DEJAARWISSELING 4 ANNELIEN VAN HEMERT Je bent 57 jaar en je zoekt een baan. Na honderd sollicitatiebrieven slaat de twijfel toe. Maar Annelien van Hemert heeft inmiddels leuk werk. Het kan dus wel. Senior zoekt werk 'Wat maakte 2018 memorabel? Een serie verhalen waarin we terugblikken en vooruitkijken aan de hand van de grote en kleine gebeurtenissen.' Morgen Zes wethouders in Terneuzen Honderd sollicita tiebrieven had ze in maart al ge schreven, zonder resultaat. „Het is mijn leeftijd", wist de 57-jarige Annelien van Hemert toen zeker. „En ik ben niet de enige." Toch vond ze opnieuw werk. Mooier nog: het werk vond haar. „Mijn ervaring en leeftijd waren hier juist een pre." Ze heeft even een pauze geno men van haar werk op een hoge school in het zuiden van het land om het interview te kunnen doen. Als teamleider stuurt Annelien 22 mensen aan. Een ontzettend leuke baan, zegt de geboren Zeeuwse en thousiast. „Kun je nagaan: ik was niet eens van plan om hierop te sol liciteren, omdat het salaris niet pas send was. Maar het werk is zo leuk, dat ik mijn eisen heb bijgesteld. De school is voortdurend in verande ring. Ze wilden daar juist graag een senior. Mijn Zeeuwse afkomst komt ook van pas. Ze zeggen hier: dat is er een die met twee poten stevig in de klei staat. Weinig omhaal, recht door zee, helder in wat je wil en doet. Precies wat ze hier nodig had den." Moed April 2018 was Annelien een jaar werkloos. Eind mei, toen Annelien werd benaderd voor deze job, stond de teller op rro sollicitaties. „Ik heb de moed nooit opgegeven, nooit. Dat zit niet in mijn aard. Maar je houding verandert." Bijna een jaar zat ze gedwongen thuis. Het bleek een louterende er- varing. „Ik ging trainingen volgen. Inside discovery bijvoorbeeld. Ze hebben mijn persoonlijke groei een enorme boost gegeven. Ik was altijd maar aan het werk. En ik ben een perfectionist: als er iets fout ging, trok ik me dat persoonlijk aan. Dat is nu een heel eind verminderd. Mijn vermogen om te relativeren is gegroeid, de lat ligt niet meer zo hoog. Het moet nog steeds goed, ik ben nog steeds voortvarend, maar als het even ergens mis gaat, analy seer ik het en laat het daarna los. Vroeger lag ik er echt wakker van. Die trainingen leerden me dat ik best wat minder streng mag zijn voor mezelf. Daardoor kwam ik meer ontspannen in het leven te staan. Zo ben ik ook die sollicitatie ingestapt. Misschien pakte het daarom ook wel goed uit." Eindeloos en vruchteloos sollici teren: Annelien is niet de enige die in zo'n situatie terechtkwam. Haar tip: „Als je als senior lang werkloos bent, ga je aan jezelf twijfelen en krijg je de neiging je steeds meer aan te passen. Dat is een slechte zaak. Je bent goed zoals je bent, je hebt kwaliteit, levenservaring, werkervaring. Ga eens op een cur sus die helemaal voor jou is, voor je eigen ontwikkeling. Wie ben ik nou eigenlijk, wie wil ik zijn? Dat was voor mij heel goed. Misschien kom je er wel achter dat die afwij zingen niets te maken hebben met jou persoonlijk. Dat het aan heel andere dingen lag. Of je ontdekt juist wat je persoonlijke belemme ringen zijn en hoe je daar wat aan kunt doen. Misschien zit je jezelf wel in de weg. Vergeet niet dat je jezelf altijd meeneemt, in elke situ atie. Dus ook in je werk." Anders Een ding weet ze zeker: „Als ik niet thuis was komen te zitten, had ik deze ervaring nooit gehad. Ik ben de dingen heel anders aan gaan pakken en dat is echt winst. Als je nog midden in het proces zit, er vaar je het misschien niet als posi tief, maar achterafkan ik zeggen: het is goed geweest." donderdag 13 december 2018 GO Een baan, juist door de leeftijd Ondine van der Vleuten Vlissingen Werkloos Annelien van Hemert was 57 jaar en zat afgelopen april al een jaar werkloos thuis. Ze begon zich toen wel een beetje ongerust te maken. Was het leeftijdsdicriminatie? Annelien van He mert: „Als je als senior lang werkloos bent, ga je aan jezelf twijfelen en krijg je de neiging je steeds meer aan te passen." foto's pix4profs/ EDWIN WIEKENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32