<s> Britse premier May stelt stemmen over brexit op de valreep uit Minister onder indruk Walcheren Het zou de stemming van de eeuw worden, vandaag in het Lagerhuis, maar ze gaat (voorlopig) niet door. Omdat ze op een harde nederlaag leek af te stevenen, heeft de Britse premier May na vijf dagen debatte ren de stemming over de brexitdeal, die haar regering met de 27 andere EU-lidstaten sloot, uitgesteld. Voor de EU-regeringsleiders is een her onderhandeling geen optie. Om haar uiterst ingewikkelde si tuatie uit te leggen op het Europese continent, reist May de komende tijd naar een aantal regeringslei ders. Ze begint vanmorgen met een werkontbijt op het Catshuis in Den Haag, waar ze premier Rutte treft. Het grootste pijnpunt is en blijft de grens tussen het Verenigd Konink rijk en Ierland en dan vooral de zo geheten backstop, het vangnet, voor het geval er half 2020 nog geen de finitieve oplossing voor de grens- problematiek is gevonden. Die backstop, waarmee het Verenigd Koninkrijk onderdeel blijft van de douane-unie en zelf geen handels verdragen met landen buiten Eu ropa af kan sluiten, is de harde brexiteers binnen Mays Conserva tieve partij een gruwel. Ook de Noord-Ierse DUP-partij is faliekant Je kunt een kop koffie niet weigeren, maar makkelijk zal het niet zijn tegen. Dan zijn er nog de 27 overige regeringsleiders binnen Europa, die er weinig voor voelen om het vorige maand bereikte akkoord open te breken omdat May het zwaar heeft in eigen land. Donald Tusk, de voorzitter van de Europese Raad, noemde de EU-top deze week in Brussel, gisteravond op Twitter 'een brexittop'. Het vertrek van de Britten stond officieel niet op het programma, maar nu zeker wel. Tusk meldde er direct bij dat het akkoord niet op nieuw onderhandelbaar is. En ook nog dat de bereidheid van de an dere lidstaten om de brexit dan maar zonder een deal te laten plaatsvinden, besproken zal wor den, 'nu de tijd opraakt'. Minster van Buitenlandse Zaken Stef Blok was uiterst voorzichtig in zijn reac tie. „Je kunt een kop koffie niet wei geren, maar makkelijk zal het niet zijn."» P4 Glashandel MELIESTE Nieuwsmedia van Zeeuwse initiatiever ri cf schoten worden, konit bij de consument terecht. ?®ÉÉv» •- Nog 1827 te gaan Een jager heeft een groep edelherten op de korrel in de Oostvaardersplassen. Drie werden er gisteren afgeschoten, waarmee Staatsbosbeheer is begonnen met het doden van 1830 herten in het natuurgebied. De drie geschoten dieren blij ven in het gebied liggen. Een deel van de herten die later ge- P15 Geen stemming, wel chaos De chaos in Londen is compleet nu de Britse premier May een stemming over de brexitdeal in het parlement heeft uitgesteld. Daarmee voorkomt ze een ne derlaag in het Lagerhuis, maar de problemen zijn allerminst op gelost. Vandaag praat ze in Den Haag met premier Rutte. Jeroen Schmale Rotterdam/Londen Stef Blok, minister Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl dinsdag 11 december 2018 8°C Koudere pzc.nl dagen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1