Dorpshuis herbergt wietkwekerij Genezen van leukemie 200 partijleden voor, 117 tegen bij vertrouwensstemming Walcheren Vandaag bij deze krant Op de plek waar zondag nog een kerkdienst was, werd gisteren een hennepkwekerij ontmanteld. De politie stuitte woensdag in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke op 494jonge wietplantjes die geraffineerd waren verstopt onder het podium van de grote zaal. De gemeente Reimerswaal, eigenaar van het dorpshuis, besloot het pand te laten doorlichten naar aanleiding van hoge energierekeningen. De Britse premier Theresa May heeft een rebellenopstand binnen haar eigen partij gisteren overleefd. Van de irj conservatieve parlemen tariërs die bij een geheime stem ming aangaven of ze door alle pro blemen rond de brexit nog vertrou wen hebben in hun politiek leider, stemden 200 in haar voordeel, te gen ri7 partijgenoten die May liever zo snel mogelijk zien vertrekken. Om zich van voldoende steun te verzekeren, zei May, vlak voor de stemming in gesprek met fractiele den, dat ze haar partij bij de vol gende parlementsverkiezingen, niet meer zal aanvoeren. Die wor den uiterlijk in 2022 gehouden. De aanstichter van de vertrou wensstemming van gisteren, parle mentslid Jacob Rees-Mogg, trok die toezegging direct in twijfel. Vol gens hem sprak May alleen 'de in tentie uit' om geen lijsttrekker te zijn namens de Conservatieve Par tij bij de volgende verkiezingen. „Typisch de woorden van een poli- Ze spreekt alleen de intentie uit om te vertrekken, typisch voor een politicus ticus." Feit is dat niet May, maar Rees-Mogg - leider van de opstand tegen May - gisteravond een neder laag moest slikken. Doordat hij de stemming afdwong, mogen de kri tische Tories nu een jaar lang het leiderschap van May niet ter discus sie stellen. Een kleine andere overwinning boekte May eerder op de dag al, toen in Brussel bleek dat de leiders van de overige EU-landen vandaag een handreiking aan de Britse pre mier willen doen. Na afloop van de brexittop in de Belgische hoofdstad zullen ze nog eens benadrukken dat niemand een harde grens tussen Noord-Ier- land en Ierland wil, momenteel het grootste pijnpunt rond de brexit. Het akkoord dat May eerder met de andere EU-lidstaten bereikte, is echter niet heronderhandelbaar, klinkt het alom in Brussel. Oppositieleider Jeremy Corbyn riep in een eerste reactie na de stemming over zijn politieke tegen stander dat May het met Europa ge sloten brexitakkoord nu zo snel mogelijk in stemming moet bren gen in het Lagerhuis. Begin deze week stelde ze die stemming nog uit, tot uiterlijk eind januari. Nieuwsmedia Jade denkt weer aan school en sporten Uitbijlage ZEELAND 2 May blijft, maar hoe lang nog De Britse premier Theresa May overleefde een vertrouwens stemming binnen haar eigen Conservatieve Partij gister avond, mede dankzij de belofte dat ze geen lijsttrekker zal zijn bij de volgende verkiezingen. Te gelijkertijd probeert de EU de premier enigszins te helpen in het netelige brexitdossier. Jeroen Schmale Londen donderdag 13 december 2018 -Jacob Rees-Mogg, tegenstander »P7 Koude oostenwind en veel bewolking, 3°C af en toe zon. pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND8 Uitgelicht Uittips I Postmen Mijn Zeeland DeWoIff komt met nieuwe sound

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1