k 9 Vrouw valt in metersdiep gat den weten of ze haar konden 'fixen'. „Maar ik heb iedereen laten weten hoe ik erin stond. Ik was hier om keihard te werken. Om mezelf te ontwikkelen. Als je daar duidelijk over bent, gebeurt dat niet." Al merkt Neutel wel dat ze op haar gedrag moet let ten om geen praatjes te krijgen. „Mannen knuffe len elkaar, liggen voor de lol lepeltje lepeltje, maar als ik voor de gein in iemands buik porde, kwam daar meteen een opmerking over. Ik raakte dus niemand aan als dat niet noodzakelijk was. Dat was best wel moeilijk op de momenten dat je er even helemaal doorheen zat. Ik ben ook maar een mens." Toch is Neutel niet afgeknapt op het leven tus sen zo veel testosteron. Tijdens een mars door een bevroren heideveld slaat het noodlot toe en loopt ze bij een misstap een gebroken middenvoets beentje op. Ze komt in de ziekenboeg terecht en moet maanden revalideren. „De eerste tien dagen liep ik nog gewoon door. Ik wilde het halen. Ik was zo gedreven, maar toen ik naar de revalidatie moest, verdween mijn enthousiasme. Ik kende mezelf. Ik besefte dat ik mijn lijf kapot zou lopen als ik zou terugkeren. Dat had ik er niet voor over." Natuurlijk heeft Neutel daar een traantje om moeten laten. Zeker toen ze merkte hoe iedereen met haar bezig was. Dat zelfs het mariniersmu seum al nadacht over waar ze haar een plekje had den willen geven als de eerste vrouw die ooit bij de mariniers aan het werk ging. „Maar ik heb nu nog steeds last van mijn voet. Dat telt voor mij zwaar der. Dan ben ik maar niet de eerste vrouw ooit." Neutel weet wel één ding zeker nu: met vrou wen bij het Korps Mariniers komt het echt wel goed. „Wij kunnen het fysiek heus wel aan. Maar het is topsport. Daar moet je heel veel voor laten. Ik heb na deze ervaring alleen nog maar meer respect gekregen voor de mensen die het lukt." In het Groningse Ten Boer is zaterdag een vrouw in een zinkgat van zo'n 4 meter diep gevallen. Het slachtoffer is een 70-jarige vrouw uit Cali- fornië die op bezoek was bij een vriendin. Ze heeft waar schijnlijk een lichte hersen schudding. Dat vertelde de vriendin, Elisabeth Posthu- mus-Meyjes, tegen actualitei tenrubriek Hart van Neder land. „Mijn man liep naar de auto over het paadje waar we dertig keer per dag op lopen. Achter hem aan liep mijn vriendin die vanuit Californië hiernaartoe was gekomen om bij ons te logeren. En ze ver dween opeens in een enorm gat. Ze was kopje-onder ge gaan in het water, dat daar kennelijk onderin stond", al dus Posthumus-Meyjes. Ze vertelt dat zij en haar man hadden geprobeerd de vrouw met een ladder uit het gat te krijgen, maar dat dit mislukte. Bij hun reddingspogingen dreigden zij en haar man ook in het gat te vallen, omdat er zand en stenen afkalfden. De brandweer had haar er in één minuut uit. Trump meldt vertrek stafchef John Kelly John Kelly, de stafchef van het Witte Huis, stapt voor het eind van het jaar op. Een opvolger heeft hij niet ge noemd. Kelly's vertrek hing al in de lucht. Media specule ren dat hij wordt vervangen door Nick Ayers (36), die nu werkt voor vicepresident Mike Pence. Die geruchten werden gevoed toen de presi dent Ayers onlangs vroeg hem te vergezellen in het presidentiële vliegtuig Air Force One. In het Witte Huis ligt Ayers niet bij iedereen even goed: sommigen vinden hem lomp en aanmatigend. Iran houdt rakettesten Laatste truck van viaduct Kernreactor opgestart maandag 10 december 2018 TEN BOER Van de Britten wil 52 procent tóch EU-lid blijven. Dat blijkt uit een opiniepeiling van The Independent. WASHINGTON In discotheek Lanterna Azzurrain in het Italiaanse Cori- naldo zijn zaterdagnacht zes jongeren om het leven geko men. Er vielen meer dan honderd gewonden. In de te volle disco brak paniek uit toen iemand met pepperspray begon te spuiten. In de chaos begaf een noodbrug het. fotoap TEHERAN De Iraanse regering heeft het aantal ra kettesten dit jaar opgeschroefd. Daarbij zijn ook ra ketten getest die de Europese Unie kun nen bereiken. Dat staat in documen ten van westerse inlichtingendiensten die een Duitse krant heeft ingezien. Iran zou dit jaar minstens zeven keer middellangeaf- standsraketten voor testdoeleinden heb ben afgevuurd. GENUA Bijna vier maanden na de instorting van het Polcevera-via- duct in Genua is de laatste vrachtauto die nog op de res tanten stond, ver wijderd. De brug moet in 2020 zijn hersteld. De her bouw begint snel. DOEL Kernreactor vier van het Belgische Doel bij de Neder landse grens mag in de komende dagen opnieuw worden opgestart. De toe zichthouder voor kerncentrales FANC heeft daar voor toestemming gegeven. De reac tor werd in augus tus stilgelegd. Het beton in het plafond van de bunker van de centrale voldeed niet meer aan de eisen. DODEN IN DISCO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9