LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: llona en Meike Stahlie die champagnekurken zochten. Het begon twee jaar gele den met een oproepje in deze krant: „Mijn doch ter heeft veel champag nekurken nodig om haar badka merplafond te bedekken. Wie heeft er nog voor haar?" Dochter Meike Stahlie (47), op gegroeid in Oost-Souburg, woont in Amsterdam-Zuid en was niet tevreden met het uiterlijk van haar badkamer. Meike: „Ik zat mij te ir riteren aan mijn plafond in de badkamer en wc. Ik vond het er maar lelijk uitzien. Toen bedacht ik om champagnekurken tegen het plafond te plakken." Vanaf toen is iedereen om haar heen champag nekurken gaan sparen. Haar moe der llona Stahlie (74), woonachtig in Middelburg, besloot een op roepje te plaatsen en zo is het bal letje gaan rollen. „Op dat oproepje heb ik een aan tal reacties gehad", zegt llona. „Er was één vrouw die was voedselre- lk ben nu ongeveer over de helft met het plakken censent en die had in heel veel res taurants waar ze was geweest om champagnekurken gevraagd. Ze kwam uiteindelijk aan met een zak vol kurken. Het waren er een stuk of 250!" Ook belden veel mensen op die wijnkurken had den gespaard voor Meike. llona: „Die heb ik doorgestuurd naar een vriendin van de familie, zij gaat nu met deze kurken de zijkant van haar schuurtje beplakken. Meike zoekt echt alleen naar de cham pagnekurken." Inmiddels is het sparen van kur ken dus een jarenproject gewor den. Ook dit jaar heeft llona weer een oproepje in de krant geplaatst. En twee jaar na het begin van haar verzameling is Meike al een eind op weg. „Ik ben nu ongeveer over de helft met het plakken. Het is wel erg intensief werk, waar ik veel te impulsief aan ben begon nen. Ik werk natuurlijk boven mijn macht bij het ophangen van zo'n kurk. Ik smeer de platte kant eerst vol met bizonkit, dan druk ik hem tegen het plafond. Vervolgens moet ik daar een paar minuten blijven staan voordat de kit droog is. Niet het makkelijkste klusje! Het was natuurlijk slimmer ge weest als ik een plaat had gekocht, die had beplakt met de kurken en uiteindelijk de gehele plaat tegen het plafond had gehangen. Maar ja, dat bedacht ik veel later pas." Inmiddels doet heel Meikes om geving mee met het sparen van kurken. Ook bij haar favoriete piz zeria springt ze weieens binnen: „Zij hebben altijd een bak vol kur ken staan en daar vis ik af en toe de champagnekurken uit." Met hon derden kurken tegen het dak en nog eens een volle mand met hon derden kurken die nog opgehan gen moeten worden, is het einde in zicht. De 'champagneshower' van Meike is bijna af. En tot die tijd blijven Meike en haar omge ving lekker door sparen. „En ooit heb ik dan geen lelijk plafond meer, maar hangen er duizenden kurken aan!" woensdag 12 december 2018 Meike Stahlie begon met het verzamelen van champagnekurken na memorable feestjes. Ze besloot ze te gebruiken voor haar lelijke badkamerplafond, foto marlieswessels Sparen voor 'champagnedouché Denise van Minnen - Meike Stahlie Het oproepje: „Mijn dochter heeft veel cham pagnekurken nodig om haar badkamerplafond te bedekken. Wie heeft er nog voor haar?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41