II 9 Ex-advocaat Trump 3 jaar cel in constateert hij. „Dat is het risico als je je hoofd bo ven het maaiveld uitsteekt. Het is mij inderdaad niet gelukt om de SP de grootste partij van Neder land te maken. Het was gewoon te vroeg. Maar ik heb wel een hele nieuwe generatie klaargestoomd van getalenteerde mensen die nu in alle geledin gen van de partij zitten. Niemand kan meer om ons heen." Het besluit tussentijds te stoppen, noemt Roe mer desondanks heftig. „Je laat een 'kindje' achter, dat is geen kleinigheid." Toch lijkt er een loden last van zijn schouders gevallen, al vindt Roemer zelf dat de pers die formulering alleen maar gebruikt vanwege de beeldvorming. „Jullie willen mijn ver trek als een vlucht omschrijven. De waarheid is: ik zat toen meestal goed in mijn vel en nu ook. Ik ge niet net zo met volle teugen van het werk dat ik mag doen voor deze prachtige stad." Roemer blijft naar verwachting nog tot maart waarnemend burgervader in Heerlen en gaat dan weer op zoek naar een nieuwe positie elders in het land. Dat kan weer in het openbaar bestuur zijn of bij een maatschappelijke organisatie. „Ik kan weer met mijn poten in de klei staan en direct iets voor mensen betekenen", zegt hij daarover. Ook mag Roemer gaan genieten van het leven als grootouder, zijn dochter krijgt een kindje. Vindt de SP'er het stiekem toch niet jammer dat zijn Haagse carrière voorbij is? „Ik was zielsgeluk kig in die periode, terwijl het een loodzwaar vak is. Ik had het voor geen goud willen missen, maar de druk is nu van de ketel; de strijd daar aan het Bin nenhof is voor mij voorbij. Want een strijd is het, voor iedereen die er op het hoogste niveau mag werken. Ik keer niet meer terug in de bankjes van de Tweede Kamer. Dat weet ik too procent zeker." Morgen André Seebregts, 'terreuradvocaat' maakt zich zorgen NU! Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige advocaat van president Donald Trump, Michael Cohen, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De federale rechtbank in New York achtte hem schuldig aan onder meer belastingontdui king en het afleggen van valse verklaringen voor het Con gres. Ook werd hij schuldig bevonden aan illegale betalin gen aan een pornoster en een ex-Playboymodel tijdens de verkiezingscampagne in 2016. De betalingen waren bedoeld als zwijggeld vanwege ver meende heimelijke affaires met Trump. De veroordeling is ook zorgelijk voor de presi dent zelf. Cohen haalde tij dens de zitting nog fors uit naar Trump. Die noemde Co hen recent 'zwak'. Dat klopt, zei Cohen gisteren, maar dan wel omdat 'ik het keer op keer als mijn plicht zag om zijn vuile zaakjes te bedekken'. We hebben er niet van gegeten Duitse Werl, waar door een Seehofer: strengere regels asielzoekers De Duitse minister van Bin nenlandse Zaken, Horst Seehofer, wil scherpere re gels invoeren voor afgewezen asielzoekers. Ze moeten eer der het land worden uitgezet. Na de afwijzing, in afwach ting van die uitzetting, moe ten ze worden vastgezet, 'zo dat ze op het moment van uitzetten niet verdwenen zijn'. Duitsland heeft dit jaar tot oktober bijna 20.000 asielzoekers uitgezet. Het mi nisterie van Binnenlandse Zaken registreerde ook bijna 21.000 mislukte uitzettingen. Streep door protestmars Kerstrede op Noordeinde Kardinalen weggestuurd donderdag 13 december 2018 GO PLECHTIG PROTEST biivoeren NEW YORK Karsten Korte, hoofd van de brandweer in het defect een ton vloeibare chocolade uit de plaatselijke chocofabriek op straat stroomde. BERLIJN Een als rouwstoet uitgedoste actiegroep voert actie voor het bijvoeren van de grote grazers in de Oostvaardersplas- sen, in Lelystad. Deze week is een begin gemaakt met het afschieten van edelherten in het gebied, om de populatie in te dammen. Op deze manier wil Staatsbosbeheer de dieren voor een hongerdood behoeden, foto koen van weel/anp BRUSSEL De rechtse organi saties en jongeren verenigingen in Bel gië die zondag een 'Mars tegen Marra- kesh' wilden hou den, krijgen daar voor geen toestem ming. De autoritei ten hebben beslo ten dat 'er geen sprake kan zijn' van toestemming 'voor een bruine mars in Brussel', aldus een verklaring van de burgemeester en het hoofd van het stadsgewest. DEN HAAG Koning Willem- Alexander spreekt het Nederlandse volk op eerste kerstdag toe vanaf paleis Noordeinde, vanwege de verhui zing van zijn gezin van villa Eikenhorst naar Paleis Huis ten Bosch. VATICAANSTAD Paus Franciscus heeft twee leden van de Raad van Kardinalen de wacht aangezegd omdat ze van sek sueel misbruik wor den beschuldigd. Het gaat om de Australiër George Peil en de Chileen Javier Errazuriz. In de raad, de C9, zitten de naaste ad viseurs van de kerk vorst. De twee weg gestuurde kardina len ontkennen de beschuldigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9