Hockeyers denken stiekem al aan kwartfinale tegen India DEK*BED 3 HALEN 1 BETALEN 7 TeamNl EK HANDBAL Uitslagen Programma Stand het geblesseerd afhaken van Da- nick Snelder. Toch heeft Neder land inmiddels vier EK-wedstrij- den gespeeld en is het team nog steeds ongeslagen. „Hoe we van daag gespeeld hebben, had ik ook echt niet verwacht", zegt Lois Ab- bingh. „Dit is absoluut een team prestatie. Alles werkte. Vanuit haar doel zag Wester hoe Estavana Polman en Abbingh het gat vulden, ontstaan door het wegvallen van Groot. Wester: „Iets dat we vroeger met Henk Groener vaak probeerden, maar met Helle nog niet zo vaak. Maar je ziet dat het zelfs zonder het echt veel te trainen heel goed werkt, leuk om te zien", zegt ze. Waarna de keepster ook haar lof over haar overige ploeggenoten uit. Plus: „Ja, bij mij ging het ook wel goed." Leiding Juist Wester werd na afloop uitgeroepen tot beste speelster van de wedstrijd. Na het wegvallen van Groot hield Nederland de leiding, de eerste helft werd afgesloten met 11-10, om in de tweede helft over de Roemenen heen te walsen. Het onderlinge verschil liep halver wege de wedstrijd zelfs op tot acht doelpunten (21-13), terwijl Roe menië voor aanvang van de hoofd ronde samen met Nederland als enige team vier punten had be machtigd. Wester, die in het begin van de tweede helft bijna al scho ten van de Roemenen stopte, dacht steeds weer: „O, het lukt, 0 het lukt, o het gaat goed. Ja, dat ge voel is wel heel cool." Het wervelt nog te weinig bij de Nederlandse hockeymannen op het WK in India. In de laatste groeps wedstrijd tegen Pakistan wisselde Oranje gisteren zeer slordige fases af met enkele grandioze aanvallen. Dankzij de individuele klasse van onder anderen Seve van Ass, Jeroen Hertzberger en Bob de Voogd liep Nederland uit naar een 5-1 zege. Vooral de tweede Nederlandse tref fer was van ongekende schoonheid. Van Ass onderschepte de bal, stoomde op, maakte een dubbele één-twee met Valentin Verga die de aanval fraai afrondde. Door de overwinning op Paki stan eindigt de ploeg van bonds coach Max Caldas als tweede in de groep achter Duitsland dat Oranje afgelopen week met 4-1 klopte. Ne derland is daarom veroordeeld tot een tussenronde waarin Canada morgen de tegenstander is. De Ca nadese hockeyers werden in hun groep derde achter India en België met slechts één punt uit drie wed strijden. Voor Nederland (nummer vier op de wereldranglijst) mag Ca nada (nummer elf) geen enkel pro bleem vormen. Stiekem wordt er WKHOCKEY Uitslagen/programma Eindstand dan ook al vooruitgekeken naar de kwartfinale op donderdag. Als de Oranjemannen de laatste acht ha len, wacht in het hockeygekke India een clash met het gastland. India (vijfde van de wereld) presteert dit WK uitstekend en is al verzekerd van de kwartfinale. Affiche Verdediger Sander de Wijn noemde het duel India - Nederland gisteren 'een affiche om naar uit te kijken'. „Maar we zijn ons er dit toernooi heel erg van bewust dat we alles stap voor stap moeten aan pakken. Eerst Canada en dan kijken we weerverder", stelde De Wijn na de wedstrijd tegen Pakistan. De Wijn is op het WK nog niet de dominante centrale verdediger die hij bij zijn club Kampong is. „Ik ben nog niet zo tevreden over mijn eigen spel. Het is voor mij even wennen om na anderhalfjaar weer op een groot toneel te spelen." De 127-voudig international be dankte één seizoen voor Oranje om prioriteit te geven aan zijn studie bedrijfskunde. Tegen Pakistan voelde hij zich al stukken beter. „Ik ben vol zelfvertrouwen en kijk uit naar de komende wedstrijden." discounter.nl V Bestel nu, volgende werkdag in huis! V Achteraf betalen mogelijk V 1,5 Miljoen tevreden klanten 9,2 25.643 Beoordelingen WWW.DEKBED-DISCOUNTER.NL/KRANT maandag 10 december 2018 GO Groot TWEEDE RONDE, GROEP II Hongarije - Duitsland 26-25 Nederland - Roemenië 29-24 Morgen 21.00 uur Nederland - Noorwegen Woensdag 21.00 uur Nederland - Duitsland Alle duels van Oranje live op Ziggo 1. Nederland 3-6 2. Roemenië 3-4 3. Duitsland 4-4 4. Hongarije 4-4 5. Noorwegen 3-2 6. Spanje 3-0 Nummers 1 en 2 naar halve finales Valentin Verga, maker van een weergaloos Oranje-doelpunt tegen Pakistan. FOTO ANP Oranje treft morgen Canada in de achtste finales van het WK. Stiekem wordt er ook al vooruit gekeken. Bij winst is gastland India donderdag de tegenstan der in de kwartfinale. Natasja Weber Bhubaneswar GROEPD Gisteren Nederland - Pakistan 5-1 7. Brinkman 1 -0, 9. Bhutta (sc) 1 -1 27. Verga 2-137. De Voogd 3-1 47. Croon (sc) 4-158. Van der Weer den (sc) 5-1. Maleisië - Duitsland 5-3 1. Duitsland 3-9(5-1) 2. Nederland 3-6 (8-4) 3. Pakistan 3-1(1-2) 4.Maleisië 3-1(1-8) Groepswinnaar naar kwartfinales, nummers 2 en 3 naar tussenronde. Morgen (tussenronde) 14.30 uur: Nederland - Canada Alle duels van Nederland live op NP01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35