II Acht aces helpen Kerkhove op weg Mongolië Antarctica Namibië 13 Natuurlijk, hardlopen op Antarctica is een 'once in a lifetime'-er- varing. Bart van Schilt heeft dus „absoluut geen spijt" dat hij aan een wedstrijd van 250 kilometer over het poolijs heeft meegedaan. Maar hij keerde wel lichtelijk te leurgesteld huiswaarts. „Van de vijf woestijnraces waaraan ik dit jaar heb meegedaan, was dit dui delijk de minste." De 41-jarige Van Schilt, afkom stig uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen en woonachtig in het Belgische dorpje Meer, trok in 2018 de we reld over om woestijnen te door kruisen. Hij liep eerst in Marokko, Namibië, Mongolië en Chili. En op de Zuidpool sloot hij vorige week die krachttoer af, met zo'n vijftig andere fanaten. „Eerder in het jaar liep ik bij temperaturen van dik boven de 30 graden. Op Antarctica was het 10 a 15 graden onder nul en voelde het vanwege de harde wind nog kouder aan. Ik heb wat dat betreft wel alle uitersten ge had." De teleurstelling van begin de- Van de vijf woestijnraces waaraan ik dit jaar heb meegedaan, was dit duidelijk de minste bergen om je heen. En als je dan nog zeven uur moet. Bijzonder blijft het wel. Van Schilt is namelijk de eerste Neder lander ooit die de '4 Deserts Grand Slam' heeft voltooid. Dat wil zeg gen: Namibië, Mongolië, Chili en Antarctica uitlopen binnen één ka lenderjaar. Wereldwijd zijn er nog geen tachtig die hem dat na kun nen zeggen. En helemaal bijzonder is dat de Zeeuws-Vlaming de race in Marokko er nog aan toevoegde. Beyond2019 De ultraloper noemde zijn project Beyond20t8. Hij zamelde zo'n 14.000 euro in voor de stichting cember zat 'm in de saaiheid van het parkoers. Waar Van Schilt bij de eerste vier uitdagingen dagelijks van A naar B liep en een keur aan landschappen aan zich voorbij zag komen, kreeg hij op de Zuidpool korte rondjes voorgeschoteld. De organisatie liet de boot waarop ge slapen werd elke dag ergens anders aanleggen en stippelde dan ter plekke een route uit. En afhanke lijk van de weersomstandigheden werd dan bekeken hoe ver er gelo pen moest worden. „Natuurlijk is Antarctica mooi", zei Van Schilt. „Maar als je drie uur rondjes hebt gelopen, heb je het wel gezien. Het is helemaal wit en er zijn allemaal Make-a-wish, die wensen van zieke kinderen in vervulling laat gaan. Bij de vraag of hij nog grootse plannen heeft voor 2019, begon Van Schilt gisteren te la chen. „Toen ik thuiskwam van Antarctica, hing er op een deur een papier met daarop heel groot 'Beyond20i9'. Daaronder stond 'gordijnen ophangen', 'vloer van de keuken maken' en zo nog een aantal dingen.Ik heb wel hardloopplannen voor volgend jaar, maar ik vermoed dat ik het wat dichter bij huis moet houden, haha. Ik denk dan meer aan een tweedaagse in bijvoorbeeld de Ardennen." ALPHEN AAN DEN RIJN Tennisster Lesley Kerkhove is gisteravond met een overtui gende zege begonnen aan het Nederlands kampioenschap in Alphen aan den Rijn. De Zierikzeese versloeg Olga Kalyuzhnaya met 6-46-2. Het was een confrontatie tussen twee voormalig Nederlands kampioenen. Kerk hove pakte in 2011 de titel door in de finale Kiki Bertens (nu in de top 10 van de wereld) te verslaan, Kalyuzhnaya was haar opvolgster in 2012. Inmiddels is het niveauverschil tus sen hen groot. Dat was gisteren ook op de baan te zien; de 27-jarige Zeeuwse won elke keer eenvoudig haar servicegame, mede dankzij acht aces. Kerkhove is in de Zuid-Hollandse indoor- hal als derde geplaatst. Ze zat in dezelfde schemahelft als Richel Hogenkamp, die als eerste was ingeschaald. Maar de Doetin- chemse, die Kerkhove in de halve finales had kunnen treffen, trok zich op het allerlaatste moment terug. Kerkhove is nu aan haar stand verplicht de finale te halen. In de an dere helft van het schema is Bibiane Schoofs de favoriete. Lesley Kerkhove treft nu eerst Daevenia Achong, die Kelly Versteeg naar huis stuurde. Deze kwartfinale wordt morgen gespeeld. donderdag 13 december 2018 GO Eerste Nederlander met^j Deserts Grand Slam Roeland van Vliet Bart van Schilt liep dit jaar in de verzen gende hitte en de bit tere kou. FOTO RACING THE PLANET Westdorpe - Bart van Schilt Lesley Kerkhove.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41