Provincie moet toch 's nachts herrie werf meten Kruiningse ouderen terug naar school Online cadeaushop gaat naar Business Park 6 Online cadeaushop YourSurprise groeit hard. Daarom verlaat het bedrijf het huidige hoofdkantoor aan de Industrieweg in Zierikzee. De online cadeaushop YourSur prise bouwt in 2019 een nieuwe hoofdvestiging aan de Gouwepoort op het Business Park in Zierikzee. Het bedrijf barst uit z'n voegen en is dringend toe aan een groter pand, zegt eigenaar Gerbrand Verton. Het nieuwe onderkomen wordt drie keer zo groot als de huidige loodsen aan de Industrieweg. Ver ton verwacht dat de werkgelegen heid in het eerste jaar al voor twin tig tot veertig mensen groeit. Het bedrijf telt nu zo'n honderdvijftig medewerkers. „We groeien ieder jaar met ruim dertig procent door. Dus dat houdt in dat er jaarlijks meer mensen nodig zijn om dat werk te doen", aldus Verton. Het nieuwe complex krijgt de uitstraling van een 'campus', vertelt de directeur-eigenaar. „Er komen ook ruimtes waar je kunt leren, sporten of gewoon even lekker kunt ontspannen. En alles met veel glas, zodat het voor de medewer kers een open uitstraling krijgt." KRUININGEN Een groep bewoners van Ter Weel Hof Cruninghe gaat mor gen een dagje terug naar school. Met een bus bezoe ken de ouderen drie basis scholen in Kruiningen. De cliënten van de dagbeste ding van Ter Weel bezoe ken eerst de dr. A. Comrie- school. Daarna gaat het ge zelschap naar IKC Voor- houte en vervolgens naar CBS De Welle. Op alle scholen wonen ze een les bij. Het uitstapje kwam tot stand door de Kruiningse werkgroep jeugd. Leerlingen van de scholen bezoeken een paar keer per jaar Hof Cruninghe. De ouderen worden soms uit genodigd op school voor bijvoorbeeld een maaltijd, maar zij maakten niet eer der een les mee. Verton verwacht in 2019 te kunnen beginnen met de nieuwbouw, en het pand voor het eind van dat jaar in gebruik te kunnen nemen. Het omliggende terrein is eve neens aangekocht. Dat schept mo gelijkheden om in de toekomst bij te bouwen, wanneer de groei in het huidige tempo blijft doorzetten, zegt Verton. „Voorlopig kunnen we De provincie beweerde eerder dat het onmogelijk is om in het donker vast te stellen waar geluiden van daan komen. De Raad stelt evenwel dat 's nachts geluiden meten lastig is, maar zeker niet onmogelijk. Kortom, de Zeeuwse geluidsdes kundigen zullen de komende maanden 's nachts met microfoons en meetapparatuur naar Hansweert moeten afreizen en geluidsmetin gen verrichten. Met de resultaten van die metingen moet de provin cie uitzoeken of het bedrijf zich aan de algemene geluidsvoorschriften in de vergunning kan houden. De uitspraak betekent een over winning voor de omwonenden. daar weer een tijd uit de voeten." Daarmee is het Business Park gelijk ook zo goed als ingevuld, aldus de gemeente. Geen punt De nieuwe hoofdzetel van Your Surprise wordt groter en hoger dan is toegestaan volgens het gemeen telijke bestemmingsplan. Burge meester en wethouders maken daar geen punt van. Ze zien binnen de bestaande regels voldoende ruimte om de gewenste bouw toch moge lijk te maken. „Maatwerk, noemen we dat", zegt wethouder Jacqueline van Burg. Het bouwplan voor kantoor en magazijnen voldoet volgens burge meester en wethouders aan 'alle as pecten van een goede ruimtelijke ordening'. De bereikbaarheid en zichtbaarheid van de naastgelegen bedrijfspanden, zoals Saman, wordt niet aangetast, beargumenteert het college de besluitvorming. YourSurprise begon in 2011 op een zolderkamer in Zierikzee met het maken van gepersonaliseerde liedjes. Het bedrijf is uitgegroeid tot één van de grootste online winkels die standaardcadeaus een persoon lijk tintje geven. YourSurprise is in middels actiefin meer dan tien lan den. In Zierikzee worden de cadeaus voorzien van een naam, foto, logo of andere persoonlijke kenmerken, ingepakt en verstuurd. Die drongen eerder bij de provincie aan op te treden tegen de vooral nachtelijke geluidsoverlast van de scheepswerf. Volgens de omwo nenden maakt de werf 's nachts meer herrie dan is toegestaan. Ook zou het bedrijf zich niet aan de ver gunde werktijden houden. Dwangsommen Hoewel de provincie Scheepswerf Reimerswaal BV forse dwangsom men van in totaal 125.000 euro had opgelegd, veranderde er volgens de omwonenden niet veel. Want de provincie constateerde de laatste tijd geen overtredingen meer, waardoor er geen dwangsommen werden verbeurd. Met de dwangsombesluiten be paalde de provincie onder meer dat de werf van dinsdag tot en met za terdag tussen 02.30 en 05.45 uur stil moet zijn. Op zondag mag er hele maal geen lawaai worden gemaakt. Of nieuwe metingen 's nachts tot een andere uitkomst leiden, moet worden afgewacht. IN DE REGIO Lezingen over Zeeuws altaar Repair Café Zeeuws Mannenkoor MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 13 december 2018 YourSurprise toe aan nieuwe stap Marcel Modde Zierikzee A YourSurprise-eigenaar Gerbrand Verton: 'Voorlopig kunnen we weer een tijd uit de voeten'. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De Raad van State is het niet eens met de provincie Zeeland dat het ondoenlijk is om 's nachts geluidmetingen te doen bij scheepswerf Reimerswaal BV in Hansweert. Jan van Ommen Den Haag/Hansweert BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereni ging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Oude ren; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmid- dag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; Zee- rust, 20.00 uur: Algemene Leden vergadering IJsvereniging Re- nesse; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 14.00 uur: Bingo; Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Nieuwe Kerk, 20.15 uur: Najib Amhali. SD MIDDELBURG Onlangs is er in Lei den, in het Rijksmu seum van Oudhe den, een bijzonder Zeeuws altaar met drie keer de godin Nehalennia ten toongesteld. Kim Beerden geeft van daag twee lezingen over dit onderwerp. De eerste lezing is in het Zeeuws Mu seum in Middelburg en begint om 12.15 uur. Kaarten voor deze lezing zijn ver krijgbaar bij de Drvkkery. De tweede lezing is om 19.30 uur in Neha- lennia-locatie Breeweg. Toegang hiervoor is gratis. Beide lezingen wor den begeleid door leerlingen van Ne halennia. MIDDELBURG Repair Café Middel burg houdt vandaag een bijeenkomst voor kledingrepara- tie en reparatie van elektrische appara ten, smartphones, laptops, tabiets of fietsen kan men te recht bij het Repair Café. Tegen kost prijs worden de re paraties uitgevoerd. Tussen 19.00 en 22.00 uur is ieder een welkom bij Bowling en party centrum De Kruit- molen. KATTENDIJKE Het Zeeuws Man nenkoor geeft van daag een kerstcon cert in de Her vormde Kerk van Kattendijke. Tijdens het concert kunnen de bezoekers mee zingen met het koor. Het concert begint om 19.30 uur. De kerk opent om 19.00 uur. Toe gang is gratis. Er zal wel een inzame ling worden gehou den om de kosten te dekken. KINDERBURGEMEESTER KAPELLE Hessel Kole is de nieuwe kinderburgemeester van Kapelle. De leerling van De Moolhoek is gisteren geko zen uit zes kandidaten. Net als voorgaande jaren vond de verkiezing plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. Zes kandidaten van scholen uit Kapelle, Biezelinge en Wemel- dinge deden hun best om verkozen te worden. De jury prees Hessel om zijn uit het hoofd opgezegde speech, zijn goede contact met het publiek, zijn geloofwaardigheid en het feit dat hij al actief is voor het milieu, foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58