NAC verslaat Vitesse en vindt aansluiting 1-4 2 EREDIVISIE PEC ZWOLLE - AJAX Ajax kijkt na de winst in Zwolle uit naar do ontmoeting met Bayern München. Met zorgen over blessures en de geruststelling dat Frenkiede Jong op en buiten het veld niet beïnvloeden is. Column HUGO BORST Y~ dat van voetbalcommen tator. Ik had het graag willen worden, maar ik heb er geen aanleg voor. Je hebt ze in alle soorten. Van ernstig tot ex centriek. In de laatste categorie hoort Sierd de Vos thuis, iemand die je tijdens Barca-Real vertelt waar je het best kunt eten in Bar- celona. Frank Kramer (71) was ook een rare snijboon. Hij nam dit week end afscheid van Eurosport met de finale van de Amerikaanse MLS. Het ontging me, ik lag tij dens Atlanta United tegen de Portland Timbers te slapen. Jam mer genoeg, want Frank Kramer was die nacht op dreef. Hij ver sloeg het duel niet maar kletste, citeerde dichter Willem Wil mink, zong een liedje, vertelde anekdotes en al die tijd liet Euro sport hem begaan, tot ergernis van sommige voetballiefhebbers. Op een zondag in de jaren ze ventig heb ik 'm eens vervloekt, die Frank Kramer. Hij, speler van onder meer FC Amsterdam, Vo- lendam, Haarlem, MW en Tel star, scoorde tegen Sparta. Mis schien waren het wel twee goals. We verloren. Ik weet nog dat ik me erover verbaasde dat iemand die zo slecht kon voetballen tot scoren kon komen op Het Kas teel. Al bood die wetenschap te gelijkertijd veel hoop. status die hij niet ontleende aan zijn gepruts met een voetbal. Hij had met de flutband Full House een nummer t-hit gehad met Standing on the inside, een num mer van Neil Sedaka. Dat hij playbackte was algemeen be kend, daar kwam hij rond voor uit. Frank Kramer was goudeer lijk. Hij nam het leven niet hele maal serieus. Hij reed niet in een Mercedes rond maar in een Le lijke Eend. Hij presenteerde De Frank Kramer Show en AVRO's Sportpanorama. Bij dat laatste programma werd hem de wacht aangezegd. Live nam hij wraak door in de allerlaatste uitzending kritiek te spuien over het gebrek aan humor bij de leiding van de AVRO. We hoorden niet alles, want voordat hij klaar was werd snel de eindtune gestart. Waarschijnlijk wachtte de klet sende, zingende en Willem Wil mink voordragende Frank Kra mer zaterdagnacht op het mo ment dat iemand van de leiding van Eurosport zijn stem zou smoren. Niemand deed het. De leiding van Eurosport lag op één oor. Het werd legendarische tele visie, al zag bijna niemand het. Ik voorspel dat Frank vanavond er gens in een talkshow zit. Hij versloeg het duel niet, maar kletste, zong een liedje De VAR speelde een grote rol bij het duel in Breda. In de slotfase van de eerste helft overrulede de VAR tot twee keer toe arbiter Al- lard Lindhout. Eerst beoordeelde de videoman vanuit Zeist dat de overtreding van Arno Verschue- ren op Alexander Büttner, een ac tie die binnen de zestien begon en erbuiten eindigde, op de lijn van het strafschopgebied werd ge maakt. Geen vrije trap maar een strafschop. Navarone Foor zette zichzelf daarna voor schut door de penalty a la Panenka zeker twee meter over het doel te stiften. Drie minuten na de gemiste pingel, joeg Mitchell te Vrede de bal aan de andere kant tegen de touwen. Buitenspel, oordeelde de grensrechter, die het doelpunt af- vlagt. Doelpunt, vond de VAR (1-0). In de 72e minuut kwam Vi tesse langszij, dankzij een rake kopbal van Bryan Linssen (r-i). Op basis van de arbeidsethos en de energie die het in de wedstrijd legde, kwam NAC de overwin ning wel toe. Het stadion ont plofte toen Arno Verschueren het zo gekwelde elftal alsnog de derde zege van het seizoen bezorgde: 2-1. Daan Klomp vierde het feestje mee, want de Zeeuwse verdediger speelde de hele wedstrijd. Zwolle Natuurlijk heerste er tevredenheid bij Ajax omdat de Amsterdammers wéér een uitwedstrijd cijfermatig simpel wonnen (1-4). Al beet PEC Zwolle zaterdagavond uiterst fel van zich af. Maar ideaal was de aan loop richting de topper in de Champions League tegen Bayern München niet. Donny van de Beek én Andre Onana vielen geblesseerd uit. In zijn eerste reactie en emotie was Onana vrij stellig over zijn kansen om woensdag de belang rijke wedstrijd tegen Bayern te ha len: die zijn er niet. Al was de kee per vooral ook gefrustreerd dat hij al voor rust met klachten aan zijn hamstrings gewisseld moest wor den. Tweede keeper Kostas Lam- prou maakte direct een fout waar door PEC kon scoren. Maar belang rijker in aanloop naar de topper in de Champions League: Onana straalt in alles vertrouwen uit, een keeper die rust brengt binnen de ploeg. Die status heeft Lamprou simpelweg niet. Ook Van de Beek raakte dus ge blesseerd, opnieuw aan zijn boven been. Voor hem is het afwachten of hij de wedstrijd om groepswinst gaat halen. Al is zijn eventuele af wezigheid een minder groot pro bleem voor trainer Erik ten Hag. Hakim Ziyech kan na een blessure zijn rentree maken. De Marokkaan is weer fit, zat afgelopen weekeinde ook bij de selectie, maar speelde nog niet. Toch moet Ten Hag ondanks de Ik protesteer altijd een beetje overdreven, hè? Dat zeggen mijn vrienden ook altijd personele problemen ook heel te vreden naar PEC-Ajax hebben ge keken. Omdat Ajax weer won, maar vooral ook omdat Frenkie de Jong ondanks de transferperikelen (PSG zou 75 miljoen voor hem over heb ben) stoïcijns doorgaat met goed spelen en vrolijke interviews ge ven. Steengoed De Jong was weer steengoed tegen PEC, dat in aanvaller Mike van Dui nen een onvermoeibare speler had gevonden om De Jong voor de voe ten te lopen. Dat ging ook vaak ge paard met overtredingen. De Aja- cied liet zich niet kennen, scoorde en trok het spel weer eens naar zich toe. „Ik merk wel vaker dat ze me 'zoeken'. Geen probleem hoor. Dan krijgen anderen wat meer ruimte. Ik neem het Van Duinen ook niet kwalijk. Hoort erbij. Ik protesteer alleen altijd een beetje overdreven, hè? Zeggen mijn vrienden ook al tijd." Van Duinen vond het wel mooi om tegen de meest besproken Ne derlandse voetballer van dit mo ment te spelen. PEC moest wel de fysieke strijd aangaan, vond hij. Anders is het helemaal onbegon- Giovanni van Bronckhorst keek gis teren vlak voor rust richting drie spelers die hun warming-up deden. Jens Toornstra lag met een ham stringblessure op de grond en de trainer van Feyenoord moest een vervanger aanwijzen. Yassin Ayoub en Renato Tapia zagen de medische staf naar Orkun Kökcü wijzen. De 17-jarige rechtsbenige aanvallende middenvelder haastte zich zijn trai- maandag 10 december 2018 GO Krame Het mooiste ambacht is Frank was toen een BN'er, een Op een avond dat de spelers hun hele ziel en zaligheid in de strijd gooiden, legde een harts tochtelijk NAC op knappe wijze Vitesse over de knie. De ploeg van Mitchell van der Gaag won met 2-1, deed de laatste plaats over aan De Graafschap en vond tegelijkertijd de aanslui ting met de ploegen boven zich. Yadran Blanco Breda De man van 75 Daniël Dwarswaard PEC ZWOLLE-AJAX 1 0-1 22. Huntelaar 0-2 32. De Jong 44. Schone (e.d) 1-2 1-3 69. Schone 1-4 89. Tadic Opstellingen Van der Hart Onana Ehizibue 41. Lamprou Van den Berg Mazraoui 73. Eibers De Ligt Lam Blind Bouy Tagliafico Paal Schone Leemans 79. Wöber 62. Genreau Van de Beek Van Polen 33.Labyad Namli De Jong Van Duinen Neres Flemming Huntelaar Tadic Ajax won voor de negende keer op rij. De laatste langere serie was tussen februari en mei 2012: veer tien zeges. Frenkie de Jong (21) Orkun Een 17-jarig talent had gisteren een prominente rol bij Feyen- oord tegen Emmen. Orkun Kökcü debuteerde, bereidde voor, scoorde en kreeg na af loop een salvo van complimen ten over zich heen. Mikos Gouka Orkun Kökcü profileerde zich giteren in Emmen met een fijne techniek en oog voor ruimte, foto pim ras Emmen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30