Nieuwe EP van Julio Melio thuis opgenomen m s )LEN 19 GOESE POLDER BOOM PLANTEN 'Moet dat nou?', dachten omwonenden, toen er plannen lagen om een voetbalkooi indeGoese Polder te vernieuwen. Achteraf blijkt het juist voor saamhorigheid te hebben gezorgd. JL> Dat ze dat zouden be reiken, hadden de vier jongens die drie jaar geleden begon nen aan een actie voor een Cruyff Court in de Goese Polder ongetwijfeld niet kunnen bevroeden. Zo'n Cruyff Court bleek te hoog gegrepen, waarna de focus werd verlegd naar het ver nieuwen van de voetbalkooi aan de Cort van der Lindenstraat. Sa men met omwonenden werd een plan gemaakt en afgelopen voor jaar werd de nieuwe kooi in ge bruik genomen. Jongeren- en opbouwwerker Matijs Gerrits van welzijnsorgani satie SM WO begeleidde de jon gens in hun wens voor een mooie voetbalvoorziening. Hij zag de houding van de omwonenden van de voetbalkooi veranderen. „Ik vind het mooi dat veel mensen die eerst kritisch waren dat hebben omgezet in een positieve houding. Ze hebben meegedacht en houden zelfs toezicht. Nu liggen er ideeën om samen meer activiteiten te or ganiseren." Eén van die omwonenden is Guido Jessen, die vanuit zijn woonkamer uitkijkt op de voet- 1 - Pj Co, Ik vind het mooi dat veel mensen die eerst kritisch waren dat hebben omgezet in een positieve houding balkooi. Ook hij was eerst scep tisch, maar is nu goed te spreken over de manier waarop jongeren met de kooi omgaan. „Natuurlijk gebeurt er wel eens iets. Ik ben een keer rond middernacht naar een groepje jongeren gestapt dat harde muziek aan het draaien was. 'Heb ben jullie niet leren lezen?', heb ik toen gevraagd (op de kooi hangt een bord met regels, red). Natuur lijk stribbelen ze dan nog even te gen, maar uiteindelijk valt er best met ze te praten." De positieve samenwerking die is ontstaan, heeft Guido geprik keld om meer te gaan doen voor de buurt. Zaterdag gaf hij daar een aanzet toe door samen met zijn zoons een notenboom te planten in een plantsoen naast de voetbal kooi. Het boompje - dat hij zelf heeft gekweekt uit een noot die hij vond bij het Clarahofje - zat nog in een pot en moest nodig de volle grond in. „Maar die dingen kun nen heel groot worden", zegt Guido. „Dus mijn eigen tuin vond ik niet zo'n geschikte plek. Ik heb toen voorgesteld om hem tussen het andere groen bij de voetbal kooi te planten. Eigenlijk was dat zomaar een losse flodder. Maar tot mijn verbazing mocht het." Kinderen Wethouder André van der Reest kwam zaterdag een handje helpen bij het planten van de boom. Heel toevallig had de gemeente in het zelfde plantsoen ook al een noten boom geplant. Ze kunnen elkaar nu bestuiven. Het zal desondanks nog heel wat jaren duren voor de eerste noten aan Guido's boom groeien. 'Boompje groot, plantertje dood', zegt hij lachend, het be kende gezegde aanhalend. Ondertussen zijn Guido en en kele buurtgenoten plannen aan het maken voor een straatfeest. Ook is het idee opgevat om het verou derde speeltuintje met houten toe stellen samen op te knappen. Wel zijnswerker Matijs Gerrits ziet het allemaal tevreden aan. „De komst van de voetbalkooi heeft zoveel po sitieve energie losgemaakt dat mensen nu samen ook andere din gen gaan doen voor hun buurt." De 21-jarige Julio timmert alweer heel wat jaren aan de weg. Hij is een zogeheten fmgerpicking-gitarist. Dat wil zeggen dat hij de baslijn, melodie en akkoorden tegelijk speelt. Drie jaar geleden kwam zijn eerste album uit: Almost on the road. Een jaar later volgde een EP met drie nummers. „Daarna ben ik blijven schrij ven", vertelt de scheikundestudent. „Afgelopen zomer had ik veel tijd en ben ik nummers gaan opne men." Dat deed Julio voor het eerst niet in een studio, maar gewoon thuis. „Ik heb een handig appa raatje, waarmee ik mijn muziek di rect kan opnemen op de computer. Dat maakt het ook best wel span nend, natuurlijk. Ik ben benieuwd wat mensen ervan vinden." Julio's inspanningen hebben ge resulteerd in de EP Isolated Minds met zeven nieuwe nummers. Een EP zit als het ware tussen een single en een volledig album in. „Het is ei genlijk een cd met te weinig num mers", grapt de inwoner van Hein kenszand. Een volledig album gaat er zeker weer een keer komen, maar daar gaat volgens Julio net wat meer tijd in zitten. „Als ik een album maak, koppel ik daar graag een thema aan. Daar moet je goed over nadenken. Bij een EP is samenhang tussen de nummers wat minder van belang." De titelsong slaat op een gebeur tenis op het station. „Ik stond daar een keer op de trein te wachten toen ik ineens oog had voor al die mensen die daar, vaak met een kop telefoon op, in hun eigen wereld le ven, met hun eigen gedachten. Zoiets kan ik dan vaak snel koppe len aan een muzikaal idee dat ik al eerder had." Het nummer Heimwee schreef Julio omdat hij daadwerke lijk last van heimwee had toen hij ging studeren in Eindhoven. De Hoes van de EP is ontworpen Christina de Korte uit Meliskerke, kende online muziekdiensten. Julio een goede vriendin van Julio. Isola- verkoopt de fysieke versie via zijn ted Minds is verkrijgbaar bij de be- website juliomelio.com. maandag 10 december 2018 BH Voetbalkooi vergroot saamhorigheid Rob Paardekam Goes n it ïr» Wethouder André van der Reest (bij de spade), wijkbewoner Guido Jessen en diens zoontjes Lucas en Sjoerd plantten zaterdag samen een notenboom bij de voetbalkooi. foto johan van der heuden -Matijs Gerrits, jongeren- en opbouwwerker Gitarist Julio Melio uit Heinkens- zand is eigenlijk altijd wel bezig met het maken van nieuwe mu ziek, maar afgelopen zomer ging hij er weer eens goed voor zit ten. Het resultaat presenteerde hij gisteren in Muziekpodium Razzmatazz in Oost-Souburg. Rob Paardekam Heinkenszand Julio tijdens zijn optreden in Razzmatazz. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47