'Geen achterdeurtje bij regeling met Melse' 3 Harry Coremans, vader van be heerder Kees, komt bijna dagelijks in het dorpshuis vertelt hij. „Ik heb totaal geen idee hoe dit heeft kun nen ontstaan. Ik heb ook nog nooit iets geroken. Gisteravond heeft mijn vrouw alle glazen nog eens door de vaatwasser gehaald. Ik snap er helemaal niks van. Wist ook niet dat je onder dat podium kon ko men. We hebben weieens een ver stopt toilet gehad. Die leidingen lie pen onder het toneel, maar we wis ten niet hoe we er konden komen. Die trap kun je niet zomaar even weghalen. Mijn zoon is op de hoogte. Zijn reactie? Brullen, brul len, brullen. Ik weet niet zeker of hij er veel mee te maken heeft. Daar kan ik niet over oordelen. Mis schien een paar foute vrienden. Dat weet je maar nooit. Laten we het niet hopen." De burgemeester heeft de be voegdheid om panden waar een hennepkwekerij wordt aangetrof fen voor drie maanden te sluiten en in Reimerswaal is dat ook het be leid, zegt Van Egmond. Ze wil nog niet vooruitlopen op de vraag of ze de 'Wet Damocles' gaat toepassen. „Ik wacht eerst het politierapport af. Daarna gaan we in kaart brengen wat de consequenties zijn. De maatschappelijke impact gaan we bestuderen." Gebruikers van het dorpshuis weten niet wat ze horen. Han Mel- legers klinkt oprecht verbijsterd. „Dat ben ik ook", roept hij uit. „Ik kom regelmatig in het dorpshuis, maar heb er nooit iets van gemerkt. Het is de laatste plaats waar ik zou denken dat er een hennepkwekerij is. Ik stap zo eerst even op de fiets om te gaan kijken." Samen met Kees Geuze zit hij in een groep van gebruikers die met de gemeente praat over de toe komst van het dorpshuis. Als Geuze het nieuws hoort, valt ook zijn mond open van verbazing. „Wat?" Hij moet het nieuws duide lijk even verwerken. „Ik ben ver bouwereerd. Een week of zes gele den heb ik samen met de heer Mei- legers, de beheerder en medewer kers van de gemeente een rondgang door het dorpshuis gemaakt. We keken toen naar de staat van onder houd. We zijn overal geweest, be halve onder het podium." Na een korte stilte klinkt ook bij hem oprechte verbazing. „Maar zoiets moet je toch ruiken? Ik ben er zondag nog geweest voor de kerk dienst. Ik zat een paar meter van het podium, maar heb niets bijzonders geroken." Het college van burgemeester en wethouders stelt duidelijk dat er heel goede afspraken zijn gemaakt bij Melse-Maljaars om te voorko men dat de oud-wethouder ooit fi nancieel voordeel kan hebben van klussen die het bedrijf uit Aagte- kerke uitvoert voor de gemeente. Melse is aandeelhouder bij dat be drijf. Volgens de Veerse integriteitsre- gels mag een wethouder na zijn vertrek één jaar lang geen financi eel profijt hebben van opdrachten die de gemeente geeft. Om te voor komen dat het geen klussen mag uitvoeren, trof Melse-Maljaars een speciale regeling. Een oud-accoun tant uit Koudekerke waarschuwde twee weken geleden dat via een boekhoudkundige truc die rege ling is te omzeilen. Namelijk door de winst toe te voegen aan de alge mene reserve en op een later mo ment alsnog uit te keren. Geen bestuurder CDA-fractievoorzitter Pieter Wisse vroeg na het lezen van die waarschuwing om opheldering. Volgens het dagelijks bestuur van de gemeente hoeft hij zich geen zorgen te maken. Want de leiding van het bedrijf besliste dat de oud- Dan weetje blijkbaar niet precies watje moet doen om te voorkomen dat het fout gaat wethouder dit en volgend jaar geen bestuurder is van Melse-Mal jaars. Bovendien bepaalde het be drijf dat het dividend over deze ja ren naar de twee andere aandeel houders gaat. Het college meldt tot slot dat de accountant van het be drijf in de gaten houdt dat alle af spraken worden nagekomen. Professor Jeroen Suijs, hoogle raar Financial Accounting aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, zegt desgevraagd dat Melse door die regelingen, 'zover ik kan zien', niet kan profiteren van Veerse klussen. Hij houdt een slag om de arm omdat hij niet weet wat er precies is afgesproken. „Ik ken de details niet." Hij vindt het wel op vallend dat er meerdere besluiten zijn genomen om te voorkomen dat Melse toch kan profiteren. „Dat lijkt tegenstrijdig. Dan weet je blijkbaar niet precies wat je moet doen om te voorkomen dat het fout gaat." Wisse meldt op zijn beurt dat de CDA-fractie nog steeds vindt dat de gemeente de banden met het bedrijf had moeten verbreken, omdat het kan profiteren van de Het heeft, politiek gezien, niet zoveel zin om dat standpunt te herhalen kennis die Melse als wethouder opdeed. Maar Wisse gaat dat niet opnieuw aan de orde stellen, om dat er een raadsmeerderheid is die daar anders over denkt. „Het heeft, politiek gezien, niet zoveel zin om dat standpunt te herhalen." donderdag 13 december 2018 was geraffineerd verstopt De wietkwekerij bevond zich onder het podium. Politiebusjes bij dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke. De vondst van de hennepkwekerij onder het podium. De ingang zat achter een trap. foto's marcelledavidse Oud-wethouder Jaap Melse kan niet via een achterdeurtje profi teren van opdrachten die de ge meente Veere geeft aan aanne mingsbedrijf Melse-Maljaars. Die verzekering geeft het dage lijks bestuur van de gemeente. Emile Calon Domburg - Jeroen Suijs, hoogeleraar - Pieter Wisse, CDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31