Verkeersdrempels Kapelle morgen weg Ouderen uit Kruiningen gaan terug naar school rigiili ■briir 7 KAPELLE GROEIEND LEERLINGENAANTAL Kapelse lagere scholen zitten niet verlegen om leerlingen, t Honk groeit zelfs sneller dan het aankan. Tegen alle trends in stijgt het leerlingenaantal op Kapelse scholen, of blijft het op zijn minst stabiel. Bij 't Honk is de nood zo hoog dat er noodlokalen geplaatst worden. „Er worden inderdaad twee units neergezet naast de multi functionele accomodatie (MFA)", aldus wethouder Jon Herselman. „In elke unit een lokaal. In januari worden ze neergezet en in februari opgeleverd. Dan zullen ze gelijk gebruikt worden." Volgens de wethouder is met name het aantal leerlingen van 't Honk de laatste periode flink ge stegen. „De Moolhoek is stabiel gebleven, 't Honk zit al dagelijks met een wisselende groep in de ruimte van de bibliotheek. Dat proberen ze al meer dan een jaar op die manier op te lossen. Maar een halfjaar geleden gaven ze aan dat het zo echt niet meer kan, om dat ze maar blijven groeien." Leerlingenprognose Voor Herselman komt de groei ook onverwacht. Heeft de ge meente Kapelle te klein gebouwd aan de Vroonlandseweg? „We heb ben destijds een leerlingenprog nose laten opstellen. Daarbij heb ben we nog een marge genomen. Zo zijn we gaan bouwen. Sinds de MFA er staat is met name 't Honk behoorlijk gegroeid." De groei komt vooral door de nieuwbouw van Zuidhoek. „Bij nieuwbouw wordt altijd uitgegaan van een bepaald aandeel alleen staanden, jonge gezinnen en ou deren. Maar de kern Kapelle is gi gantisch in trek bij gezinnen met jonge kinderen. Wat automatisch meer leerlingen oplevert. Dat heeft naar mijn idee met de aan trekkelijkheid van alle voorzienin gen te maken. Alles is aan en bij." De noodlokalen bij de MFA 't Saamdeel komen er voor vier jaar; dan moeten ze weg. „In 2022 staat het nieuwe sportcentrum er. Dan wordt de ruimte waar de units staan betrokken bij het parkeerter- 't Honk gaf aan dat het zo echt niet meer kan, omdat ze maar blijven groeien rein. Als er dan nog problemen zijn, moet er een andere oplossing worden gevonden." Net ten zuiden van de nieuw bouwwijk zit CBS De Linge. Als de verderop gelegen MFA profiteert van die nieuwe woningen in Zuid hoek, dan moet De Linge daar toch zeker ook een graantje van mee kunnen pikken? 'Groter deel uit Zuidhoek' „Wij zijn de laatste jaren stabiel gebleven", laat directeur Ellemijn van Waveren weten. „We blijven constant in leerlingenaantal en een steeds groter deel daarvan komt uit Zuidhoek." Analyserend ziet Van Waveren wel een ontwikkeling „Met de eer ste bouw van Zuidhoek zag je dat veel mensen binnen Kapelle ver huisden. Die lieten hun kinderen op de school zitten waar ze al za ten. Nu de woningmarkt aantrekt, zie je langzamerhand meer men sen van buiten komen. Die gaan wél zelf op zoek naar een school." Van Waveren houdt er rekening mee dat er in de nabije toekomst best wat leerlingen bij kunnen ko men. „De verwachting is dat met de nieuwe uitbreiding nog meer kinderen onze kant op komen. Dat kan gelukkig ook wel. We hebben nog ruimte om te groeien, dus dat is helemaal prima." De verkeersdrempels in de Dijk- welseweg in Kapelle en de Abdij straat in Biezelinge worden mor gen weggehaald. Nieuwe (en be tere) drempels worden in januari geplaatst. Over de op 11 oktober geplaatste drempels ontstond commotie. Zo wel weggebruikers als omwonen den waren niet tevreden met de veel te harde busdrempels. Die wa ren bedoeld om de verkeersveilig heid te verhogen, omdat er op deze wegen veel te hard wordt gereden. Maar de drempels zorgden vooral voor veel overlast en irritatie. De overlast kwam volgens de gemeente omdat de leverancier de gemeente niet goed heeft voorge licht. Daardoor werd niet geleverd wat Kapelle had besteld. Dat heeft de leverancier inmiddels erkend. Er is gezocht naar een goed alter natief en dat komt nu in januari volgend jaar. De bedoeling was om het ver wijderen van de oude drempels en het plaatsen van de nieuwe exemplaren tegelijkertijd te doen. Het plaatsen van nieuwe drem pels stelt de gemeente nu echter uit, omdat er een fors aantal grondtransporten op de rol staat naar nieuwbouwwijk Zuidhoek fase 3. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit! Tel: 0113 - 21 66 77 KRUININGEN Een groep be woners van Ter Weel Hof Cru- ninghe gaat morgen een dagje terug naar school. Met een bus bezoeken de ouderen drie ba sisscholen in Kruiningen. De cliënten van de dagbeste ding van Ter Weel worden eerst naar de dr. A. Comrie- school gebracht. Daarna gaat het gezelschap naar IKC Voor- houte, waar ook geluncht wordt, en vervolgens naar CBS De Welle. Op alle drie de scho len wonen ze een les bij. Het uitstapje naar de scholen is tot stand gekomen door de Kruiningse werkgroep jeugd. Die bestaat uit leerkrachten van de drie basisscholen, een medewerker dagbesteding van Ter Weel Hof Cruninghe, de jeugdprofessional Kruiningen, het Thomashuis Kruiningen en de jeugd- en jongerenwer ker van de gemeente Reimers- waal. De groep probeert alle betrokken groepen te laten sa menwerken. Inmiddels bezoe ken leerlingen van de scholen al een paar keer per jaar Hof Cruninghe. Ook worden de ouderen soms uitgenodigd op school voor bijvoorbeeld een maaltijd. Een les meemaken deden ze nog nooit. W i v donderdag 13 december 2018 Noodlokalen voor volle basisschool Willem Adriaansens Kapelle -Jon Herselman, wethouder Willem Adriaansens Kapelle li Juf Elsbeth zit noodgedwongen met de leerlingen van groep 1 en 2 van 't Honk in de bibliotheek, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61