lil Srü J e 1v ir ïi njT \A A Door ouderen kans te geven minder te werken komt er ruimte vrij ■joe nitfi MIDDELBURG Het ringrijseizoen is al vanaf september voorbij, maar sinds vorig jaar kun nen de ringrijders ook in de winter de baan op. De ijsbaan welteverstaan. Voor het tweede jaar op rij houdt de Zeeuwse Ringrij- ring glijdend over glad ijs misschien nog wel ders Vereniging een wedstrijd Riengrieë op 't gemakkelijker dan vanaf een galopperend ies. John-Bart Louwerse deed gisteravond paard, maar schijn bedriegt, ook mee. Voor de leek lijkt het steken van de Onlangs maakte het Adrz bekend dat het afspraken heeft gemaakt met scholen om nieuwe verpleeg kundigen en assistenten op te lei den. Want als er niets gebeurt, komt over een jaar of vijf de conti nuïteit van het ziekenhuis in ge vaar, zei Adrz-directeur Claudia Brandenburg toen. Het ziekenhuis zet nu een extra stap. Twee vliegen Medewerkers die 55 jaar of ouder zijn, kunnen vrijwillig 80 procent gaan werken. Ze krijgen dan 90 procent betaald en het pensioen wordt tot 100 procent aangevuld. Daardoor slaat het ziekenhuis twee vliegen in een klap. Het zorgt dat oudere werknemers gezond hun pensioen kunnen halen. Tegelijk ontstaat er ruimte om meer jonge ren aan te nemen. Dat luistert nogal nauw, legt Brandenburg uit. „De jongeren moeten ingewerkt worden. Je kunt niet van hen verwachten dat ze na hun opleiding gelijk alle kennis hebben die oudere medewerkers ook hebben. Dus we willen die kennis geleidelijk, met een plan, la ten overdragen. Dan moet je dus een paar jaar vooruitkijken. Want voor sommige beroepen zijn de op leidingen vier jaar, soms nog langer. Je kunt dus niet pas beginnen met werven van medewerkers als oude ren met pensioen gaan." Opleiden Volgens het Adrz komen 340 van de ruim 2000 medewerkers in aan merking voor de regeling. De meeste van hen zijn gemiddeld 24 jaar in dienst bij het Adrz. „Als we eenmaal weten welke mensen er gebruik van willen maken, weten we ook wanneer we mensen moe- Ons belangrijkste doel is om jongeren in Zeeland te houden ten gaan opleiden. Vooral voor heel specialistische opleidingen is het fijn dat we een jaar of vijf, zes voor uit kunnen kijken. Het gaat dan on der anderen om operatieassisten ten, gespecialiseerde verpleegkun digen, maar ook om ICT'ers." Om het voor jongeren extra aan trekkelijk te maken, geeft het Adrz hen een baangarantie. „We zullen mensen veel eerder een vast con tract aanbieden. Want we beseffen ook dat dat belangrijk is als je in Zeeland wilt blijven en een hypo theek wilt. Het zou zelfs zo kunnen zijn dat we mensen die met een op leiding beginnen een baangarantie geven, mits ze die studie met succes afronden. Ons belangrijkste doel is om jongeren in Zeeland te houden. Dat er zoveel jongeren uit Zeeland wegtrekken is voor de continuïteit voor de zorg, in het bijzonder het ziekenhuis, niet goed. Die trend willen we keren." e? donderdag 13 december 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ilfSfi Energie van FOTO MARCELLE DAVIDSE Adrz biedt jongere baangarantie Ziekenhuis Adrz gaat oudere werknemers de kans geven om minder te werken. Daardoor kunnen ze gezond hun pensioen halen, ontstaan er banen voor jongeren en kunnen de ervaren medewerkers hun kennis over dragen aan de nieuwe. Adrz trekt er twee miljoen euro voor uit. Om jongeren extra te moti veren biedt het ziekenhuis hen een baangarantie. Jeffrey Kutterink Goes -Claudia Brandenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45