Huizen wijken voor parkeerplekken bij nieuwe scholen Jongeren opgepakt in Poelbos 6 Bestaande Albert Heijn wordt beter benut 'Een tweede of een grotere supermarkt!' Het is een grote wens van veel Yersekenaren, maar toch gaat die er niet komen. Jos van Moolenbroek, manager van de Albert Heijn, had dolgraag op die wens willen inspelen. „Helaas zijn we er niet uitgekomen met de ge meente Reimerswaal." Zowel uitbreiding op het naast gelegen parkeerterrein als verplaat sing naar de Molenpolder is onder zocht, maar volgens Van Moolen broek om uiteenlopende redenen niet haalbaar gebleken. Jammer, vindt hij, maar geen reden om bij de pakken neer te zitten. De laatste maanden richtte hij zich volledig op de verbouwing van de 'hoge- drukwinkel'. „Omdat de winkel zo klein is, is de omzet per vierkante meter hier veel hoger dan gemid deld. Ik zou makkelijk 400 vier kante meter extra kunnen vullen. Dat kan helaas niet, dus gaan we nu de 842 vierkante meter tot de laat ste millimeter optimaal benutten." Donderdag 21 maart gaat de su permarkt voor bijna twee weken dicht. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds -behalve op zondag- zal al- les onder handen worden geno men. „Alleen de vier muren blijven staan, verder wordt echt alles ver nieuwd", zegt Van Moolenbroek. Trots van de verbouwde zaak wordt het 'versbelevingsplein': zes eilanden met groente, fruit, vlees, vis, brood en kaas. Op dat plein zijn de nieuwste vindingen van Albert Heijn te vinden: 'dry mist' dat groenten koel houdt en een schap waar 'healthy snacks' als tomaatjes, radijsjes en paprika's kunnen wor den geschept. Hogere schappen Om te voldoen aan de wens van veel klanten - meer assortiment - worden de schappen hoger. „Overal komt er één plank bij. Ook de plint wordt lager, zodat we onderin meer kwijt kunnen." Om nog meer ruimte te besparen, heeft Van Moolenbroek een 'trucje' uitge haald. „De tijdschriften komen achter de kassa's. Dat zie je in geen enkele Albert Heijn, maar het le verde weer extra ruimte op." Onder meer de diepvriesafdeling, de pasta's en de speciaalbieren krij gen meer 'meters'. De schappen voor bijvoorbeeld wijn en pampers worden kleiner. „Pampers bestellen mensen tegenwoordig vaak on- line." Na de verbouwing ziet de winkel op woensdag 3 april er weer piekfijn uit, voorspelt Van Moolen broek. „Binnen wordt het sfeervol ler, met veel hout. De gevel krijgt een opfrisbeurt en de verlichting wordt aangepast, zodat het veiliger wordt rond de winkel." Overigens gebeurt ook achter de schermen het één en ander. De koeling waar de voorraad in staat wordt vergroot en de winkel wordt straks warm ge stookt door de restwarmte die de koelingen produceren. „Ook wij gaan van het gas af." Op 9 januari wordt een bijeen komst gehouden waar die plannen worden uitgelegd. Omwonenden en betrokkenen kunnen hun zegje doen in gemeenschapscentrum Haestinge, van 19.30 tot 21.00 uur. De huidige gebouwen van de Ju liana van Stolberg en De Rieburch worden gesloopt. Op de plaats van die eerste, aan de Oosterschelde- straat, komt één groot gebouw voor beide scholen, met drie etages. Mo gelijk trekken ook de peuterspeel zaal en buitenschoolse opvang daar in. Wat er met de grond gebeurt waar nu De Rieburch staat (Bloe- menlaan), is nog niet bekend. Waar nu de huizen in de Hammarskjöld- straat staan, wordt een parkeerter rein aangelegd met 63 plaatsen. Die woningen zijn nu eigendom van Stadlander en sterk verouderd. Ook de gereformeerde gemeente, die aan de naastgelegen Westvest huist, kan 's zondags gebruik van maken van dat parkeerterrein. Daarnaast worden in de Ooster- scheldestraat en Vier Meistraat nieuwe parkeerplaatsen aangelegd. Beide scholen krijgen een eigen plein en ingang. In het noorden sluiten die aan op de Oosterschel- destraat, in het zuiden op de Zon nebloemstraat. De woningen daar blijven staan. Wel wordt de straat anders ingericht. De twee basisscholen hebben op geteld ongeveer driehonderd leer lingen. De Rieburch krijgt - net als nu het geval is - acht lokalen. De Ju liana van Stolberg moet het met vier lokalen doen. Daarnaast wordt ongeveer 300 vierkante meter inge richt als gemeenschappelijke ruimte. IN DE REGIO Ecologisch moestuinieren TerValckein kerstsferen Spreekuur voor digibeten -j 8 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 12 december 2018 BE Geen tweede super in Yerseke Joeri Wisse Yerseke De Albert Heijn in Yer seke wordt grondig ver bouwd. FOTO GOOGLE STREETVIEW GOES De politie heeft gis teren op het paintballter- rein in het Poelbos bij Goes drie jongeren aangehouden op verdenking van vernie ling en brandstichting. Agenten gingen pools hoogte nemen nadat een omstander vanaf de A58 rook uit het bos zag komen. Ze troffen tal van vernielingen aan en er was brand gesticht. Drie ver dachten, in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, werden op heterdaad betrapt en aan gehouden, naar een vierde wordt nog gezocht. Het be stuur van de paintballver- eniging nam 's avonds een kijkje en ontdekte dat er nog steeds brand was op het terrein, De opnieuw in geschakelde politie kwam het vuur met een brand blusser doven. Paintballver- eniging Zeeland wordt al een jaar lang geplaagd door vernielingen. Als de basisscholen De Rie- burch en Juliana van Stolberg straks onder één dak zitten, krij gen ze er een parkeerplaats voor ongeveer 63 auto's bij. Dat staat in het plan van de ge meente. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk GOES Velt (Vereniging voor Ecologisch Leven en Tuinieren) afdeling Zeeuwse Eilanden start mor gen met de basis cursus ecologisch moestuinieren bij Milieu Educatiecen trum De Bevelan- den. De cursus bestaat uit vier lessen waarin telkens an dere onderwerpen aan bod komen. De lessen zijn op de donderdagen 13 en 20 december 2018 en 3 en 17 januari 2019 van 19.30 uur tot 21.45 uur. De kosten bedragen 35,00 euro voor leden en 45,00 euro voor niet-leden van Velt. Aanmel den via VeltZE@ MJKIippel.nl. GOES SVRZ Ter Valcke houdt morgen een muzikale kerstacti viteit in Ter Valcke. De viering begint om 10.00 uur met een optreden van Excelsior, gevolgd door een kerstver haal begeleid door een koor. Daarnaast zullen er verschillende muzi kanten langskomen. De muzikale kerst activiteit is gratis toegankelijk. HEINKENSZAND Bibliotheek Goes houdt in samenwer king met de Senio renraad Borsele een gratis Digitaal inloopspreekuur in de bibliotheek in Heinkenszand. Tussen 9.30 uur en 11.30 uur kan men er terecht met al lerlei vragen op di gitaal gebied. De spreekuren vinden wekelijks plaats op donderdag van 9.30 uur tot 11.30 uur. 100 JAAR is WOLPHAARTSDIJK Dien Siera-Blaasse laat haar varkens haasje even staan voor een praatje met burgemeester Margo Mulder. De bewoonster van de Meuleweie in Wol- phaartsdijk kreeg de Goese burgemeester gisteren op be zoek voor haar honderdste verjaardag. Die was 's ochtends al gevierd. „Met een verrassingsfeest", zegt dochter Leida Grootjans. „We hebben familie, bewoners, mensen van de soos, van de koersbal en de verzorging uitgenodigd. Zelfs de dokter en de dominee. M'n moeder vond het fantastisch." FOTO M ARCELLE DAVIDSE COLIJNSPLAAT Voorstraat 45,12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel. GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Lunchcafé Stadhuis, 14.30-16.30 uur: Jaarlijkse schrijfactie Amnesty Interna tional, 'Write for Rights'; Per- soneelsrestaurant ADRZ, 19.30 uur: Informatieavond over Borstkanker; Winkel Stretch aan de Lange Kerk straat, 19.30 uur: 'T Westlicht on Tour met Bloemseance Christmas-shoppping m.m.v. Tinie de Boer. HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop. KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Wisselexpositie 'Kunst uit de Kelder'; Mozeskerk, 14.00 uur: Jaarlijkse kersviering voor senioren m.m.v. Kapels Ge mengd Koor en Kindercantorij Parels. KRUININGEN Reimerswaalhal, 9.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+. RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groeps verband; Dorpshuis, 20.00 uur: Podium Reimerswaal voorstelling Pieter Derks. YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidin gen door Oosterscheldemu- seum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63