'Mijn moeder zat laatst naar kickboksen te kijken. Formule 1 vindt ze ook schitterend' werkt, behalve mijn ouders. De dagen dat ik er niet was, wist ik: ze zijn in elk geval samen. Na de dood van mijn vader is mijn moeder niet meer mobiel. Hij reed altijd. Dat was dus even opvangen geblazen." Kort na de dood van zijn vader werd Evers' moeder ziek. Kanker. „Ze konden niets meer voor haar doen, werd gezegd. Mijn broers en ik waren erbij. Het is mis schien typisch iets van het oosten dat als ouderen iemand in een witte jas zien, ze alles accepteren wat wordt gezegd. Wij namen er geen genoegen mee en dat bleek achteraf levensreddend." Evers vertelt hoe hij meteen contact zocht met een oncoloog van het AMC in Amsterdam. „Ik ben er met de scans en alle paperassen van mijn moeder heen gegaan. Mijn moeder dacht opnieuw haar doods vonnis te horen, maar het verhaal was too procent anders. 'U maakt een goede kans, we gaan u helpen.' Op t oktober brachten we haar naar het ziekenhuis, voor de kerst haalden we haar weer op. We zijn nu drie jaar verder en het gaat hartstikke goed. Ze heeft het gevoel een tweede kans te hebben gekregen." „Daarvoor kan ze nog te veel zelf, maar ik wil wel dat ze weet dat we er altijd voor haar zijn. Al rijden we maar naar het tuin centrum, of zetten we alle 26 klokken een uur terug als de wintertijd ingaat. Daar maak ik tijd voor. Dat hebben mijn broers ook hoor, geweldige gasten zijn het. Ze gaat meer haar eigen gang dan vlak na het over lijden van mijn vader. Toen zat ze echt in de put. Ze is er veel sterker uitgekomen." Evers' ogen fonkelen als hij over zijn moe der vertelt. „Laatst had ze naar het kickbok sen gekeken. Naar Floyd Mayweather. 'Jezus wat een gevecht', zegt ze dan. Formule 1 vindt ze ook schitterend. Bel ik haar op, hoor ik keihard die racegeluiden. Mooi hè? Ik trof bij haar eens een briefje op tafel aan. Ben even de stad in. Dat ik dat na dat hele verhaal nog eens mocht vinden..." Evers valt even stil en lijkt verrast door de tranen 12 PASPOORT Edwin Dinan Evers Geboren 9 mei 1971, in Hardenberg. Opleiding Meao (niet afgemaakt). Loopbaan Kruipt op zijn 15de achter de microfoon bij de Harden- bergse ziekenomroep. Na een korte tijd bij de Amster damse muziekzender Extra 108, stapt hij op zijn 20ste over naar de landelijke zen der Power FM. Via Radio 10 Gold en Veronica komt hij in 1998 bij de KRO, waar hij Evers Staat Op presenteert, de show die hij 2,5 jaar later meeneemt naar Radio 538. In 2007 richt hij de Edwin Evers Band op, waarin hij zingt en drumt. Het is de huisband van The Voice of Holland. Privé Vrijgezel. Volgens mensen uitje omgeving ben je een soort mantelzorger voor haar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 100