Langs de grenzen en eroverheen sr ÜING IW lï Chocolade en sneeuw 2 RUNDFUNK Zo uit de jaren 50 gestapt Bruce Springsteen DeWoIff Vorig jaar stonden ze in De Spot in Middelburg, donderdag presenteren ze hun zesde album 'Thrust' in 't Beest in Goes. De driekoppige psychedelische bluesrockband DeWoIff uit Limburg is uitgegroeid tot een van Nederlands beste liveacts. Uitgelicht Retestrak, snoeihard en gruwelijk grof. Met die woorden lanceerde de jury dit jaar het duo Rundfunk regelrecht naar de Neerlands Hoop, de prijs voor veelbelovende theatermakers met het grootste toekomstper spectief. Boze tongen beweren dat dat vooral is gebeurd omdat zij als één van de enigen in staat blijken te zijn om jongeren aan te trekken. Geen wonder, weet een ieder die zich het ge lijknamige tv-programma uit 20t6 herinnert. Middelbare schoolhumor, zo fout dat het niet meer fout genoemd kan worden. En het gaat ook zo snel, in de meeste sketches, dat er geen tijd is voor een eventueel verontrustend na- smaakje. Grenzen opzoeken is oké. En dan? Terugdein zen, verleggen, eroverheen gaan? Er zijn tal van opties. Dat Rundfunk (Yannick van de Velde en Tom van Kalmthout) iets heeft met grenzen, dat is wel duidelijk. Met verkeerde benen ook. Daar zetten ze ons graag op. Vooral in hun behoorlijk absurdistische, uitdagende theaterprogramma Wachstumsschmerzen. Het is daar eigenlijk het basisprincipe. Iets alledaags suggereren (een jongetje dat niet kan slapen roept om zijn papa) en er dan plots een onverwachte (en meestal gruwelijke) wending aan geven. Welke twee letters staan in het midden van dat woord? (Degenen die denken van niet, misschien nog het meest.) Daar speelt Wachstums schmerzen gulzig op in. Welke twee letters staan in het midden van dat woord? Opzettelijk. Zeggen ze zelf Dat Duits ook. Grenzen opzoe ken is oké. Het is daar minder suffig dan in het veilige midden. Iedereen moet zelf maar zien wat hij daarmee doet. Terugdeinzen? Iets in je zelf verleggen? Eroverheen gaan? Om te zien wat je uit 'dat ander land' voor reisindrukken mee terug kunt brengen. Eindelijk gebeurt er weer eens wat in caba- retland. Rundfunk doet stof opwaaien. Je wordt uitgedaagd. Om er iets van te vinden. MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN 0 Cd lp eWolff werd opge richt in 2008 door 1 zanger en gitarist I Pablo van de Poel, zijn broer en drum mer Luka van de Poel en Hammond organist Robin Piso. Ze waren toen dertien, vijftien en zeventien jaar oud, maar maakten veel indruk met hun onuitputtelijke energie en be smettelijk enthousiasme. Nadat de drie dat jaar de finale van wedstrijd Kunstbende wonnen, timmerden ze flink aan de weg. Het was de eerste band in de geschiedenis van de crea tieve wedstrijd waarop de jury niets aan te merken had. In 2009 bracht DeWoIff zijn eerste album uit: Strange Fruits And Undisco- vered Plants. Deze plaat werd meteen een succes en bracht DeWoIff die zo mer naar grote festivals als Sziget en Pinkpop. Ook stonden de drie heren een aantal keer met hun eigen show in poppodium Paradiso in Amster dam. Datzelfde jaar traden ze ook voor het eerst op in Zeeland, op mu ziekfestival PeeRock in Colijnsplaat. Ze maakten toen flink indruk op het Zeeuwse publiek met hun psychede lische bluesrock, die zo uit de jaren zeventig lijkt te komen. Led Zeppelin Frank Harthoorn van podium 't Beest in Goes vindt het mooi om te zien dat jonge muzikanten met zoveel over gave en overtuiging teruggrijpen naar het geluid van bands uit de jaren ze ventig, zoals Led Zeppelin, Deep Pur- We wilden een album dat zwaar en modern klinkt, anders dan onze vorige albums, die erg 'vintage' klinken HOWLIN'JAWS ple, The Allman Brothers Band en Cream. „Tegelijkertijd weten ze toch relevant te blijven. Erg bijzonder", vertelt hij. In 2014 verhuisde de band naar Utrecht, waar de mannen hun eigen, honderd procent analoge 'Electrosau- rus Southern Sound Studio' bouw den. Op deze plek werd ook hun nieuwe album geproduceerd, Thrust. Eind 2017 besloot de band in zee te gaan met Mascot Records om dit zesde studio-album de wereld in te gooien. Dat gebeurde op 4 mei van dit jaar. De drie vonden het tijd om hun meest ambitieuze plaat uit te brengen. Het vertegenwoordigt het geluid van rock-'n-roll in 2018: woede, frustratie en ook desillusie donderdag 13 december 2018 GO Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. Wat: Wachstumsschmerzen, Rundfunk Waar: Stadsschouwburg Middelburg Wanneer: Woensdag 19 december, 20.00 uur Wij hebben allemaal een duister kantje. Drie singer-song- writers met rafe lige stemmen. Americana op zijn best. In het En gels en Brabants. John Mellen- camp - Other people's stuff Ofwel: liedjes van anderen - Robert Johnson, Jimmie Rodgers, Merle Travis. Hun erfe nis is in vaardige handen. Björn van der Doelen - Eer waarde vader zegen mij want ik heb gezondigd Een plaat over de zeven zonden. Over lust (Zoas alleen een vrouw da kan), gulzig heid (Oew tranen uit 't verleden) en ijdelheid (De parel van Bra bant) Jeff Tweedy - Warm Hij kondigt het zelf treffend aan in het openings nummer: a trail of songs from the darkest gloom to the brightest sun. s Yannick van de Velde en Tom van Kalmt hout shockeren graag in Wachstums schmerzen. FOTOKAWINGFALKENA Vivian de Gier luistert naar een akoestische Bruce Springsteen en leest in deze feestmaand over chocolade en sneeuw. BMB. «tMONlMHi Het woe Hij is 69 jaar, maar de Ameri kaanse zanger Bruce Spring steen is still going strong. Na verschijnen van zijn autobio grafie ging hij niet op wereld tournee, maar besloot hij elke avond op te treden in het be scheiden Walter Kerr Theatre op Broadway in New York. Hij stond er 236 avonden. Zonder band, alleen met gitaar en piano. Akoestische sessies zijn altijd een sterk punt van hem geweest: intiem, ingetogen en wonderschoon. Verschijnt morgen bij Columbia. dende geluid van 2018 Gertie De Boey 44 - DeWoIff De jonge driekoppige band Howlin' Jaws uit Parijs brengt rock rock-'n-roll en rockabilly nummers, gemixt met Southern Swamp blues, surf en Chicago R&B. De drie mannen lijken zo uit de jaren vijftig te zijn gestapt, met hun strak naar achter ge kamde haren ala Danny Zuko uit de musical Grease. De band bracht dit jaar zijn debuut-EP Burning House uit en toert mo menteel door Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47