MIJN FOTO ZEELAND 11 ledereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat tekenen we graag op. Vandaag: Tilly (77, uit Sint Jansteen), Anny (75, uit Koewacht) en Tonnie Pieters (73, uit Oosterzele) over hun jeugdfoto. Een oude foto, van nu drie bejaarde mensen", begint Anny Pieters (75) te vertel len. „Hey", onderbreekt haar broer Tonnie (73) haar. „Je bent maar zo oud als je jezelf voelt." Toch is het waar dat zij en zus Tilly (77) nog erg jong waren toen er een fo tograaf naar het huis van hun ou ders aan de Plattendijk in Absdale kwam. Zes, vier en anderhalfjaar om precies te zijn. „Mijn moeder zei dat er een man kwam en dat we op de foto moesten", herinnert Tilly zich nog. „Ze trok onze mooie kle ding aan en beval ons stil te zitten. Ik was bang dat we met die man mee moesten." Ook van Anny haar gezicht is de angst af te lezen. „Ik was zó bang", vertelt ze lachend, terwijl ze naar de foto kijkt. Hun broer Tonnie begrijpt er niets van. „Waarom dan? Ik herinner me niets meer van die dag, ik was nog te jong." Bang „Wij hadden nog niets gezien in die tijd", legt Anny uit. „We woonden middenin de polder, kwamen niet van den hof en gingen nog niet naar school. Onze tante woonde naast ons. Zij had twee zoons en daar speelden wij mee. We kenden ver der niemand. De huizen stonden ver uit elkaar en er waren geen an dere kinderen." Dat er een fotograaf aan huis kwam, was dus heel wat. „Hij kwam een week van tevoren aan de deuren vragen of iemand fo to's wilde", vult Tilly aan. „Mijn moeder wilde dat heel graag, dus op zondag kwam hij terug." Anny weet nog goed dat ze voor hun gevoel erg lang stil moesten zitten. „We kre gen van tevoren nieuwe kleding aan en moesten op een stoel blijven zitten tot hij er was", vertelt ze. „Zo maakten we ons zeker niet vuil. Toen de fotograaf weg was, gingen die kleren meteen weer uit natuur lijk." De twee zussen kijken erg bang in de lens, maar hun broertje van anderhalf dacht er heel anders over. „Ik was heel fotogeniek, dat zie je zo", grapt Tonnie. Ingelijst De foto is voor hen alle drie een mooie herinnering aan vroeger. „We hebben dit beeld allemaal thuis ingelijst staan", vertelt Anny. Er was altijd maar een foto, maar hun neef Gerard vond nog twee ko pieën in de tas van zijn moeder, na dat zij overleed. Anny: „Foto's wa ren toen nog niet gangbaar, dus het was echt bijzonder ze te hebben." Toch hebben de drie het kiekje nooit bij hun ouders thuis ingelijst zien staan. „Dat werd toentertijd niet gedaan", legt Tilly uit. „Enkel onze communiefoto's werden inge lijst. Deze werd opgeborgen in een doos." donderdag 13 december 2018 GO 'Een fotograaf, dat was wat' Gertie De Boey Op hun jeugdfoto kijken Anny, Tonnie en Tilly niet erg blij richting de fotograaf. REPRODUCTIE EN FOTO PETER NICOLAI Anny, Tonnie en Tilly poseren nog een keer zoals op de foto uit hun jeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39