wwEm I'iPÏÏjOjQ <3 3 DICKENS KERSTMARKT IN VEERE hersteld. „De arts zei dat ik heel veel geluk heb gehad. De breuk in mijn nek had maar een millimeter verder hoeven scheuren, of ik was verlamd geweest, of dood. Het had allemaal nog veel erger kunnen zijn." Blog De politie onderzoekt in de eerste maanden na het ongeluk hoe San- nes auto in de slip geraakt is. Moge lijk is ze geraakt door de vrachtwa- Dat kaarsje steken we elke dag aan. Het is het eerste dat we 's ochtends doen gen die ze inhaalde: ze kan het zich niet meer herinneren. De Slo veense chauffeur wordt getraceerd en gehoord, maar zijn betrokken heid kan niet aangetoond worden. De oorzaak van het ongeval zal on duidelijk blijven en er wordt nie mand vervolgd. Dat was weer een klap. Maar Sanne heeft geen ruimte in haar hoofd om er lang bij stil te staan. „Ik krijg Lily en Mike er niet mee terug. Ik heb genoeg aan mijn A verdriet: het kost me veel te veel moeite me ook nog bezig te houden met de oorzaak van het ongeval." Sanne schrijft haar verdriet van zich af. Ze heeft het afgelopen jaar een blog bijgehouden op internet. „Ik kan er wat van mijn gevoel in kwijt. Als ik het opgeschreven heb, dan voel ik me iets rustiger. Ik zette het eerst op papier, maar ik wilde het delen met de mensen om me heen, om ze een idee te geven hoe het is. Sommige mensen weten niet goed wat ze moeten zeggen." Uit het blog van Sanne: Buiten loeit de wind tegen het huis, de re gen klapt tegen de ramen. Bin nen in mij stormt het ook, mijn tranen zijn de regen druppels en de wind loeit door mij heen. Op zulke momenten voel ik zoveel emoties, ben ik boos, heb ik verdriet, gemis, leegte, intense pijn, onrust. Dan wil ik gillen, spullen kapot gooien, wegrennen. Je denkt dat je gek wordt, en dan op één of andere manier ebt het lang zaam weg, zakt de storm, wordt het een matige wind met wat mie- zer, en soms een regenbui. Baby Ryan maakt geluidjes vanuit de box. Vier weken geleden werden Sanne en haar verloofde Gert ouders van hun zoon. Hun wens om samen een kindje te krijgen, bestond al voor het ongeluk. „Ik vind het heel fijn dat ik weer kan zorgen voor een kindje", zegt Sanne. „Sommige mensen denken dat daardoor het verdriet minder wordt, maar dat is niet zo. Er is voor altijd een gat in mijn hart geslagen. luist nu Ryan er is, mis ik Mike en Lily zo erg. Ze wil den zo graag een broertje of een zusje. Ze zouden vast ruzie maken over wie de fles mocht geven. En die kleine luiertjes zou ik zeker terug vinden op Lily's kamer. Ze was een echt poppenkind." Blijdschap om een nieuw leven, angst om ook dat te verliezen, gemis van haar twee andere kinderen, en herinneringen aan het ongeluk houden Sanne bezig in de dagen voor 12 december. „Als ik 's nachts uit bed moet om Ryan de fles te ge ven, dan ga ik nadenken en kan ik niet meer in slaap komen. Dan zie ik dat laatste beeld voor me: de kop lampen van die tegenligger. Of ik denk: 'Had ik die dag maar vrij ge nomen'." Warme deken Ze probeert verder te gaan, met steun van Gert en van familie en vrienden. „We hebben zoveel kaartjes en berichtjes ontvangen van mensen. Sommigen ken ik niet eens, maar ze volgen wel mijn blog. Dat doet heel veel. Het voelt als een warme deken. Het is fijn dat men sen aan je denken." De eerste keer langs de plek van het ongeluk, car naval vieren, vakantie, op bezoek bij vrienden: ze dwingt zichzelf ac tiviteiten niet uit de weg te gaan. „Dan wordt de stap alleen maar groter. Ik ben 31. Ik kan moeilijk de rest van mijn leven op de bank gaan zitten." En toch: „Als ik in de spie gel kijk, dan zie ik een lege blik, pijn en verdriet. Ik had altijd een klein sprankeitje in mijn ogen. Komt dat ooit nog terug?" Uit het blog van Sanne: In 'nor male' gesprekken praten mensen ook vaak over hun kinderen, ik wil dat ook, ik wil ze levend houden, en ja dan zal er misschien een traan vallen, nou en? Mensen gaan het uit de weg omdat ze me niet verdrietig willen maken, maar ik heb altijd verdriet om hun. Mijn hart zal altijd een gat hebben nu ze weg zijn. Ik zal ze altijd en overal missen tot het moment waarop ik ze terug zal zien. „Mensen vragen weieens: hoe kom je elke morgen weer uit bed? Ik denk dat ik die kracht van hun krijg. Ik moet 's morgens opstaan, voor hun. Zij kunnen het niet meer. Als het mijn tijd was geweest, dan had den ze me wel meegenomen. Maar blijkbaar moet ik hier nog iets doen. Als ik heel oud ben, en doodga, dan hoop ik weer bij ze te komen. Ik wil dat ze dan zeggen: 'mam, je hebt het goed gedaan'. woensdag 12 december 2018 gat in mijn hart' - Sanne Paauwe J Sannes blog is te lezen op www.spaauwe.nl Sanne Paauwe en haar baby Ryan. FOTO PETER NICOLAI A.s. weekend zat. 15dec. 10.00-20.00u zon. 16 dec. 11.00-17.00u Gratis toegang en gratis parkeren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35