Buren kunnen zelf vuurwerkvrije zone instellen Kruiningse ouderen terug naar school 6 Uitstel voor Vlissings trampolinepark Zeeuwse springers, en liefhebbers van (ver) buiten de provincie, moeten langer geduld hebben alvorens zich in Vlissingen te kunnen uitleven op tientallen trampolines. Als het aan initiatiefnemer Pim Bruins lag, had trampolinepark Street Jump Adventures volgende week zijn deuren geopend. In het voormalige racketcentrum op het Vlissingse bedrijventerrein Gilde- weg wordt druk gewerkt aan het inrichten van onder meer de hore- caruimten. Maar de belangrijkste attracties, de trampolines, kunnen nog niet worden opgebouwd. Balen De Canadese leverancier van de tientallen trampolines kan de vraag niet aan, meldt Bruins. „Het was de bedoeling dat de trampolines begin deze maand zouden arriveren, zo dat gespecialiseerde bouwers ze in drie, vier weken konden installe ren. Maar de leverancier is achterop geraakt en moet eerst nog trampo lines voor nieuwe parken in Wor- merveer en Breda leveren vóór die van Vlissingen aan de beurt zijn." Bruins, uitbater van fitnesscentra in Brabant en trainer van W Krab- bendijke, baalt van het uitstel, maar is gedwongen af te wachten. „Ik kan niet even snel elders trampolines bestellen. Bovendien moeten de ap paraten door professionals worden opgebouwd en afgesteld. Die specialisten zijn grotendeels de zelfde mensen als die in Wormer- veer en Breda worden ingehuurd." In de voormalige tennishallen ver rijst de komende maanden het eer ste Zeeuwse trampolineparadijs. Behalve capriolen uithalen op tien tallen trampolines, met in totaal 2400 vierkante meter springvlak, kunnen liefhebbers ook naar bene den roetsjen aan een Skyrider: een kabel waaraan je stevig gezekerd via een rail razendsnel afdaalt vanaf een platform net onder het dak. Opening Trampolinepark en Skyrider zijn uniek voor Zeeland, stelde Bruins eerder. Door Street Jump Adventu res in Vlissingen te vestigen, ver wacht de exploitant meer vliegen in één klap te kunnen slaan. Wal cheren is het dichtstbevolkte eiland én trekt ontzettend veel toeristen. Door, net als eerder in het racket centrum, vier squashbanen in de hallen onder te brengen en diverse horeca- en kijkhoeken in te richten, verwacht Bruins naast een nieuwe aantrekkelijke attractie ook een ideale slechtweervoorziening voor diverse doelgroepen te bieden. Een openingsdatum voor het trampolinepark, durfde Bruins deze week nog niet te noemen. „Ik hoop dat we tijdens de voorjaarsva kantie open kunnen. De planning is nu dat de trampolines eind januari arriveren. Maar zekerheid hebben we nog niet. Vóór Pasen moet het in elk geval lukken." „Het is een vrijblijvende afspraak tussen mensen", zegt burgemees ter Harald Bergmann. „Mensen die zo'n vuurwerkvrije zone willen, moeten dat onderling regelen. Wij kunnen ze helpen, maar handha ven doen we niet." Bij Bergmann zijn op dit mo ment drie locaties bekend waar be woners of organisaties een vuur werkvrije zone wensen. Twee er van zijn in Arnemuiden: bij de kerk aan de Markt en bij een paardenstal. De andere is in Middelburg, waar vogel- en zoogdierenopvang De Mikke graag gevrijwaard wil blij ven van geknal in het Park Tooren- vliedt. Of die vrijwillige vuurwerkvrije zones er ook komen, is nog niet duidelijk. „En als meer mensen dat willen afspreken, wil ik wel dat ze dat op tijd melden", zegt Berg mann. „Op de avond zelf is echt te laat en de dag ervoor eigenlijk ook. Dan kunnen we niet meer helpen." Overlast Vuurwerkvrije zones zijn alleen geldig tijdens de uren dat vuur werk afsteken officieel is toege staan, dus tussen r8.oo uur op 31 december en 02.00 uur op 1 januari. Daarvoor en daarna is vuurwerk afsteken toch al verboden. Volgens Bergmann kan de gemeente nog wel besluiten een officiële vuur werkvrije zone aan te wijzen als er concrete aanwijzingen voor over last of schade zijn. Op dit moment zijn die aanwijzingen er niet. Daarom is ook de Vlasmarkt geen vuurwerkvrije zone meer. IN DE REGIO Wereldse maaltijd Kerstsferen bij MuZEEum Longpunt in 't Gasthuis MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 13 december 2018 WA Leverancier laat springers wachten René Hoonhorst Vlissingen n\\vs\'n Het voormalige racket centrum in Vlissingen. KRUININGEN Een groep bewoners van Ter Weel Hof Cruninghe gaat mor gen een dagje terug naar school. Met een bus be zoeken de ouderen drie ba sisscholen in Kruiningen. De cliënten van de dagbe steding van Ter Weel be zoeken eerst de dr. A. Comrieschool. Daarna gaat het gezelschap naar IKC Voorhoute en vervolgens naar CBS De Welle. Op alle scholen wonen ze een les bij. Het uitstapje kwam tot stand door de Kruiningse werkgroep jeugd. Leerlingen van de scholen bezoeken een paar keer per jaar Hof Cruninghe. De ouderen worden soms uit genodigd op school voor bijvoorbeeld een maaltijd, maar zij maakten niet eer der een les mee. Verplichte vuurwerkvrije zones komen er dit jaar niet in Middel burg. Maar inwoners kunnen met de buren in hun straat wel vrijwillig een vuurwerkvrije zone maken. De gemeente zal ze daarbij helpen met informatie, maar controle op het naleven van de afspraken zit er niet in. Maurits Sep Middelburg OOST-SOUBURG In de historische kerk van Oost-Sou burg wordt vandaag een wereldmaaltijd gehouden. De maal tijd wordt verzorgd door de firma MEP4YOU uit Vlis singen. De maaltijd is in een sfeervol verlichte kerkzaal en begint om 18.00 uur. De kosten bedra gen 7,50 euro en alle opbrengst komt ten goede aan Hill- crest Aids Centre in Zuid-Afrika. Aan melden kan via wereldmaaltijden@ pgos.nl. VLISSINGEN Het Zeeuws mari tiem muZEEum is tot 7 januari vol gend jaar feestelijk verlicht. Het mu seum is in kerstsfe ren gebracht door middel van verlich ting en kerstattribu ten. Ook worden er in de kerstvakantie extra activiteiten gehouden voor zowel jong als oud. Voor meer informa tie zie muzeeum.nl. MIDDELBURG Het Longpunt is de ontmoetingsplek van het Longfonds voor longpatiënten, hun omgeving, zorgverleners en belangstellenden. Vandaag is er in SVRZ 't Gasthuis in Middelburg een Longpunt. De bij eenkomst is een feestelijke jaaraf sluiting waarin wordt teruggeblikt op de vooraf gaande jaren. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Inloop vanaf 13.30 uur. De orga nisatie verzoekt met klem om geen geurtjes te gebrui ken tijdens de bij eenkomst. Deel name is gratis. MIDDELBURG Het kwam tot een heuse shoot-out, gister middag in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg bij het Groot Archipel Dictee. De 64 beste spellers uit de groepen zeven en acht van zestien Walcherse basisscholen bogen zich over de moeilijkste woorden. Het dictee ging over de ruimte en dat bracht termen mee als meteorologie en plane toïde'. Sam de Vos van Het Talent uit Middelburg en Hannah van den Brink van de ABS, ook uit Middelburg, eindigden beiden als besten met drie fouten. Na een wedstrijdje 'Ja panse leenwoorden' opschrijven won Hannah. Bij de scholen won de ABS, met gemiddeld 7,75 fouten, foto ruben oreel BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloop- ochtend GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Handwerk- club MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koers- bal MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1,10.00-12.30 uur: Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zeeland; Zeeuws Museum, 12.15 uur: Lezing Kim Beerden over de godin Nehalennia; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Markt, 15.00-22.00 uur: Open stelling schaatsbaan; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Verto ning De Dirigent-, Bagijnhof, 16.00-20.00 uur: Kerstmarkt van UCR studenten; De Kruit molen, 19.00-22.00 uur: Re- pair Café; SSG Nehalennia, Breeweg, 19.30 uur: Lezing Kim Beerden over de godin Nehalennia; De Spot, 20.30 uur: Optreden Damian Wilson OOSTKAPELLE Kantine Voet balvereniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym; Historische Kerk, 18.00 uur: Wereldmaaltijd in kerstsfeer, opbrengst voor Hillcrest Aids Centre SINT LAURENS De Osseberg, 20.00 uur: Optreden Adrie Oosterling VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: Wekelijks evene ment 'Koffie Korenmaat' VLISSINGEN Mercuriusweg 19,10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcen trum De Burgerij, 11.00-12.00 uur: Sport- en spelactiviteit voor 50+; Scheldehof, 13.30 uur: Kerstmatinee 'Vier het leven' voor 65+'ers WESTKAPELLE Museumcafé Polderhuis, 13.30 uur: Work shop 'bakken met Tupper- ware'. SCHOLIERENDICTEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34