Sportcentrum krijgt drie ton mee van gemeente Feestelijk programma rond opening in 2020 Champagne Charlie viert met 14e cd jubileum 18 Mondragon moet meer worden dan een goed hotel op één van de mooiste plekken van Zierikzee. Exploitant Govert Janzen ziet daartoe veel kansen. Het eerste uiterlijke vertoon staat al gepland en valt niet toevallig samen met de officiële opening van het hotel, restaurant (Cristó) en stads- café (Het Gouden Elfje) op 25 april 2020. Het wordt een groots cultu reel en muzikaal programma waarin ook de Oude Haven wordt betrokken, vertelt Janzen. Dat moet de opmaat worden naar een jaar lijks terugkerend evenement in juni. Naar goed voorbeeld van het populaire Prinsengrachtconcert in Amsterdam, is het de bedoeling vanaf boten een licht klassiek con cert te laten klinken. Daarvoor wordt de Stichting Cul turele Activiteiten Schouwen-Dui- veland opgericht. Onder die vlag wordt ook gedacht aan de organisa tie van opera's en - meer kleinscha lige - kamerconcerten in de Haven zaal van het hotel. Janzen wil ook de direct omwonenden betrekken bij de start van Mondragon. In de aanloop naar dat moment wil hij letterlijk proefmenu's aanbieden, waarbij het oordeel van de buren mede-bepalend wordt voor welke gerechten uiteindelijk op de kaart komen bij Cristó. De verwachting is dat bouwbe drijf Boogert het gebouw 1 decem ber 2019 oplevert. Voor die tijd wor den het hotel, restaurant en café al ingericht, zodat Mondragon kort na dat moment ('maar uiterlijk 15 de cember') open kan, zegt Janzen. In die weken worden de puntjes op de i gezet. Mondragon gaat werk bieden aan zo'n twintig mensen. Een hotelma nager heeft Janzen al gevonden, en tevens is hij in gesprek met een chef-kok. Alle medewerkers krijgen volgens de exploitant volop gele genheid hun persoonlijke talenten te ontwikkelen. „Het gaat mij er niet eens zozeer om wat mensen kunnen, maar vooral wat ze zelf willen en kunnen inbrengen om samen van Mondragon iets speci aals te maken. Hoe ze een bord moeten dragen en bedden opma ken, dat leren wij ze wel." Nieuw personeel In principe gaat Janzen maximaal twee jaar met het personeel in zee, de manager en chef-kok uitgezon derd. „Tegen die tijd kijken we sa men of en hoe we verder willen met elkaar. Dat houdt de boel scherp en fris." Het hotelgebouw verrijst aan de achterkant van het oude Mondra gon, op de plek van de voormalige concertzaal. Cristó komt op de be gane grond in het behouden monu mentale pand. Op de eerste verdie ping komen de Havenzaal (voor bij zondere gelegenheden en vergade ringen) en de Heerenkamer als lounge/sociëteit. Het Gouden Elfje wordt ondergebracht in het hoek- pandje dat wordt teruggebouwd. In juni werd bekend dat Landal Re- sort Haamstede de nieuwe eigenaar is van het verlieslijdende sportcen trum. Het is van de Stichting Re- nesse overgenomen voor een be drag van zo'n 850.000 euro. Met in gang van 1 januari wordt de lopende overeenkomst tussen de gemeente en de stichting opgezegd. Resort Haamstede Beheer heeft de ge meente gevraagd een nieuwe af spraak aan te gaan voor collectief gebruik de eerstkomende vijfjaar. Het sportcentrum wordt ge bruikt door verenigingen, scholen, inwoners en recreanten uit de om geving. Vanuit sociaal-maatschap pelijk oogpunt is het, aldus burge meester en wethouders, wenselijk dat het sportcentrum nog mini maal tien jaar blijft bestaan. Die af spraak heeft ook de Stichting Re- nesse verbonden aan de eigen domsoverdracht. Bovendien kan het sportcentrum een cruciale rol gaan spelen in de besluitvorming rond de spreiding van de toekom stige regioscholen op Schouwen- Duiveland. Burgh-Haamstede heeft een streepje voor, door de mogelijke combinatie van het ba sisonderwijs met het sportcentrum en het DFS-terrein. De overname door een commer cieel bedrijf zat een financiële bij drage van de gemeente voor alge meen gebruik evenwel in de weg. De lopende afspraak met de Stich ting Renesse kan onder de nieuwe vlag worden aangemerkt als onge oorloofde overheidssteun. Dat pro bleem is verholpen door de bijdrage over een periode van vijf jaar te spreiden, ten behoeve van 'collec tieve dienstverlening'. IN DE REGIO Samen eten 3D printen Stadsraad MIJN DORP, MIJN STAD maandag 10 december 2018 SD Mondragon spil van culturele hart Marcel Modde Zierikzee Exploitant Govert Janzen in wat de Havenzaal van het nieuwe Mondragon moet gaan worden, foto dirk-jan gjeltema MIDDELBURG Bij de vie ring van het 30-jarig jubi leum heeft de Zeeuwse band Champagne Charlie gisteren in poppodium De Spot in Middel burg zijn veertiende cd gepre senteerd, getiteld Sixpack. Deze bevat nummers die ze al langer spelen, maar nog niet hadden vastge legd. Frontman Sjef Her mans overhandigde het eerste exemplaar aan Cees van Minnen, voorma lig directeur van Roosevelt Institute tor American Stu dies. Champagne Charlie vertolkt vooral rootsmuziek uit de VS en werkte voor eerdere platen en optre dens ook samen hem. Sportcentrum Westerschouwen krijgt van de gemeente Schou- wen-Duiveland een bruidsschat mee van ruim driehonderddui zend euro. De bijdrage in de ex ploitatiekosten wordt verdeeld over vijf jaar. Marcel Modde Burgh-Haamstede ZIERIKZEE ledereen die in Poortambacht in Zierikzee woont kan zich opgeven voor Samen eten in de wijk. Deze activi teit heeft deze keer het thema 'Terug in de tijd.' Vrijwilligers uit de wijk koken een driegangen menu wat passend is bij het gekozen thema. De activiteit vindt plaats op woensdag 12 de cember vanaf 17.00 uur bij Christenge meente. De kosten bedragen vijf euro. Opgeven kan via eten@hartvan- poortambacht.nl of via 06 51372363. SINT-ANNALAND In een basiswork shop 3D printen leer je ontwerpen en printen met de 3D printer van Bibli otheek Ooster- schelde. De work shop wordt morgen gegeven in de Bibli otheek Sint-Anna- land aan de School straat 34. De work shop duurt van van 20.00 uur tot 22.00 uur. Het eigen ont werp wordt tot een product geprint op de Ultimaker 3D printer. Bibliotheek leden krijgen 2,50 euro korting op deze cursus en be talen dan 10 euro in plaats van 12,50 euro, inclusief con sumptie en materi aalkosten. Vooraf aanmelden is nood zakelijk en kan via het aanmeldformu lier op bibliotheek- oosterschelde.nl. VEERE Stadsraad Veere houdt vandaag een openbare ledenver gadering. Tijdens deze vergadering kunnen geïnteres seerden zien hoe het eraan toegaat. De vergadering be gint om 19.30 uur in de Korenmaat. MIDDELBURG Drieduizend boeken gingen er vrijdag in de verkoop, en zaterdag waren er nog maar duizend over. Ook daar was nog veel belangstelling voor. „We leken De Bijen korf wel", lacht Kees Davidse van de ZB. „Toen we opengin gen stond er al een rij van ruim 150 mensen." Stijn van der Wolk en zijn moeder (foto) sloegen zaterdag hun slag. De belangstelling voor afgeschreven bibliotheekboeken is vol gens Davidse simpel te verklaren: „Mensen houden gewoon nog heel veel van boeken. Deze nemen ze vaak mee op va kantie naar de camping. En soms zijn het verzamelaars die hier net dat éne boek vinden." foto ruben oreel BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar- temis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen; 17.00 uur: Repetitie CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 09.00 uur en 19.15 uur: Yoga les; ZIERIKZEE Scouting Zierikzee, 09.00 uur: Bewust en ontspannen bewe gen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30- 21.15 uur: Repetitie Nut en Uit spanning. BOEKVERKOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43