Zolang ik het fysiek aankan, blijf ik spelen Harmes aast op snelle marathontijd 17 zv De Schelde verliest de topper tegen De Rog. „Als het inzicht van de jongere gasten beter wordt, kunnen we over een jaar of twee zeker meedoen voor het kampioenschap." De waterpoloërs van De Schelde liepen in de topper tegen De Rog tegen de tweede nederlaag van het seizoen aan. Voor eigen publiek verloor het Terneuzense team met 11-5. De gasten maakten vooral in de tweede periode het verschil. In die fase liep De Rog van 2-2 uit naar 7-3. De Schelde werd gewogen en te licht bevonden, maar daar werd niet al te lang over getreurd. De Rog handhaafde de ongeslagen reeks en boekte de achtste zege op rij. „Ze hadden eigenlijk vorig sei zoen al kampioen moeten worden, maar zijn tweede geworden omdat ze niet wilden promoveren", ver telde Mertijn Loof. „In de partijen die we andere jaren tegen hen speelden, kwamen we helemaal niet in de buurt." De Schelde, dat de voorbije twee seizoenen met een plaats in de middenmoot afsloot, begon sterk aan de topper in de eerste klasse A van het district. De Terneuzenaren kwamen voor veel publiek tot twee keer toe op voorsprong en sloten de eerste periode door tref fers van Ruben de Vos en Sven Schieman af met 2-2. In de tweede periode van zes minuten legden de Limburgers het duel in een beslissende plooi. Waar de thuisploeg een overtalsi- tuatie te vaak niet kon uitbuiten, wist De Rog met een man meer wel de Terneuzense verdediging uiteen te spelen. De gasten zoch ten met veel geduld keer op keer de vrije man en sloegen op het juiste moment doeltreffend toe. „Wij hebben niet veel situaties met een man meer gehad", keek Loof terug. „Maar als we die had den, werden die niet goed benut. Ik vond de scheidsrechters goed fluiten. Wij maakten te veel stomme fouten. Dat hebben we na de tweede periode besproken, waarna dat minder is gebeurd. Je kon bij hen zien dat ze al een aan tal jaar samen spelen. Elke fout werd afgestraft." De nederlaag betekende voor De Schelde de eerste verliespartij voor eigen publiek. De Terneuzense ploeg won vier keer, maar deed dat drie keer met het kleinst mogelijke verschil: twee keer met 6-5, één keer met 9-8. De Rog, dat in acht duels 108 keer scoorde, haalde alle keren met forse cijfers uit. „Wij hadden aan het begin van het sei zoen niet verwacht dat we het zo goed zouden doen", zei Loof. „We hebben met Jomme Bruymzeel, Chiel de Pooter en Jochem de Bat drie jonge gasten die vorig seizoen nog in het tweede speelden. Zij doen het hartstikke goed. Onze al lerlaagste doelstelling was om zesde te worden, maar we gaan nu voor plek twee. Dat is reëel. We trainen twee keer week en zijn de laatste tijd veel gegroeid. Vooral in het samenspel. We moeten nu proberen om op een tactische ma nier onze snelheid beter te benut ten. Als het inzicht van de jongere gasten beter wordt, kunnen we over een jaar of twee zeker mee doen voor het kampioenschap." De Schelde zag in de tweede pe riode alleen Jochem de Bat scoren en keek na twaalf minuten zuivere speeltijd tegen een 7-3 achterstand aan. Daarna wisten de Zeeuws- Vlamingen de schade te beperken. Sven Schieman en Gijs Manhave (fraaie doortikbal) tekenden voor de resterende Terneuzense tref fers. Het laatste woord „Nou en of! Ik had het totaal niet verwacht. Het viel me wel op dat er erg veel mensen waren, maar had niet gedacht dat ze allemaal voor mij kwamen. Er is een nieuwsbrief gestuurd waarin mensen werden opgeroepen naar de sporthal te komen. Hier wist ik uiteraard niets van. De voorzitter richtte na de huldi ging van ons team het woord tot mij. Ik heb onder meer een plaat gelegen met allerlei kranten knipsels. Uit die vijftig jaar. Vol gens mij was er bijna 100 man, hartstikke leuk." „De eerst jaren bij het eerste elf tal in de zaal waren erg mooi. Dat was ergens midden jaren tachtig. We speelden op dis trictsniveau en hadden daar door ook mooie uitwedstrijden. Het was weer eens wat anders dan de wedstrijden tegen de an dere Zeeuwse clubs. Het sei zoen 1996/1997 springt er ook uit voor me. In dat jaar zij we kampioen geworden met het tweede elftal." „Een belangrijk verschil zit hem in het kunnen vasthouden van jeugdleden na hun achttiende jaar. Het is tegenwoordig zo dat je ze bijna per definitie kwijt bent als ze buiten Zeeland gaan studeren. Dat was vroeger een stuk minder. Het is best een probleem voor de vereniging, al hebben we nog steeds veel teams. Bij mij in het vijfde spe len trouwens best veel jongeren. Ontzettend leuk, want het is een mooie mix van jong en oud." De voorzitter richtte na de huldiging van ons team het woord tot mij „Zeker weten! Zolang ik het fysiek aankan, blijf ik spelen. Naast het korfbal doe ik ook nog aan fietsen en hardlopen. Het blijft een ontzettend leuke sport. Anders houd je het ook geen vijftig jaar vol. Het sociale aspect speelt een belangrijke rol voor me. Het spelen in een team heb ik al die jaren prachtig gevonden. Ik ben nog maar twee keer geblesseerd geweest, dus ik hoop het nog even vol te kunnen houden." Erwin Harmes zoekt uitdagingen. De Middelburger wil gaan probe ren zijn persoonlijk record op de marathon te verbeteren. Daarom zal hij in 2019 niet deelnemen aan de Marathon van Zeeuws-Vlaande ren, omdat in datzelfde weekeinde de Marathon van Enschede op het programma staat. „En dat is op een sneller parkoers dan Zeeuws- Vlaanderen. Ik wil me nog steeds verbeteren op de marathon en daarvoor lijkt Enschede me een goede gelegenheid", zei hij nadat hij de Halve Marathon van Terneu zen op zijn naam had geschreven. In die wedstrijd van zaterdag maakte Harmes opnieuw veel in druk. Met zijn lange, grote passen nam hij meteen een riante voor sprong. Uiteindelijk won hij met zo'n zes minuten voorsprong in 1.11 uur. Het was voor hem niet meer dan een opwarmertje, omdat hij komende zaterdag in Spijkenisse opnieuw een hele marathon gaat lopen. „Dat is goed voor de kilome ters in de benen." De Middelburger denkt er overi gens ook over om aan buitenlandse marathons mee te gaan doen. „Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan die in Londen, waar al een paar keer een tijd van twee uur en drie minuten is gelopen. Dat moet dus ook een snel parkoers zijn." maandag 10 december 2018 Chiel de Pooter (witte cap) is in een duel verwikkeld met een speler van De Rog. foto peter nicolai Gewogen en te licht bevonden Peter van Kouteren Terneuzen Groot was zaterdag de ver rassing bij Bram Brasser (59) uit Vlissingen. Naast de kam pioenshuldiging van zijn eigen korfbalteam, Seolto 5, werd hijzelf in het zonnetje gezet voor maar liefst vijftig jaar lid maatschap van zijn geliefde club. Bas Dingenouts Vlissingen Dat was vast bijzonder? Wat zijn voor jou de hoogte punten in je carrière? Is er veel veranderd in die vijf tig jaar? Bram Brasser En nu op naar de zestig jaar bij Seolto? Bram Brasser werd op zijn negende lid van Seolto. Zaterdag bedankte de club hem voor vijftig jaar lidmaatschap. FOTO RUBEN OREEL Erwin Har mes op kop in de halve mara thon van Ter- neuzen. FOTO PETER NICOLAI Wim de Vos Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38