De Nederlandse ervaring wint 20 'Helaas komt de VAR te laat voor ons' CHAMPIONS LEAGUE AJAX-BAYERN MÜNCHEN Na een krankzinnige slotfase tegen Bayern blijft Ajax tweede in de poule. De Amsterdammers leken de groepswinst te pakken, maar kwamen uiteindelijk één doelpunt tekort (3-3). Kort Comeback Laatste jaar Sky in peloton Sky stopt na 2019 als sponsor van de gelijk namige wielerploeg, waar naast de Neder landers Wout Poels en Dylan van Baarle bijvoorbeeld Tourwinnaars Chris Froome (foto) en Geraint Thomas rijden. Sinds 2010 behaalde de formatie liefst 322 zeges. Ajax wil met fans naar de Kuip Ajax wil weer fans meenemen naar de Kuip op 27 januari. Bij de Klassieker zijn al tien jaar geen uitfans. Plannen dat dit seizoen te veranderen, liepen eerder op niets uit en af gesproken werd dit pas voor volgend sei zoen te realiseren. Feyenoord noemt de eis van Ajax dan ook 'voor de bühne'. Zege bij Real helpt CSKA niet In groep G van de Champions League won CSKA Moskou op bezoek bij Real (0-3), ter wijl Viktoria Pilsen thuis AS Roma versloeg (2-1). De stunt van CSKA leverde weinig op door de zege van Pilsen, dat nu als derde eindigde en doorgaat in de Europa League. Heemskerk trots: 50 medailles Voor Femke Heemskerk is het zilver op de WK kortebaan, behaald met het gemengde estafetteteam op de 4x50 meter vrije slag, haar vijftigste medaille. Eerder op de dag veroverde ze al brons (foto, links). Vandaag volgt mogelijk al nummer 51, in de finale op het koningsnummer: 100 meter vrije slag. Flitsen Quote van de dag Doan Jongste f De Johan Cruijff Arena danste weer zoals dat dit seizoen in de Champi ons League steevast het geval is. Dusan Tadic had eerder na een prachtige Ajax-aanval al de t-t ge maakt en schoot nu vlak voor tijd een penalty in de kruising. En hup, terug was het gevoel dat dit Euro pese seizoen als een warm deken over de ploeg ligt. De kenmerken? Brutaliteit, flair en overtuiging. Maar toen: tóch de gelijkmaker van Bayern. Ajax blonk dit succesvolle Euro pese seizoen zo uit door de volle dige focus in het elftal. Elke keer weer stonden de spelers precies on der de juiste spanning om de door deweekse avonden optimaal te presteren. Tegen Bayern München was de échte druk van moeten weg en dat had aanvankelijk geen posi tief effect. Alleen in het eerste kwartier al verloor Ajax door onno dige slordigheden drie keer zomaar de bal. Dat Robert Lewandowski al snel de o-t maakte na een dek- kingsfout van het centrale verdedi gingsduo was daarom ook niet ver wonderlijk. BI Groep E Ten Hag zou Ten Hag niet zijn als hij voor een Europese wedstrijd weer een tactisch foefje in huis had. Dat Tadic, zoals wel vaker in de Champions League, als spits speelt, is geen verrassing. Opvallend Wél opvallend was de basisplaats voor Maximilian Wöber die Erik ten Hag in het centrum van de ver dediging opstelde om vooral in luchtduels extra weerstand te bie den aan de sterke Lewandowski. Wöber deed dat tijdens de eerste ontmoeting met Bayern in Duits land prima. Die keuze betekende dat Daley Blind (ook zoals in Mün chen) als controlerende midden velder speelde waardoor Lasse Schone op de bank zat. Maar de verschuivingen kwamen het elftal aanvankelijk niet ten goede. Vooral ook omdat Bayern, zoals vooraf voorspeld, een heel an der Bayern dan tijdens de eerste ontmoeting begin oktober. Ajax kreeg toen te weinig met het 1-1 ge lijkspel. Maar in een paar maanden tijd is er veel veranderd in Zuid- Duitsland. Bayern verdedigde mes scherp en maakte het Ajax moeilijk om aanstekelijk te voetballen zoals de Amsterdammers dat dit seizoen al een paar keer deden. Ajax kreeg nog wel een paar kansjes (kopbal Donny van de „Alles of niks", zei Maura Visser vooraf. Het werd alles in de beslis sende strijd tegen Duitsland gister avond. In de sporthal in Nancy won ervaring het van onbevangenheid en poetsten de Nederlandse hand balsters het zure gevoel van de pijn lijke nederlaag van een dag eerder tegen Noorwegen weg. Voor de vijfde keer in een paar jaar tijd haalt Nederland de halve finale van een groot toernooi. Sss"V iii nwian mui L!Ê4 Op voorhand wist Nederland dat het aan gelijkspel of een overwin ning voldoende zou hebben voor een plaats in de halve finale. Neder land kwam geen moment in de problemen. Het team van bonds coach Helle Thomsen speelde niet uitmuntend, wel goed. Met 13-11 gingen de handbalsters de rust in. Highfives De Duitsers wisten op dat moment dat kwalificatie voor de halve finale zo goed als onhaalbaar was; zij moesten met minimaal elf punten verschil winnen. Het temperde de vechtlust van de Duitse vrouwen niet, maar ook in de tweede helft was Nederland duidelijk de betere partij. Minuten voor het einde van de wedstrijd deelde Thomsen high donderdag 13 december 2018 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL ZWEMMEN In de Franse voetbalcompetitie worden komend weekeinde opnieuw duels afgelast vanwege demonstraties van de gele hesjes. Voorlopig zijn dat: Nice-Saint-Étienne, SM Caen-Toulouse en FC Nantes-Monpellier. Topfavoriete Richel Hogenkamp doet niet mee aan de NK tennis, waarvoor ook Kiki Bertens zich al afmeldde. Bibiane Schoofs is nu de hoogstgeplaatste speelster. - Napoli-trainer Carlo Ancelotti (foto), uitgeschakeld in de CL door Liverpool (1-0), vindt dat Virgil van Dijk rood verdiende voor zijn tackle op Dries Mertens. u Al Ain her stelde op het WK voor club teams een 0-3 achterstand tegen voetbal club Team Wel lington. Het kwam terug tot 3-3 en won na strafschoppen (4-3). De club uit de VAE treft in de kwartfina les zaterdag Espérance. l FC Groningen- speler Ritsu Doan (20) is door Japan op geroepen voor de Azië Cup. Daardoor mist de internatio nal in elk geval de eerste twee eredivisieduels na de winter stop. U Shola Shore- tire, aanvaller uit de jeugdop leiding van ManUnited werd gisteren de jongste speler in de UEFA Youth League met slechts 14 jaar en 314 dagen. O 2 keer rood, 2 penalty's en 1 nietpistool |<J Ajax BjÜ Bayern München Daniël Dwarswaard Amsterdam Bayern München 0-1 13. Lewandowski 61. Tadic 1-1 82. Tadic (str.) 2-1 2-2 87. Lewandowski (str.) 2-3 90. Coman) 90+5. Tagliafico 3-3 Opstellingen Onana Neuer Mazraoui Rafinha De Ligt Boateng Wöber I (67.) Süle Tagliafico Alaba De Jong Gnabry Van de Beek 62. Thiago 77. Dolberg Kimmich Blind Müller (75.) Ziyech Goretzka Tadic 89. Sanches Neres Ribéry 89. Huntelaar 71. Coman Lewandowski Scheidsrechter: Turpin (Fra) Toeschouwers: 53.288 Gisteren Ajax - Bayern München 3-3 Benf ica - AEK Athene 1-0 88. Grimaldi 1-0. gespeeld w g v pt (v-t) 1 Bayern München 6 4 2 0 14 (15-5) 2 Ajax 6 3 3 0 12 (11-5) 3 Benfica* 6 2 13 (6-11) 4 AEK 6 0 0 6 (2-13) Door een 27-20 overwinning op Duitsland staan de Nederlandse handbalsters in de halve finales van het EK. Daarin is gastheer Frankrijk morgen de opponent. Lisette van der Geest Nancy 'Bi !lui_ Jgifli ;U III 'JitllliL «II III «ir s 45 :%5i III Meike Schmelzer komt er niet aan te pas bij Charris Rozema- len (I) en Kelly Dulfer. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20