O The Addams Family reuzenkanshebber 24 M ANGELA KIJKT TV Ik ga niet de brave Albert uithangen die mooie programma's van Talpa gaat aankondigen In haar carrière van een halve eeuw groeide Tineke Schouten (64) uit van schuchter zangeresje tot theaterdiva. In haar jubileumvoorstelling Highlightsdoet ze een greep uit haar rijke oeuvre. „Ik ben nooit tevreden over mezelf." En nu is Beau ook nog Omroepman van het Jaar. Na de Gouden Televizier-Ring en de Zilveren Ster wéér een prestigieuze onder scheiding. De prijzen volgen elkaar ineens met dezelfde snelheid op als waarmee hij nog niet zo lang geleden de flops aan elkaar reeg. Het kan ver keren in tv-land. Andersom net zo goed trouwens. Het risico van zoveel loftuitingen op rij, ook al zijn ze volkomen terecht, is namelijk dat een tv-presentator te veel met zijn hoofd in de wolken en naast in plaats van in zijn schoenen gaat lopen, waardoor het ineens bergafwaarts gaat met de carrière. Ook daar ken nen we allemaal wel een voorbeeld van uit het re cente verleden. Ten eerste is hij gelouterd door alle mislukkingen uit het verleden en ten tweede heeft hij thuis vier puberzonen die hem indien nodig wel op zijn plaats zullen zetten. Maar de grootste geruststel ling dat het tussen zijn oren nog steeds goed zit, is voor mij de commercial die hij opnam voor Lidl waar de zelfspot van afdruipt. 'Rakker' Beau serveert in het spotje het tradi tionele kerstdiner van zijn kakkineuze dispuut genoten. Alles is glitter en goud wat er blinkt en de luitjes denken dan ook dat ze zitten te smullen van de meest luxueuze gerechten, zoals vijgen van de 'groentejuwelier' en zalm van Beau's spe ciale 'vissersvrindje' uit Schotland. De twist is na tuurlijk dat al die lekkernijen afkomstig zijn van die budgetgigant met dat blauwgele logo. Maar dat is een geheimpje tussen de kijker en Beau. De schransende Willemijnen en Floris-Jannen aan tafel hoeven dat natuurlijk niet te weten. Boven dien, ze zouden het niet eens geloven. Het is over de top in het kwadraat. De reclame deskundigen vinden het niks, las ik deze week in deze krant. Te opzichtig, te nep. Kan allemaal zo zijn, maar ik moet elke keer glimlachen als ik het filmpje zie. Beau, het gouden kind van Hilver sum, steekt hier zo heerlijk de draak met zijn imago en de vooroordelen die over hem bestaan. Van kakker naar krentenkakker, wilde ik hier lol lig schrijven, maar ja, die laatste term heeft zo'n negatieve betekenis. Terwijl de nuchtere én posi tieve boodschap van de commercial juist is dat je het voor minder net zo lekker en luxe kunt heb ben. En dat past dan weer naadloos bij de herrezen, maatschappelijk betrokken Beau. Want wie slim inkoopt deze kerst, houdt wellicht wat over om deze donkere dagen aan een dakloze te schenken. Quote van de dag Via VR live bij Payne Nicole helpt vrouwen m jury presenteerde gisteren de kanshebbers op de jaarlijkse prijzen, die 23 januari uitge reikt worden in het RAI Thea ter in Amsterdam. The Addams Family heeft nominaties in belangrijke categorieën als Beste Musical, Vrouwelijke en Mannelijke hoofdrol. Het Pauperparadijs en Selma Arm Louis kregen beide zes nominaties. In de strijd om de beste grote musical heeft The Addams Family concurrentie van Woef Side Story en Evita, dat met René van Kooten en Brigitte Heitzer ook kans maakt bij de verkiezingen van beste hoofdrol. In totaal zijn alle nominaties (twaalf catego rieën) verdeeld over veertien musicals. Het publiek bepaalt welke productie de AD Publieksprijs wint. Voor de publieksfavoriet kan nu al worden gestemd, in januari volgt een tweede stemronde. Zelfs tijdens de uitzending van het door Frits Sissing ge presenteerde Musical Awards Gala (23 januari) kunnen kij kers nog per sms en telefoon hun stem uitbrengen. nog lang niet mee ophouden. Ik was oprecht vereerd en ont roerd." Ze is Officier in de Orde van Oranje-Nassau en in het bezit van de Nederlandse Cabaret Oeuvreprijs. Maar: „Ik vind al tijd dat anderen prijzen verdie nen. Mijn neef, die hospik is in Afghanistan. Of die ene man die voor zijn zieke vrouw zorgt." De bescheiden reactie mag typerend heten voor Tineke Schouten, de comédienne die de afgelopen decennia met haar onewomanshows steevast volle zalen trok. En die niet alleen voor Claudia de Breij, maar evenzeer door de komieken Jo- chem Myjer, Bert Visscher en André van Duin wordt bewon derd. „Ik weet het", verzucht ze. „Het komt voort uit mijn eigen onzekerheid. In combinatie met de Noord-Hollandse nuchter heid van mijn vader, die uit Bo- venkarspel kwam. In mijn jeugd reed hij mij naar talentenjach ten, waarvan ik er best veel won. Op de terugweg zei hij steevast: 'Mwah, ik weet niet of ik jou de beste vond...' Als de dood dat ik naast mijn schoenen ging lopen." Het was de tijd dat Tineke Schouten als 14-jarige voor het eerst op de ra dio was. „Ik werd soms van school op- et is een mo ment, nu drie jaar geleden, dat ze altijd zal blijven koesteren. Tijdens de traditionele (besloten) bijeen komst van vaderlandse cabare tiers nam Claudia de Breij, de kersverse winnares van de pres tigieuze kleinkunstonderschei- ding de Louis Davidsring, het woord. Tineke Schouten: „Ik zat stilletjes in een hoekje toen ze mij naar voren riep. Als variatie op haar Davidsring, die haar was geschonken door Herman van Veen, reikte ze mij de Heintje Davids armband uit. Ik was, zei ze, altijd haar grote voorbeeld geweest en mocht er Beau Nu ben ik daar bij Beau niet direct bang voor. —Albert Verlinde over zijn nieuwe entertainmentprogramma 6 Inside dat in het nieuwe jaar bij Talpa van start gaat donderdag 13 december 2018 MUZIEK Liam Payne geeft op 19 de cember een speciaal con cert in Londen. Wereldwijd kun nen fans de show live volgen via een virtual realityheadset. Een Brits bedrijf biedt de noviteit aan en belooft nog meer con certen. FILM Op de 80ste geboortedag van haar vader heeft actrice Nicole Kidman een half miljoen dollar (440.000 euro) geschon ken aan een fonds van de Verenigde Na ties dat een eind wil maken aan geweld tegen vrouwen. 3 ■o 'Mijn perfectionisme it me altijd we The Addams Family is maar liefst elf keer genomineerd voor een Musical Award. De The Addams Family. FOTO MARGOT DE HEIDE Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24