Provincie moet toch 's nachts herrie werf meten Uitstel voor Vlissings trampolinepark Museum onthult model MS Kungsholm 6 Zeeuwse springers, en liefhebbers van (ver) buiten de provincie, moeten langer geduld hebben voor ze zich in Vlissingen kunnen uitleven op tientallen trampolines. IN DE REGIO Kerstconcert Zeeuws Mannenkoor Trefpunt Kerstmarkt Zuidwester MIJN DORP, MIJN STAD Als het aan initiatiefnemer Pim Bruins lag, had trampolinepark Street Jump Adventures volgende week de deuren geopend. In het voormalige racketcentrum op het Vlissingse bedrijventerrein Gilde- weg wordt druk gewerkt aan het inrichten van onder meer de hore- caruimten. Maar de belangrijkste attracties, de trampolines, kunnen nog niet worden opgebouwd. Balen De Canadese leverancier van de tientallen trampolines kan de vraag niet aan, meldt Bruins. „Het was de bedoeling dat de trampolines begin deze maand zouden arriveren, zo dat gespecialiseerde bouwers ze in drie, vier weken konden installe ren. Maar de leverancier is achterop geraakt en moet eerst nog trampo lines voor nieuwe parken in Wor- merveer en Breda leveren vóór die van Vlissingen aan de beurt zijn." Bruins, uitbater van fitnesscentra in Brabant en trainer van W Krab- bendijke, baalt van het uitstel, maar is gedwongen af te wachten. „Ik kan niet even snel elders trampolines bestellen. Bovendien moeten de apparaten door professionals wor den opgebouwd en afgesteld. Die specialisten zijn grotendeels de zelfde mensen als die in Wormer- De provincie beweerde eerder dat het onmogelijk is om in het donker vast te stellen waar geluiden van daan komen. De Raad stelt evenwel dat 's nachts geluiden meten lastig is, maar zeker niet onmogelijk. Kortom, de Zeeuwse geluidsdes kundigen zullen de komende maanden 's nachts met microfoons en meetapparatuur naar Hansweert moeten afreizen en geluidsmetin gen verrichten. Met de resultaten van die metingen moet de provin cie uitzoeken of het bedrijf zich aan de algemene geluidsvoorschriften in de vergunning kan houden. De uitspraak betekent een over winning voor de omwonenden. veer en Breda worden ingehuurd." In de voormalige tennishallen verrijst de komende maanden het eerste Zeeuwse trampolineparadijs. Behalve capriolen uithalen op tien tallen trampolines, met in totaal 2400 vierkante meter springvlak, kunnen liefhebbers ook naar bene den roetsjen aan een Skyrider: een kabel waaraan je stevig gezekerd via een rail razendsnel afdaalt vanaf een platform net onder het dak. Opening Trampolinepark en Skyrider zijn uniek voor Zeeland, stelde Bruins eerder. Door Street Jump Adventu res in Vlissingen te vestigen, ver wacht de exploitant meer vliegen in één klap te kunnen slaan. Wal cheren is het dichtstbevolkte eiland én trekt ontzettend veel toeristen. Door, net als eerder in het racket centrum, vier squashbanen in de hallen onder te brengen en diverse horeca- en kijkhoeken in te richten, verwacht Bruins naast een nieuwe aantrekkelijke attractie ook een ideale slechtweervoorziening voor diverse doelgroepen te bieden. Een openingsdatum voor het trampolinepark durfde Bruins deze week nog niet te noemen. „Ik hoop dat we tijdens de voorjaarsvakantie open kunnen. De planning is nu dat de trampolines eind januari arrive ren. Maar zekerheid hebben we nog niet. Vóór Pasen moet het in elk ge val lukken." Die drongen eerder bij de provincie aan op te treden tegen de vooral nachtelijke geluidsoverlast van de scheepswerf. Volgens de omwo nenden maakt de werf 's nachts meer herrie dan is toegestaan en het bedrijf zou zich niet aan de ver gunde werktijden houden. Dwangsommen Hoewel de provincie Scheepswerf Reimerswaal BV forse dwangsom men van in totaal 125.000 euro had opgelegd, veranderde er volgens de omwonenden niet veel. Want de provincie constateerde de laatste tijd geen overtredingen meer, waardoor er geen dwangsommen werden verbeurd. Met de dwangsombesluiten be paalde de provincie onder meer dat de werf van dinsdag tot en met za terdag tussen 02.30 en 05.45 uur stil moet zijn. Op zondag mag er hele maal geen lawaai worden gemaakt. Of nieuwe metingen 's nachts tot een andere uitkomst leiden, zal moeten worden afgewacht. donderdag 13 december 2018 Leverancier laat springers wachten BE KATTENDIJKE Het Zeeuws Man nenkoor geeft van daag een kerstcon cert in de Her vormde Kerk van Kattendijke. Tijdens het concert kunnen de bezoekers mee zingen met het koor. Organist Ge- rard Bin begeleidt het koor en de sa menzang. Het koor zal, vierstemmig, bekende en minder bekende kerstliede ren laten horen in verschillende talen. Het concert begint om 19.30 uur. De kerk opent om 19.00 uur. De toe gang is gratis. Er zal wel een inzame ling worden gehou den om de kosten te dekken. BIEZELINGE In de Opstandings- kerk te Biezelinge vindt vandaag weer een Trefpunt plaats. Tussen 10.00 en 11.30 uur kan men langskomen voor een gezellig praatje, een spelletje of een potje sjoelen. Voor de kinderen zal er speelgoed en knut selmateriaal aanwe zig zijn. Trefpunt is voor iedereen gratis toegankelijk. 'S-GRAVENPOLDER Zuidwester/Psyiënt in 's-Gravenpolder verzorgt morgen een kerstmarkt. Naast aanbiedin gen in de kring loopwinkel presen teren diverse dag bestedingslocaties van Zuidwester hun zelfgemaakte spul len op de kerst markt. Ook zijn er diverse activiteiten en crea tieve workshops om bij te wonen of om aan mee te doen. Van 09.30 tot 16.00 uur is iedereen wel kom. KINDERBURGEMEESTER KAPELLE Hessel Kole is de nieuwe kinderburgemeester van Kapelle. De leerling van De Moolhoek is gisteren geko zen uit zes kandidaten. Net als voorgaande jaren vond de verkiezing plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. Zes kandidaten van scholen uit Kapelle, Biezelinge en Wemel- dinge deden hun best om verkozen te worden. De jury prees Hessel om zijn uit het hoofd opgezegde speech, zijn goede contact met het publiek, zijn geloofwaardigheid en het feit dat hij al actief is voor het milieu, foto ernesta verburg René Hoonhorst Vlissingen VLISSINGEN In een jaar tijd maakte Rinus Welleman een waarheidsgetrouw model van de MS Kungs holm. Giste ren werd de ocean liner van de Zweden- Amerikalijn (schaal 1:100) onthuld in Museum De Scheepswerf in Vlissingen. Het schip werd in 1953 gebouwd en was 183 meter lang, met bedden voor 800 passa giers. Filmbeelden van de bouw, het van stapel lopen en de doop worden ver toond bij het scheepsmo del. Het Scheepswerfmu seum heeft nu een winter stop, maar heropent op 16 februari. Vanaf dan is de Kungsholm te bewonderen. Pim Bruins is de initiatief nemer van het trampoline park. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De Raad van State is het niet eens met de provincie Zeeland dat het ondoenlijk is om 's nachts geluidmetingen te doen bij scheepswerf Reimerswaal BV in Hansweert. Jan van Ommen Den Haag/Hansweert BIEZELINGE Biezelingseweg 6,10.00-11.30 uur: Trefpunt, ontmoetingsplaats GOES Inloophuis Oase, och tend: Inloop; Vredeskerk, 09.30-11.30 uur: Inloopoch- tend; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; SVRZ Ter Valcke, vanaf 10.00 uur: Kerstbeleving; Erasmus- park, 10.00-11.00 uur: Inloop spreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht; Galerie Van den Berge, 12.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Wintershow'; Bibliotheek, 13.30-15.30 uur: Inloopactiviteit 'Gratis oefenen met taal, rekenen en omgaan met de computer'; Markt, 15.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Kattendijksedijk 23,19.30-21.45 uur: Basiscur sus ecologisch moestuinieren; Theater De Mythe, 20.00 uur: Maikel Harte 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen; Biblio theek, 09.30-11.30 uur: Digi tale inloopochtend, 14.00- 15.30 uur: Taaicafé; Hoefblad straat 1,11.00-12.00 uur: Gratis sporten 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KATTENDIJKE Hervormde Kerk, 19.30 uur: Kerstconcert Zeeuws Mannenkoor KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga YERSEKE MFC Tehare, 09.00- 09.45 uur: Allevo lessen Be wegen voor 65+; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00- 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek, 10.00-12.00 uur: Digitaal inlooppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: borreluurtje senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60