tot300;p Introductie korting /ï/V tb Werknemers bezorgd 25 miljoen extra voor politie 19/12 Walcheren om inkrimping medische dienst bij Thermphos Ze zijn actiefin alle provincies van Nederland. Sterker: hun werkter rein is wereldwijd. Maar hun wor tels liggen in Brabant en Zeeland. De drugsschuur van Nederland telt tien tot vijftien vrijwel onzichtbare topfiguren die aan de touwtjes trekken in het drugsmilieu. Ze zit ten al tientallen jaren tot over hun oren in de drugs en worden nooit opgepakt als er weer een hennep kwekerij of synthetisch drugslab wordt opgerold. Dat blijkt uit het nieuwe rapport Betonrot van onderzoeksbureau Beke, dat in opdracht van de Taskforce Brabant-Zeeland is ver schenen. Het rapport beschrijft het drugsmilieu in de twee meest pro blematische drugsprovincies van Nederland. De conclusies zijn ver ontrustend. Er is sprake van verhar ding in het circuit, meldt het rap port, mede door de opmars van co caïnehandel. Die levert ook mega- winsten op. „Zo'n honderd perso nen zijnJully loaded." De Taskforce Brabant-Zeeland bestrijdt speciaal de ondermij nende criminaliteit door nauw sa men te werken met politie, justitie, gemeenten, belastingdienst en FIOD. Het lukt steeds beter om wietplantages en synthetische drugslabs op te rollen en partijen cocaïne in beslag te nemen. „Maar we slagen er onvoldoende in de echte topfiguren aan te pakken", zegt Theo Weterings, burgemees ter van Tilburg. Een extra bedrag van 25 miljoen euro dat de regio ontvangt van het ministerie van Justitie en Veilig heid, wordt benut om te proberen door te dringen tot de machtigste drugsbazen. Hoe? „Bijvoorbeeld We hebben aardig in beeld om wie het gaat door follow-the-money"schetst Caspar Hermans van de Taskforce. Topfiguren gebruiken de meest in gewikkelde constructies om hun geld weg te sluizen. „Daar gaan we intensiever achteraan." In beeld Met behulp van onder meer Defen sie is gewerkt aan betere methodes om de onderwereld in kaart te brengen. De politie heeft de meeste van deze topfiguren nu in het vi zier, zegt politiechef Hanneke Ekel mans. „We hebben aardig in beeld om wie het gaat." Meer weten? Kijk op NRV.nl/introductiekorting Nieuwsmedia De Stint is volgens onderzoeksinstituut TNO niet veilig genoeg voor personenvervoer. Nooit geweest ook. De gebreken zijn talloos. Ondanks dat de elektrische bolderkar voor het vervoer van kinderen niet voldeed aan alle wettelijke eisen, mocht de Stint in 2011 van de toenmalige minister van Verkeer toch de weg op. Politiek Den Haag is verbijsterd. Niemand snapt hoe dat mogelijk was. ZEELAND 1,2&3 Jacht op topfiguren drugsscene opgevoerd De onderwereld van Brabant en Zeeland kent tussen de tien en vijftien grote drugsbazen die al jaren ongrijpbaar zijn. Met extra geld en slimmere methoden voert de overheid de jacht op hen op. Dat is nodig, want het milieu is snel aan het verharden. Koen Voskuil Tilburg —Politiechef Hanneke Ekelmans P15 ZEELAND 4 Boek vóór 38 nieuwe rondreizen met introductiekorting Bekijk en boek nu een onvergetelijke rondreis met een introductiekorting tot €300 korting per persoon. Vertrekken t/m oktober 2019. Ook in het hoogseizoen. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 14 december 2018 Nog eventjes kou weer 3°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1