hij nog 50 is. Mijn gesjouw was niet ge heel onbaatzuchtig. Ik zag ook een mooie kans me alvast te ont doen van toekomstige, ongewen ste huisraad, mochten we ooit gaan samenwonen. „Goh, doen die het nog wel?" begin ik voorzichtig. Ja hoor, die doen het nog. Uitstekend zelfs, laat Nieuwe Liefde weten. Alleen moet hij de juiste kabel tjes weer zien te vinden. Die is hij jaren (let op: jaren!) geleden kwijtgeraakt. De speakers zijn afzichtelijk. Glimmende witte torens van een meter hoog. Ze waren vast ooit state of the art, maar dat moet eind jaren 90 zijn geweest. Nu kunnen ze hooguit dienstdoen als bijzettafels in een edelkitsch kampers-interieur. Is het niet eens tijd afscheid te nemen van deze relikwieën uit het pre-digi- tale tijdperk? Hij heeft nu toch een prachtige speaker niet groter dan een melkpak die zelfs com municeert met zijn mobiele tele foon en misschien nog wel mooi ere muziek produceert dan die bakbeesten ooit hebben gedaan? Nieuwe Liefde lacht me hartelijk toe en laadt zijn witte torens on verstoord in het busje. Liefde voor afgeschreven elek tronica zit diep bij mannen, dat is me inmiddels wel duidelijk. Hoeveel moeite heeft het me niet gekost dat achterlijke surround sound-systeem plus bijbehorend snoerenwoud van Ex-Man het huis uit te krijgen. Pas toen het een jaar in een doos had staan verstoffen, mocht ik het op straat zetten. In het nieuwe appartement- denk hoge plafonds, houten vloe ren - hebben we fluks alle meu bels op hun plek. En kijk eens aan, dat is winst, er is een zee van rust ontstaan naast de televisie. De witte torens hebben een prachtig plekje in de vochtige berging gekregen. En dat - weet iedereen - is toch een flinke stap dichter bij het grofvuil. Woonwerkverkeer Dagelijks rijdt Evers 250 kilometer, van Hardenberg naar Hilversum en terug. Speelt dit ook een rol in je beslissing om te stoppen? Geen grootse ambities verder? Mijn hoofddoel zijn de boxen. Monica Beek (41) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 7 en 10 en heeft een vriend. ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 101