PSV weert zich kranig in Milaan, A 'p 22 CHAMPIONS LEAGUE AJAX - BAYERN MÜNCHEN Verslaat Ajax vanavond Bayern München, dan wint het ook zijn groep in de Champions League. Dat zou een voor Nederlandse begrippen uitzonderlijke prestatie zijn, alsmede de passende beloning vooreen voorlopig prachtig Europees jaar. Maar Bayern is na de eerste wedstrijd (1-1) beter geworden. Kort Jong Oranje loot Portugal Jong Oranje is in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2021 gekoppeld aan onder meer Portugal. Noorwegen, Wit-Rusland, Cyprus en Gibraltar zijn de andere oppo nenten van de Nederlandse ploeg. De duels worden in 2019 en 2020 gespeeld Gascoigne ontkent Paul Gascoigne (51) heeft gisteren bij de rechtbank ontkend dat hij in augustus een vrouw heeft aangerand in de trein. De 57- voudig international werd destijds gearres teerd omdat hij een vrouw onzedelijk zou hebben betast. Gascoigne kwam de voorbije jaren vaker negatiefin het nieuws, vooral vanwege alcoholproblemen. Volgend seizoen start vroeg De eerste competitieronde van de eredivisie in het volgende seizoen is al in het week einde van 2,3 en 4 augustus. Een week later, op vrijdag 9 augustus, trapt de Keuken Kampioen Divisie af. De strijd om de Johan Cruijff Schaal is op zondag 28 juli. Botsing Grondahl Jansen De Noorse wielrenner Amund Grondahl Jansen (24, foto) heeft na een aanrijding met een auto zijn pols gebroken. Dat gebeurde tijdens de training van Lotto-Jumbo in het Spaanse Girona. Flitsen Quote van de dag 'Een minder jaar van mij is nog altijd beter dan dat van anderen' Ploegen 1 Eindelijk Touré Het is zo vlak voor de kraker tussen de klassieke grootmachten Ajax en Bayern München wel een prikke lend feitje. In de geschiedenis van de Champions League lukte het al leen Ajax eerder om als Neder landse club winnaar te worden van de groepsfase. Twee keer zelfs, in de seizoenen 1994-1995 en 1995-1996. En jawel: in beide gevallen haalde Ajax de finale (winst op AC Milan en verlies tegen Juventus) van het grootste clubtoernooi ter wereld. Maar alleen de Ajax-fan van het meest optimistische soort ziet hier tijdens een uitgelaten avond in de kroeg een soort voorbode in. Niet realistisch natuurlijk, deze vergelij king van twee totaal verschillende tijdperken in het moderne voetbal. Destijds was de Champions League bovendien nog van een heel ander formaat en andere opzet. Toch zegt het wel veel over de prestaties van dit elftal dat groeps- winst na zóveel jaren weer een reëel doel is. In die zin: Ajax heeft het vanavond in de stampvolle Johan Cruijff Arena in elk geval in eigen hand. Na het Ajax-tijdperk van Louis van Gaal lukte het dus geen enkele Nederlandse club meer om de beste van een CL-groep te zijn. Het Ajax van Ronald Koeman niet, dat in 2003 de kwartfinale haalde. Ook het PSV van Guus Hiddink niet, dat twee jaar later zelfs bijna de finale speelde. En dus ook recent niet het PSV van Phillip Cocu, dat drie jaar terug nog uitstekend presteerde en in de achtste finale maar nipt van Atlético Madrid verloor. De huidige Ajax-trainer Erik ten Hag ziet de wedstrijd als een gele genheid om het Europese seizoen De CL-campagne van de Neder landse kampioen, wat moet je daar nou mee in de beoordeling? In die zin: van de eerste wedstrijd in zo merse sferen in Camp Nou tegen Barcelona tot aan de laatste gister avond in de decemberkou van Mi laan; het waren wel stuk voor stuk boeiende gevechten, waarin PSV veel gezichten liet zien. Neem nou het gegeven dat de ploeg in liefst vier van zijn duels als eerste scoorde. En alle vier de keren ge beurde dat ook al in de eerste helft. Gisteren was het Lozano die Inter en zijn fans een rolberoerte be zorgde door al na 13 minuten te sco ren met een bekeken kopbal na een goede individuele actie van Berg- wijn. De Mexicaan maakte eerder ook de openingstreffer in het thuis duel met Spurs. Maar die voor sprong vasthouden, dat lukte ver volgens niet één keer. Basisploeg In het stadion waar hij zelf zo vaak speelde, hield Van Bommel vast aan zijn basisploeg van vrijdag tegen Excelsior. Het betekent dat Gaston Pereiro voorlopig zijn plek kwijt is aan Érick Gutiérrez. Ook in zo'n wedstrijd op Champions League niveau zie je de meerwaarde van de Mexicaan. Slim vrijlopen, oog voor waar de ruimtes liggen. En voort durend gebarend en wijzend waar de bal in de opbouw heen moet. Alleen: aan opbouwen kwam PSV maar weinig toe gisteren. Ook dat hoort bij de kritische analyse van de CL-campagne: hoe zwaar de tegenstand ook was in deze poule, PSV verviel in veel duels te snel in de lange bal op Luuk de Jong. Als Sam Allardyce gisteren het tv-com- mentaar had moeten doen, had die over PSV kunnen zeggen wat hij als coach van West Ham United eens Bayern München woensdag 12 december 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Doelman Mitchel Michaelis van FC Volen- dam heeft na een operatie aan zijn gebroken jukbeen en oogkas het ziekenhuis verlaten. Hij liep de blessure afgelopen vrijdag op in het thuisduel met FC Twente. Manchester City heeft een akkoord bereikt met de Amerikaanse doelman Zack Steffen. Danny Makkelie is vandaag bij de ope ningswedstrijd van het WK voor clubteams, Al Ain tegen Team Wellington, actief als vi- deoscheidsrechter. -Michael van Gerwen (29) twijfelt niet aan zichzelf II Ook volgend seizoen komen achttien teams uit in de World- Tour, de hoog ste categorie van het wiel rennen. Het Poolse CCC neemt de licen tie over van het afgehaakte BMC. De enige Nederlandse ploeg is we derom Jumbo. I Hij was al voor de tiende keer genomineerd en eindelijk werd moun- tainbiker Nino Schurter (32, foto) dan toch gekozen tot Zwitsers sport man van het jaar, vóór Roger Federer. 3 Yaya Touré (35) is na drie maanden ver trokken bij Olympiakos Pi- raeus. De Ivori- aan, die vorig seizoen nog uitkwam voor Manchester City, speelde vijf duels. O fi. <0 GO Na 23 jaar kan Ajax weer z'n poule winnen Daniël Dwarswaard Amsterdam Internazionale PSV Toch nog een punt erbij voor PSV in zijn laatste Champions Leaguewedstrijd. De 1-1 op het veld van Inter - dat werd uitge schakeld door deze uitslag - zorgt voor een zelfde eindbalans als de vorige keer dat PSV op het hoogste Europese podium speelde. Maarten Wijffels Milaan Vandaag aftrap 21.00 uur Veronica, Ziggo Sport Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Clément Turpin (Frankrijk) Johan Cruijff Arena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22