Marjan Berk Hebzuchtige vriendin bekent wrede moord Nieuwe dieren ontdekt 17 Toen ik die folder las, werd bij mij een heftige begeerte wakker Sinds 5 december zit er een beest in mijn bed. Een pluizig, in vro lijke kleuren uitge voerd dier, met de zachtgroene staart van een pauw en de sexy blik van een slaperige pinguïn. De kleindochter die zich on derscheidt in het bedenken van spelletjes - uit te voeren door onze inmiddels uit twintig per sonen bestaande familie, die wordt gedreven door ons familie gen dat verantwoordelijk is voor het gezamenlijk samenkomen op feesten als sinterklaas, Pasen, verjaardagen en eventuele huwe lijken - die kleindochter dus had bedacht dat iedereen één cadeau tje, niet duurder dan 15 euro, mét gedicht moest produceren. En daarnaast... let op, nu komt het: een cadeautje voor oma Moes (dat ben ik) plus gedicht moest regelen. Zodat ik bedolven zou worden onder de pakjes met ver zen, die ik ook ter plekke hardop moest voorlezen. berg pakjes met de meest merk waardige presenten, begeleid door hoogst moderne verzen, die ik ook allemaal hardop moest voorlezen. Zo ontving ik een pi kante onderbroek voor oude da mes, veertig kaarsen, een flesje geur met stokjes om de kwalijke lucht uit mijn woning te verdrij ven, een agenda voor jonge meis jes met de titel GIRLPOWER op de omslag en een bon voor tien levende kippen bestemd voor een vrouw uit een ontwikke lingsland, die daarmee een be scheiden handel kan opzetten waardoor ze financieel onafhan kelijk wordt. En dan kreeg ik ook nog die pluizige vogel die tot knuffelen uitnodigt! Hé ja, knuf felen- folder in de bus van de Stichting OOPOEH, waar je een levende hond kunt lenen. Toen ik die fol der las werd bij mij een heftige begeerte wakker. Na een lang leven te hebben gedeeld met vele poezen en drie maal jaren door heerlijke teckels te zijn voortgetrokken, komt er een intense wens uit mijn ziel bovendrijven: een teckel! Een hondje als gezelschap. Helaas zal die wens voor mij onvervuld blij ven: mijn zeemansbestaan kan ik geen teckel aandoen. Maar bij OOPOEH is het ook mogelijk op tijdelijke basis een hondje te verzorgen. Vroeger leenden ze ook poezen uit, maar dat werd geen succes. Poezen zijn té zelfstandig, die willen niet voor twee, drie of vijf weken ko men logeren. Maar honden, die zijn juist dol op afwisseling. En de meeste honden zijn ook dol op knuffelen! levend wezen, een hond dus, met wie je gesprekken kunt voeren, die je kunt aaien en knuffelen, die zorgt voor de broodnodige beweging als je met hem een aantal keren per dag een straatje om loopt. En met honden kun je ook zingen. Ja, sommige hondjes vinden zelfs dansen geweldig leuk. En wanneer je daar bekaf van wordt... het is op tijdelijke basis! Dat zegt de Braziliaanse politie. Ze baseert zich op verklaringen van de vriendin van Van Denderen. Simone de A. (51) is na haar beken tenis in staat van beschuldiging ge steld wegens moord. Die kenmerkt zich volgens justitie door lafheid en heeft ongewoon geweld als verzwa rende omstandigheid. Een Braziliaanse jurist en neuro- chirurg bestempelt de zaak op Twitter als eentje rond het thema 'een narcistische, roofzuchtige psy chopaat'. De Braziliaanse vrouw handelde volgens de politie uit hebzucht. „Ze kon niet verkroppen dat haar vriend de relatie wilde beëindigen, bleef na de moord in Van Dende- rens appartement in Sorocaba wo nen, was van plan zich zijn spullen toe te eigenen en maakte geld over van zijn bankrekening, onder meer naar zichzelf', meldden bronnen aan Braziliaanse media. Bovenstaand motief verklaart volgens de politiebronnen ook waarom De A. tegenover de buiten wereld deed alsof haar Nederlandse vriend nog leefde. WhatsAppberichten Zo probeerde ze zijn dood te ver hullen door namens hem WhatsAppberichten op zijn tele foon te beantwoorden. In die be richten vroegen klanten en studen ten de Nederlander, die als gepen sioneerde wat bijverdiende als ICT- dienstverlener en leraar Engels, waarom hij niet kwam opdagen en zijn telefoon niet opnam. De vrouw antwoordde dat haar vriend in Nederland was omdat een van zijn zussen in het ziekenhuis lag. Volgens De A. stuurde ze de be richtjes omdat ze zich geen raad wist en met rust gelaten wilde wor den. Volgens de politie probeerde de vrouw, die zo'n zes maanden met Van Denderen samenwoonde, haar vriend een dag voor de moord te vergeefs te verdoven met een Simone de A. kon niet verkroppen dat haar vriend de relatie wilde beëindigen spuitje. De volgende dag probeerde ze het opnieuw, ditmaal met medi cijnen én met succes. Daarna stak en sloeg De A. tienmaal in op Van Denderen totdat hij dood was. Ver volgens vroeg ze een vriend om haar te helpen bij het verslepen van het lichaam naar de auto van de Ne derlander. Tegen buren die daar ge tuige van waren, zei ze dat haar vriend te veel had gedronken en naar het ziekenhuis moest. Dumpte In plaats van naar het ziekenhuis reed De A. in de richting van een nabijgelegen waterval. Ze dumpte het lichaam van Van Denderen in het struikgewas naast een weg. Voorbijgangers ontdekten het lijk een dag later, op 2t oktober. Het slachtoffer had steekwonden in de borst en in zijn nek. Omdat zijn identiteit niet kon worden vastge steld, werd de onbekende dode in een dorpje in de buurt begraven in een anoniem graf. De zaak kwam aan het rollen dankzij een Braziliaanse student van Van Denderen. Die kreeg arg waan door de spelfouten in de WhatsAppberichten, deed navraag bij de familie en ontdekte dat hij helemaal niet in Nederland was. Daarop deed de student aangifte van vermissing bij de politie. Die legde de link tussen de bejaarde Nederlander en het gevonden lichaam. Hans van Denderen kwam uit Zeist, maar woonde al bijna twintig jaar in Brazilië. In Thailand, Vietnam, Laos, Cam bodja en Myanmar, de landen waar de Mekong doorheen stroomt, ontdekten wetenschap pers in 2017 liefst 157 nieuwe dier en plantensoorten. Daar zaten fas cinerende schepsels bij, zoals de Skywalker Hoolock-gibbon. Die soort is eigenlijk ontdekt in het lab, zegt woordvoerder Dylan de Gruijl van het Wereld Natuur Fonds, dat de ontdekkingen bun delde in een rapport dat vandaag wordt gepubliceerd. De Gruijl: „Wetenschappers vergeleken de fysieke en geneti sche eigenschappen met andere gibbonsoorten, en kwamen erach ter dat dit een nieuwe soort is. Hij is vernoemd naar het personage Luke Skywalker uit Starwars om dat de onderzoekers fan zijn van die film en omdat de wetenschap pelijke naam in het Chinees 'he mels moment' betekent. Boven dien zweven gibbons zo sierlijk van tak naar tak, dat het lijkt alsof ze door de lucht lopen." In Noord-Myanmar is een op vallende vleermuissoort ontdekt met blond stekeltjeshaar. Dat dier tje is officieus Lance Bass-vleer- muis gedoopt, naar de zanger uit de jaren 90 boyband *NSYNC (waar ook Justin Timberlake deel van uitmaakte) met de vergelijk bare coup. In Vietnam stuitten onderzoe kers op een een kleine pad met hoorntjes op zijn lijf. Zijn uiterlijk en leefgebied - nevelwouden wor den elfenbossen genoemd - zorgde voor de naam 'pad uit Mid den-aarde' op; een verwijzing naar de elfenwereld in Lord of the Rings. woensdag 12 december 2018 Knuffelen Ik werd totaal verrast door een Maar toen viel er ook nog een De gedachte aan een echt l~^> 6 **-^- De Nederlander wiens levenloze lichaam in oktober werd aange troffen in Brazilië, stierf een wrede dood. Zijn Braziliaanse vriendin gaf hem een spuitje waardoor hij het bewustzijn ver loor en stak daarna net zo lang in op Hans van Denderen (73) totdat hij dood was. Casper Naber Zeist/Sorocaba Hans van Denderen, in Brazilië vermoord, screenshotgi.globo.com -Politiebronnen in Braziliaanse media ZEIST Een Skywalker-gibbon, een vleermuis met geblondeerd stekeltjeshaar en een pad met elfenhoorntjes: het zijn enkele opmerkelijke dieren die vorig jaar zijn ontdekt in Zuidoost- Azië. Drie ontdekte dieren in 2017: v.b.n.b.: een nieuwe soort vleer muis, pad en gibbon, fotownf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17