Postmen viert jubileum met tour 44 0 Ierse folk 5 Moya Brennan en co Muziek uit Folsom Prison Meester-moppentapper Voor BAM! wordt het publiek uitgenodigd huis-tuin en keu kenspullen mee te brengen. Zij kunnen die voorafgaand in een grote flightcase deponeren. Na de pauze gaan de percussionis ten ermee aan de slag. „Daarbij steken wel dingen de kop op waar we niet op hadden gere kend. Soms zitten er ook men sen zeifin die kist. De eerste keer was dat grappig, de tweede keer al wat minder. Er gaan im mers ook kopjes en schaaltjes in, dan breekt er wel eens wat en we hebben geen tijd om die kist steeds goed schoon te maken. Gevaar voor scherfjes..., Dus nu vragen we maar dringend aan de mensen om niet zeifin die kist te kruipen", vertelt Van der Poll. Vorige week trof hij onder meer een luier en een bh aan. Ook daar valt geluid uit de krij gen, volgens de percussionist, maar een vette grap ligt dan meer voor de hand. Reggae/hiphop Sinds de start van Postmen in 1998 is Stotijn eigenlijk altijd bij de muzikale basis gebleven. „Het mooie is dat deze basis ontzettend divers is. Het is moeilijk om Postmen in één mu zikaal hokje te plaatsen. Onze mu ziek is beïnvloed door verschil lende genres, net name reggae en hiphop. Zolang onze muziek maar eerlijk en puur is. Dus zonder au totune en andere trucjes, vertelt de muzikant. „Dat zie je tegen woordig natuurlijk veel meer dan twintig jaar geleden. Waar ik ove rigens niet mee zeg dat ik niet van de huidige generatie artiesten in de hiphop en rap houd. Sterker nog, ik ben juist fan van veel van die jonge gasten." Om twintig jaar Postmen gepast Het is een mooie tijd voor de muziek, man te vieren, tourt de driemansfor matie langs verschillende zalen in Nederland. Waaronder De Spot in Middelburg, waar ze morgen op treden. Na zeven jaar zonder een dergelijke tour is Stotijn maar wat blij weer de verschillende zaaltjes af te gaan. „Het is geweldig om weer op de wat kleinere podiums te staan. Er is veel meer interactie met het publiek dan op grote festi vals. Al zijn die wel echt geweldig om te doen, hoor. Tijdens onze tour zien we veel publiek dat met ons is begonnen eind jaren negen tig. Toch zien we gelukkig ook jongeren in het publiek. Eigenlijk is de tour een mix van herinnerin gen ophalen en onszelf introduce ren aan de nieuwe generatie." YouTube De muziekbusiness is ontzettend veranderd in de afgelopen jaren, stelt Stotijn. „Het is een mooie tijd voor de muziek, man. Weet je hoeveel tijd er vroeger zat tussen het schrijven van een nummer en het uitbrengen ervan? Dat is te genwoordig wel anders. Met een paar drukken op de knop staat je materiaal zo op Spotify en You Tube. Geweldig toch! De komende tijd zul je dan ook genoeg materi aal van Postmen voorbij zien ko men op zulke platforms." Country - - 1 Cabaret donderdag 13 december 2018 GO Eric Robil lard, René Spierings, Jan willem van der Poll en Freek Koopmans als slagwerkgroep Percossa in de voorstelling BAM' FOTO JAAP REEDIJK BAM! van percussiegroep Percossa, zaterdag 15 decem ber, Schouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. Denk je aan Postmen, dan denk je meteen aan Remon Stotijn. Hij is dan ook de frontman van de band en lid van het eerste uur. De drie mansformatie maakt een jubile umtour om twintig jaar Postmen te vieren. Bas Dingenouts Remon Stotijn, Postmen Postmen, jubileumtour, morgen in De Spot in Middelburg, aanvang 20.30 uur. De band Postmen is bezig aan een jubileumtour. Al ruim een kwart eeuw is Moya Bren nan synoniem voor spirituele Keltische muziek. Haar stem bepaalde het karak ter van folkband Clannad, die de we reld liet kennisma ken met traditionele Ierse ballads in een modern jasje. Bren nan maakt nu een kersttour samen met haar zoon en doch ter, die haar begelei den op viool, bou- zouki, gitaar, percus- sie en fluit. Het con cert biedt naast kerstsongs ook nummers uit het Clannadrepertoire. Woensdag 19 de cember, St. Jacobs- kerk, Vlissingen, 20.15 uur Een van de meest ge roemde livealbums uit de muziekgeschiedenis is wel Johnny Cash at Fol som Prison. De naam zegt het al, Cash nam het album op tijdens een op treden in de Folsom staatsgevangenis. Het was 1968 en de hippiebe weging was zo ongeveer op haar hoogtepunt. On danks dat het al weer vijf tig jaar geleden is, leeft de muziek van Cash nog volop. In Nederland wordt die onder andere vertolkt door het Brabantse ge zelschap Def Americans Johnny Cash Tribute'. Als geen ander weet de band de sfeer van toen in hun optredens te ver werken. Zaterdag speelt de band in het dorpshuis van Ril land in het kader van Johnny Cash at Folsom prison Tour. Uiteraard komen hits als I walk the line en het onvermijde lijke Ring of Fire langs. Zaterdag 15 december, dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Ton Kas is acteur, schrijver, regisseur. Actief op het scherm, of erachter. Sinds 2013 heeft hij ook een 'onemanshow', waarin hij een ver zonnen autobiografie uittekent in een serie moppen. Zelf kan hij er niet om lachen, wordt er eerder cha grijnig van. Dat is het beeld dat hij van zichzelf wil schep pen: de loser. Voor anderen lacht dat makkelijker. Na twee T' eerdere shows is hij nu een meester-mop pentapper.. Morgen, Stads schouwburg Middel burg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50