Vrede Gele Hesjes houden op twee plekken mars 20 maanden cel voor misbruik stiefdochters 2 WILLEM VAN DAM Column Er zijn weinig dingen waar ik een hekel aan heb. Andij- viestamppot met spekjes, ja, daar heb ik een hekel aan. Katten die mijn tuin vol kakken, gaten in mijn sokken, een scheefhangend schilderij, mevrouwen die 'gezel- lie' zeggen - ik heb er een broertje dood aan. Dan moeten we plotseling zingen over vrede op aarde en over welbe hagen. Vrede op aarde, ja, ja. Wel eens van Jemen, Afghanistan, Sy rië of Congo gehoord? Vele tien duizenden doden en wij maar ge zellig onder de kerstboom zingen over vrede op aarde. kijk ons toch vol welbehagen aan de kerstdis aanschuiven om ons een koliek te vreten aan gevulde kalkoenen, reebouten en varkens braadstukken. Dan is er de terreur van het ge- jinglebell; in de winkelstraten, de supermarkt, het warenhuis - waar je ook komt, overal jengelt het: jin gle bells, jingle bells. Met een beetje pech struikel je ook nog eens over een halve zool die zich in een kerstmannenpak heeft laten hijsen en voortdurend 'ho-ho-ho!' loopt te roepen. de kerstmarkt. Wel eens zo'n kerstmarkt bezocht? Nou, ik wel. Het afgelopen weekeinde nog. Waar je ook kijkt: kerstballen, kerststukjes, kerstklokken, kerst stallen, kerstkaarten, kersthuisjes, kerst-weet-ik-veel-wat-voor-rot- zooi-nog-meer. En dan krijg je ook nog eens een glas niet te zui pen glühwein aangeboden. Mijn hemel, wat een droefenis allemaal. ook een kerstboom staan? Ehhh, da's helemaal waar. Maar dat is de schuld van mevrouw Van Dam. Die wilde zo'n boom. En wie me vrouw Van Dam enigszins kent, weet dat je haar in dit soort kwes ties beter haar zin kunt geven als je geen oorlog wilt. Dus heb ik mij niet verzet. Al was het alleen maar om in Huize van Dam voor een beetje vrede op aarde te zorgen. Waar je ook komt, overal jengelt het: jingle bells, jingle bells DESTELLING Vandaag: Burgemeester moet dorpshuis Krabbendijke sluiten Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 2,5 MILJOEN NEDERLANDERS ZIJN DISIEEET HOU toch op ALSOF IK NIET ZOU WETEN WAT EE IS HET IS FNV bezorgt PostNL staking Wietkwekerij in rijtjeshuis Vlissingen Zeeuwen scheiden helft van hun afval Organisator Jacqueline Kramer uit Goes hoopt op 150 deelnemers; de gemeente verwacht op basis van er varingen met andere demonstraties dat het er aanzienlijk minder zullen zijn. Kramer: „Maar we hebben nu al veertig mensen die hebben laten weten mee te lopen en honderd geïnteresseerden", zegt Kramer. „En de belangstelling groeit nog steeds. Alleen durven veel mensen niet goed. Die sluiten zich pas aan als ze weten dat er veel anderen ko men." De demonstratie wordt gelopen met als strijdkreet 'Hosternokke! Rutte moe dokke!' „We verzetten ons tegen ongelijkheid, onrecht vaardigheid, tegen belastingverla ging voor multinationals terwijl middeninkomens en minima het zwaarder krijgen, tegen winstoog merk in de zorg. Maar iedereen die meeloopt, loopt voor zichzelf, van uit zijn eigen overtuiging." Kramer had oorspronkelijk het idee om de tocht te laten vertrekken vanaf het Abdijplein, omdat daar het provinciebestuur zetelt. „Daar voor moesten we te veel formalitei ten en aansprakelijkheden regelen, dus daar hebben we van afgezien", verklaart zij. In goed overleg met de gemeente is een andere route geko zen. Die eindigt ook niet op de Markt, zoals Kramer had gewild, omdat daar te weinig ruimte is door de ijsbaan en de groentemarkt. Daarom is Plein 1940 als alternatief gekozen. De mars van de Zeeuwse Gele Hes jes wordt begeleid door Kramer, mede-organisatoren en toezicht houders die ze zelf meenemen. Die ledereen die meeloopt doet dat vanuit zijn eigen overtuiging moeten op verzoek van de ge meente herkenbaar zijn, zegt Kra mer. „Wij zullen daarom een oranje hesje dragen." In Vlissingen demonstreert zondag een andere Gele Hesjes-groepering. Er is nog geen vergunning ver leend, maar het plan is om 14.00 uur te vertrekken bij het standbeeld van Michiel de Ruyter voor een rondgang van twee uur. De route loopt via het Bellamypark naar het Groenewoud, de Walstraat, Coosje Buskenstraat en Boulevard De Ruyter terug naar het beginpunt. Organisator Walther Metz uit Ter- neuzen verwacht tussen de 20 en 40 deelnemers. MIDDELBURG Een 47-jarige man uit Terneuzen moet twintig maan den de cel in voor het misbruiken van zijn twee stiefdochters. Daar naast kreeg hij gisteren door de rechtbank tien maanden voorwaar delijk opgelegd en moet hij ruim 10.000 euro schadevergoeding be talen. S. van H. misbruikte de meisjes tussen 2007 en 2014. Toen het be gon, waren ze zo'n zeven jaar oud. Van H. woonde toen in Krabben dijke. Volgens de meisjes moesten ze vrijwel dagelijks seksuele handelin gen verrichten bij hun stiefvader en werd hij kwaad als ze niet deden wat hij wilde. Het misbruik speelde zich afin de nachtelijke uren of als hun moeder niet thuis was. De zaak kwam aan het rollen toen één van de meisjes het aan een vriendinnetje vertelde. Die stapte op haar beurt naar de moeder van de slachtoffers. De rechtbank had in eerste in stantie een celstraf van drie jaar waarvan tien maanden voorwaar delijk voor de man in petto, maar reduceerde die omdat de behande ling van de zaak wel erg lang duurde en het misbruik relatief lang geleden plaatsvond. 3 dag 4*-hotel in hartje Eindhoven incl. upgrade donderdag 13 december 2018 Maar niets is zo erg als kerst. En wat dat welbehagen betreft; Heb ik het nog niet gehad over Maar Van Dam, je hebt toch zelf Reageer op pzc.nl Gisteren: Goed personeel is een blijfbonus waard 2371 reacties GOES Vakbond FNV roept Zeeuws personeel van PostNL op vandaag te gaan staken. De bond on derhandelt sinds begin november over een nieuwe cao. De FNV eist onder meer hoger loon en aanpak van de werk druk. De bond stelde een ultimatum, maar PostNL ging daar niet op in. Medewerkers van PostNL kunnen zich van daag tussen 10 en 16 uur inschrijven als staker. Drie andere vakbonden vinden het nog te vroeg voor acties. Zij vinden de drukte met kerst en oud en nieuw geen goed tijd stip om het werk neer te leggen. HOEK In een rijtjeshuis aan de Wilhelminastraat in Hoek is gisterochtend een wietplantage ontdekt. Een mannelijke bewoner werd aangehouden. Vol gens de politie stonden binnen zo'n 200 wiet- planten. Een medewerker van DNWG heeft de elek triciteitsvoorziening on derzocht. De politie scha kelde Incident Control in om de aangetroffen hen nepplanten en de bij de kweek gebruikte spullen te vernietigen. Het is niet duidelijk hoe de politie de kwekerij precies op het spoor is gekomen. Zeeuwen hebben in 2017 meer afval ge scheiden dan ooit. Het is voor het eerst dat het aandeel ongescheiden fijn huishoudelijk afval, het restafval, niet boven de 50 procent komt, aldus het CBS. Sinds 1995 hikte het aandeel gescheiden afval tegen de 50 procent aan. De percentages schommel den tussen de 45 en 49 procent. Zeeland zit met 50 procent op het lan delijk gemiddelde. Inwo ners van Overijssel scheiden het meeste afval (67 procent), Zuid- Hollanders het minste (35 procent). De Zeeuwse Gele Hesjes gaan zaterdag vanaf 13.00 uur de monstreren in Middelburg. Ze vertrekken aan de voet van de Lange Jan en eindigen op Plein 1940. Dat is gisteren afgespro ken met de gemeente Middel burg. Middelburg -Jacqueline Kramer, organisator Crown Hotel Eindhoven 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet v Upgrade Superior kamer o.b.v. beschikbaarheid Late check-out tot 13:00 uur Gelegen in centrum Eindhoven Nabij N.P. De Peel en de Kempen hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2