De bonus duikt weer eens op Vrijspraak Bruënaar voor verkrachting 'Groen datacenter' in Sloegebied iets later Koffie 2 KRABBENDIJKE GESCHOKT Commentaar |Onussen leveren altijd gedoe op. Maar bedrijven zijn .hardleers. De provincie Zeeland en de Zeeuwse ge- 'meenten maken terecht een punt van de aanhoudende bonuscultuur bij de PZEM. Het energiebedrijf gaf werknemers aanblijfbonussen. Kennelijk uit angst voor een leegloop. Die zorg is te begrijpen, want de PZEM staat er niet al te best voor. Het middel is echter fout. Het is onverstandig mensen binnen te houden die het niet meer zien zitten en die goede andere kansen hebben. Die kunnen maar beter meteen gaan. Ook al is dat lastig voor de achterblijvers. Natuurlijk moet je even oplet ten bij een hoog verloop. Maar gevaarlijk voor de continuïteit? Zo bijzonder is het werk ook weer niet. Het schuurt het meest aan de top. Bij de PZEM krijgt een di recteur zowel een aanblijfbonus als een vertrekpremie. Dat is niet uit te leggen. Ook bij andere bedrijven gaat het fout. ING- topman Ralph Hamers moest zich gisteren in de Tweede Kamer verantwoorden voor misstanden bij zijn bank. Onder meer een witwasschandaal. Zelfs toen dat al bekend was, kreeg hij nog gewoon een aanzienlijke salarisverhoging. De cul tuur van onlogische, onnodig kostbare beloningen is diep inge sleten. Er zijn genoeg capabele en getalenteerde mensen bereid om tegen een redelijke beloning flinke bedrijven en instellingen te leiden. Zolang dit stuwmeer aan bestuurlijke mankracht bewust wordt genegeerd, blijft de mythe in stand dat het hogere ma nagement buitensporig veel moet verdienen. Aandeelhouders maken terecht een punt van de aanhoudende bonuscultuur bij de PZEM Het vermeende misdrijf zou zijn gepleegd tijdens de mosselfeesten, 19 juni van dit jaar. De V., de buren en kinderen gingen naar het feest en dronken het een en ander. De V. méér dan goed voor hem was. De buurvrouw ging naar huis en kort daarna volgde De V. Volgens de vrouw lag ze op de bank te sla- ALMANAK Het apparaat bestaat al jaren, maar Kees en Tanja uit Melis- kerke maakten er pas kennis mee toen ze een tante in Meppel bezochten. Kees vroeg tante hoe zij zo'n lekker bakkie zet. ,,'t Is een Senseo-tje", knipoogde ze. Mók ök hè!, dacht Kees. Zijn gade maakte bezwaar: „Het aan- pen en werd wakker toen De V. be zig was seksuele handelingen bij haar te verrichten. Volgens De V. la gen ze samen op de bank en had ze geen 'nee' gezegd toen hij haar be gon te betasten. De rechtbank stelt Bruënaar De V. (58) is vrijgesproken van verkrachting en aanranding van zijn buurvrouw in zijn vonnis dat het niet duidelijk is geworden of het vrijwillig dan wel met dwang is gebeurd en dat de verklaringen van één bron (de vrouw) komen en dus niet bruik baar zijn. recht staat al vol." Het pleit leek beslecht, totdat Tanja bij de nieuwe Albert Heijn in Dom burg boodschappen deed. In de daar uitgereikte puzzel wist ze de kluis te openen. U raadt de hoofdprijs al. Standplaats van de Senseo is nog niet bekend. Lekkage bij Dow snel onder controle Graauwrock strikt Racoon Vlissingen Leraarverkiezing nadert ontknoping Dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke is normaal gesproken misschien juist wel centrum van onschuld. Met biljartmiddagen, dansvoorstellingen en wekelijks een kerkdienst. Wie kon vermoeden dat, precies onder de plaats waar 's zondags de dominee preekt, een wietkwekerij lag? Bijna niemand, zo blijkt woensdag ochtend in Krabbendijke. De 494 jonge wietplantjes waren dan ook zeer geraffineerd verstopt. Onder het podium in de grote zaal. In een ruimte van ongeveer tien bij vijf tien meter waar een volwassen man nét niet kan staan. Een ruimte met maar één toegang; verstopt achter een dichte, houten trap van vier treden aan de achterkant van het podium. Wie op die plek wil komen, moet serieus werk verzet ten. Een politieagent wijst naar be schadigingen op de zijkant van de trap. Volgens hem is die vaker los gehaald. Omdat die tegen de muur schuurt, zitten er krassen op. Hoge energierekening De gemeente Reimerswaal, eige naar van het dorpshuis, besloot het pand te laten doorlichten naar aan leiding van hoge energierekenin gen. Daarnaast vond de gemeente het opvallend dat er camera's in het gebouw zijn opgehangen. Volgens burgemeester José van Egmond werd meteen serieus rekening ge houden met een hennepkwekerij. Bij de zoektocht stuitte de politie op een doodgewoon ventilatieroos- tertje in de podiumvloer. Maar on der dat roostertje waren de gaten dicht gekit. De kit was zwart ge maakt, zodat die niet op zou vallen. Reden om ook ónder het podium te gaan kijken. Daar werden 494 plantjes gevon den. Maximaal twee weken oud. Maar er wordt waarschijnlijk al lan gere tijd gekweekt. Waaruit dat ge concludeerd wordt, wil de politie echter niet zeggen. „Het is altijd bitter wanneer er hennepkwekerijen in de gemeente worden aangetroffen", zegt burge meester Van Egmond. „Dat dit pand een maatschappelijke functie heeft, maakt het wel extra zuur." Zo zouden er woensdagmiddag Het is altijd bitter wanneerer hennepkwekerijen in de gemeente worden aangetroffen en -avond zeventig ouderen er een kerstdiner hebben. Gehouden door Resto Van Harte. Maar omdat de boel geruimd wordt én de stroom is afgesloten, gaat het diner niet door. „Op zo'n korte termijn hebben we geen andere locatie gevonden", sipt Marcella de Vlieger van Resto Van Harte. „Ik heb heel snel alle zeven tig gasten gebeld en vrijwilligers in gelicht, zodat er geen teleurgestelde mensen voor de deur zouden staan." Het Resto huist elke tweede woensdag van de maand in De Mei boom. „Daarom leek het ons het leuk dat alvast in kerstsfeer te doen. Veel nieuwe mensen kwamen daar op af. Die keken er naar uit. Dus dit is wel heel erg jammer." De bouw van een 'groen' datacenter in het Sloegebied is met minstens drie maanden vertraagd. De over eenkomst tussen investeerders en de Chinese techgigant Huawei is nog niet rond, laat commercieel di recteur Gerben Ouwens van ont wikkelaar The Green Bay weten. The Green Bay, gevestigd in Am sterdam, meldde in april dat het een grote klant aan de haak heeft gesla gen voor het eerste deel van het da tacenter. Het betreft het Chinese Huawei, een grote speler in net- werkbouw, cloudservice en mo biele telefonie. In oktober zou de bouw van de eerste fase beginnen, maar pas deze maand wordt de bouwvergunning afgegeven. Ou wens meldt dat de bouw is uitge steld tot het eerste kwartaal van 2019. „De financiële afspraken zijn nog niet rond. We verwachten dat dat wel snel gebeurt." Drie stappen Het datacenter, dat in zijn volle om vang 30 Megawatt aan stroom uit zon en wind verbruikt, wordt in drie stappen gebouwd. Eind 2021 of begin 2022 zou het datacenter com pleet moeten zijn. The Green Bay heeft trouwens al plannen voor de bouw van een tweede datacenter in Zeeland. donderdag 13 december 2018 59 De 58-jarige H. de V. uit Brui- nisse is gisteren door de recht bank in Middelburg vrijgespro ken van aanranding en verkrach ting van zijn buurvrouw. Hij hoorde twee weken geleden nog twee jaar cel tegen zich eisen waarvan acht maanden voor waardelijk. De schadeclaim van tweeduizend euro werd afgewe zen. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Op een steiger van Dow aan de Braakmanhaven in Terneuzen is gister avond een kleine lekkage aan een laadarm ont staan. Het ging om pro- pyleenoxide, die drup pelsgewijs lekte. De ge lekte druppels werden opgevangen en verdund met water. Er zijn geen gewonden gevallen. Uit metingen werd duidelijk dat de stof niet in de om geving is terechtgeko men, meldde Veiligheids regio Zeeland. De be drijfsbrandweer van Dow heeft geholpen de lek kage te stoppen. Ook wagens van brandweer Zeeland waren gealar meerd, maar die hoefden niet te worden ingezet. GRAAUW Racoon is de hoofdact op Graauwrock dat op Hemelvaartsdag, donder dag 30 mei 2019, voor de 18e keer plaatsvindt in Graauw. Het festival viert volgend jaar zijn 20-jarig bestaan; om dat te vieren is Racoon gestrikt, meldt de organisatie. Racoon kan bogen op een lange reeks hits zoals Love You More, No Mercy en Oce aan. Met het album Look Ahead And See The Dis- tance stond de band dit jaar in een uitverkocht Ziggo Dome. Racoon is op dit moment bezig aan een theatertour. Het fes tival wordt gehouden op de voetbalvelden van VV Graauw. Voor meer info zie www.graauwrock.nl. Nog even, dan wordt duidelijk welke leraar de PZC-wisselbokaal uitge reikt krijgt. Tot vanmid dag 12.00 uur kan ieder een stemmen op één van de vijf genomi neerde docenten. Hafid Draoui, leraar Frans op het Reynaertcollege in Hulst, gaat aan kop. Emiel Boone, techniek leraar op de SSG Neha- lennia Middelburg, staat tweede. Hij wordt ge volgd door Evy Koole (Pontes Goese Lyceum Goes), Niels Minnaard (Isaac Beeckman Aca demie Kapelle) en Carlo van Grimberghe (Zwin College in Oostburg). De hennep Michiel Bouwman Krabbendijke -José van Egmond, burgemeester Reimerswaal Frank Balkenende Borssele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30