M boldErmsn.nl Reizen 2019 nu met vertrekgarai|ties! 4 De ouders van Nicky Verstappen stonden gisteren voor het eerst tegenover Jos Brech. Hij keek weg, ook toen Nicky's moeder het uitschreeuwde. 'Kijk me aan. Brech, kijk me aan!' NICKY VERSTAPPEN EERSTE ZITTINGSDAG Raadsman Roethof: soms gaan kinderen zomaar dood Met advocaat afgesproken dat ik er vooralsnog niets over zeg -fwjovittd Ze zijn in het zwart gekleed. Nicky's vader Peet. Zijn dochter Femke naast hem, dan moeder Berthie. Samen schuiven ze aan zo als ze al zo vaak deden, om aan dacht te vragen voor hun zoon en broertje, Nicky, het jongetje dat nooit terugkeerde van het zomer kamp op de Brunssumerheide in 1998. Maar nu zitten ze voor het eerst in de rechtbank, hopend dat verdachte Jos Brech vandaag op de eerste zitting in deze zaak het woord neemt en vertelt hoe het kan dat zijn dna op maar liefst 21 plek ken werd aangetroffen op de pyja mabroekvan Nicky, op zijn lichaam en, belangrijk: in zijn onderbroek. Maar over dat laatste straks meer. Dit is de dag waarnaar ze uitkij ken. Het is ook de dag waar ze enorm tegenop hebben gezien. Brech zit daar maar, in zijn rode trui, zijn spijkerbroek en gympen. Verdachte NN2, zoals hij in het dos sier werd genoemd voordat zijn identiteit werd onthuld, lijkt pre cies op de beelden die van hem werden vrijgegeven, toen Justitie eind augustus de klopjacht op hem opende. Even rustig en beheerst ook, als anderen hem omschreven. En zwijgzaam. Jos zit hier niet om zijn verhaal te vertellen. Wel om te ontkennen. Hij doodde Nicky niet, ontvoerde en misbruikte hem evenmin. Wel geeft hij toe: hij had kin derporno in zijn bezit. „Ik was portretten aan het zoeken. Van personen, kinderen, jongens en meisjes. Ik ben geïnteres seerd in fotografie." En ter wijl hij die beelden downlo- adde, kwamen ook de kin derpornofoto's mee. Hij zette ze apart. „Omdat ik ze later wilde verwijde ren." Vader Peet schudt zijn hoofd. Femke haalt haar neus op. Nicky's moeder kijkt strak voor zich uit. Peter R. de Vries blikt smalend opzij. Hij flankeert de fa milie, zoals hij al zo veel jaren doet. Hun gezichten zeggen hetzelfde: we geloven het niet. Ze mogen dat niet zeggen. Vandaag is het niet aan hen om te spreken. De rechter vraagt aan Brech of hij dat wel wil doen: „Wilt u duide lijkheid geven over de vraag die de ouders en zus van Nicky al twintig jaar bezighoudt?" Daar is het hemeltergende antwoord dat rechercheurs de afgelopen maan den steeds hoorden. „In overleg met mijn advocaat heb ik afgespro ken dat ik er vooralsnog geen op merkingen over geef." Later mis schien. Advocaat Gerald Roethof (foto links) spreekt des te meer. Over het zwijgen - hij wil niet dat zijn cliënt op tegenstrijdigheden gevangen kan worden. Over dna - Brech was zo vaak op de Brunssummerheide, wie zegt dat het dna daarna niet te recht kan zijn gekomen op het li chaam van Nicky? Dat Nicky werd meegenomen betwijfelt Roethof ook. Kinderen lopen weg, net zoals zijn zusje ooit wegliep van de lagere school waaraan ze een hekel had. Nog een feit des levens, aldus Roet hof: soms gaan kinderen zomaar dood. Maar jongetjes van 11 jaar gaan niet zomaar dood, zegt de officier van justitie even later stellig. Nicky ze ker niet. Hij was kerngezond en kwam waarschijnlijk om het leven door verstikking. Er werden plek ken gevonden op zijn hals, neus en mond die daarop wijzen. En nog even over dat dna in Nicky's onder broek. De officier diept feiten op die verloren leken te zijn gegaan, uit 1984 en 1985. Toen greep Brech jon gens van achteren vast, stopte zijn Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 10 dagen Saas-Grund met Mont-Blanc Express, Zwitserland 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra 12 dagen Corsica en Sardinië donderdag 13 december 2018 GO 'Kijk me aan. Brech, kijk me aan!' Niels Klaassen Carla van der Wal Maastricht -Jos Brech, verdachte v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. P»Ss! ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4