Schitter op de rode Loper MUSICAL KAARTVERKOOP NU GEOPEND 29 Roma raakt het hart als liefdevol familieportret Bestel nu tickets op pzc.nl/awards door een amateur zonder enige erva ring voor de camera. Roma is in zwart-wit gefilmd. Het camerawerk is magnifiek. Sommige scènes zijn onvergetelijk. Toch koos Cuarón voor Netflix als partner om de film te maken en zocht hij niet zijn heil bij de filmmaatschappijen waar hij doorgaans mee samenwerkt. „Ik had mijn twijfels of ik bij de an dere producenten de vrijheid kreeg om deze film helemaal op mijn ma nier te maken. Netflix legde mij geen strobreed in de weg. Zwart-wit? Geen probleem! Een film zonder sterren van naam? Ga je gang! Een film die twee uur en vijftien minu- Netflix legde mij geen strobreed in de weg. Zwart wit? Zonder sterren? Geen probleem! ten duurt? Helemaal akkoord! Ik ge loof niet dat ik elders al deze privile ges had gekregen." Bovendien zorgde Netflix ervoor dat Roma in wereldpremière ging op het Filmfestival van Venetië, waar de productie meteen met de hoofdprijs - de Gouden Leeuw - werd be kroond. Ook garandeerde de abon neezender dat Roma in tal van landen in de bioscoop vertoond zou worden. In Nederland gebeurt dat in eerste instantie deze week in het Amster damse Eye Filmmuseum. Vanaf 3 ja nuari draait Roma in achttien andere filmtheaters. Bij Netflix is de film deze week al te zien. RECENSIE AWARDS vanaf woensdag 12 december 2018 44 DRAMA Regie: Alfonso Cuarón. Hoofdrollen: Yalitza Aparicio en Marina de Tavira. Ogenschijnlijk is Roma een simpele film. Regisseur Al fonso Cuarón presenteert een deel van zijn jeugd, hoe hij op groeide in een middenstands gezin in Roma, een wijk in Mexico City. De focus ligt op de twee vrouwen in het huis houden: de moeder en het kindermeisje. De vader is gro tendeels afwezig, met reden zo blijkt later. In zijn film, gesitueerd in de jaren 70, kijkt Cuarón ook bui ten de muren van het veilig lijkende gezin. De studenten opstanden, de opkomst van rechts, de sociale spanningen in Mexico spelen op de ach tergrond, soms zelfs op de voorgrond, mee. Roma geeft ook een tijdsbeeld van een land in verwarring. Ook de ge zinsleden ontkomen niet aan de turbulente ontwikkelingen. Roma is een film die veel rijker is dan de inhoud suggereert. Het terugkerende beeld van een stoep die met emmers water wordt gereinigd kan op diverse manieren worden uit gelegd. Maakt de regisseur schoon schip? Zit er hoop in voor een nieuw begin van zijn vaderland? Het geheel wordt verpakt in prachtige zwart- witbeelden die een groot film doek verdienen. Roma raakt het hart rechtstreeks, het maakt niet uit uit welke cul tuur de kijker komt. -A.Z. Yalitza Aparicio speelt kindermeisje Cleo, Marco Graf is het jongetje Pepe. FOTO'S CARLOS SOMONTE De 18e editie van het Musical Awards Gala vindt plaats op 23 januari 2019! Tijdens deze grootst opgezette liveshow worden de prestigieuze Awards voor Nederlands grootste musicalsterren en beste producties uitgereikt. Op deze avond worden niet alleen de prijzen uitgereikt, maar zijn er ook exclusieve fragmenten van het nieuwe musicalseizoen getoond! Wil jij schitteren op de rode loper tussen de musicalsterren tijdens de Musical Awards Gala en live bij de show aanwezig zijn? II exclusief transactiekosten 23 JANUARI 2019 - RAI THEATER AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29