Elke dag een kaarsje voor Lily en Mike O Bonussen bij PZEM leiden tot ophef Asscher wil acceptatieplicht school in de Grondwet Het verdriet is nog onverminderd groot. Vandaag is het een jaar geleden dat Sanne Paauwe uit Nieuw Namen haar dochtertje Lily en zoontje Mike verloor bij een ongeval op de Sloeweg. „Elke morgen als ik wakker word, hoop ik weer dat ik ze hoor roepen." Elke morgen wordt er ook een kaarsje aangestoken. En Sanne schrijft haar gevoelens van zich af in een blog. Reclamehondje Walcheren May op tour door Europa 'Niet te rijmen met een bedrijf dat verlies draait' Volgens Asscher staat de kansen gelijkheid 'gigantisch onder druk' en wordt het daarom hoog tijd het honderd jaar oude artikel 23 van de Grondwet te herschrijven. Scholen worden verplicht elke leerling te accepteren, zolang ouders en kin deren de grondslag van de school respecteren. Daarnaast wil Asscher in de Grondwet opnemen dat onderwijs niet alleen een recht is, maar ook voor leerplichtige kinderen koste loos moet zijn. Met die toevoeging wil hij ouders en gemeenten wa penen tegen scholen die nu via een hoge, 'vrijwillige' ouderbijdrage kinderen uit armlastige gezinnen ontmoedigen zich in te schrijven. In het voorstel van de PvdA-lei- der blijft het mogelijk met over heidsgeld een school op al dan niet religieuze grondslag te stichten. In progressieve en liberale kringen gaan regelmatig stemmen op om dit zogeheten bijzonder onderwijs af te schaffen, maar die maatregel gaat Asscher te ver. Volgens hem heeft de gelijke bekostiging van het bijzonder onderwijs en openbare scholen waarde en moet eenheids worst worden vermeden. Wel wil hij het moeilijker ma ken voor bijvoorbeeld orthodox- christelijke of islamitische scholen om de vrijheid van onderwijs als 'smoesje' te gebruiken, bijvoor beeld als het gaat om thema's als homoseksualiteit of de Holocaust. Asscher hoopt dat zijn idee steun krijgt van D66, WD, Groenlinks en SP. Tegelijkertijd hoopt hij dat christelijke partijen, die nooit heb ben willen weten van de aanpas sing van artikel 23, serieus naar zijn voornemen kijken. Asscher: „Arti kel 23 moet niet gaan over scholen, maar over kinderen." P7 Frekkel laat Nederland smelten Nieuwsmedia Britse premier wil brexitdeal fi| redden >4 ZEELAND 1 ZEELAND2 PvdA: beperk vrijheid bijzonder onderwijs PvdA-leider Lodewijk Asscher wil het beroemde grondwetsar tikel over onderwijsvrijheid aan passen. De wijziging moet er voor zorgen dat ieder kind ge lijke kansen op goed onderwijs krijgt. Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag P13 woensdag 12 december 2018 5°C Gevoelig koudere dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Tickets met extra voordeel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1