o I Spetterend einde JP The Seeger Session Band 17 Max de Jong wint op kering UITSLAG T 'f markering geeft aan dat er twee ki lometer is afgelegd. Twee pas? In haler nummer 2 meldt zich, met in diens kielzog nummer 3. Bij het Topshuis gaat de weg wat omlaag, maar het voelt als een bergbeklimming. Het kost grote moeite om nog vooruit te komen en dat wordt op de eindeloze rechte weg die volgt nauwelijks beter. Was dat inhaler 4 of 5? Zand waait in de ogen, bloedsmaak vult de mond. Welkom in de Hel van het Zuidwesten. Dit is een beetje ster ven op Neeltje Jans. Heroïek is mooi, maar het moet wel leuk blij ven. Daarom toch maar wat krach ten gespaard voor de klim bij de sluis en het laatste pijlerdeel. Die blijken zowaar mee te vallen, zodat in de finale nog even kan worden aangezet. Een laf eindsprintje, maar toch. De finish lonkt, de ver lossing is nabij. Over de streep Eenmaal over de streep is het lijden snel vergeten. De tijd - goed voor een rsge plaats, ruim 12 minuten achter winnaar Max de Jong - blijkt, zoals verwacht, zéér matig. Maar de voldoening is er niet min der om. Voor de zekerheid maar even opgezocht: over twee weken is het volle maan. De JP The Seeger Session Band begon in 2009 als een tijdelijk project geïnspi reerd door Bruce Springsteens The Seeger Sessions uit 2006. Negen jaar en honderdvijftig optredens later kun je het moeilijk nog tijde lijk óf een project noemen. De band oogstte succes in binnen- en buitenland. Nu gaan de leden hun eigen weg, na een spetterend af scheid zaterdag in een uitver kochte De Spot in Middelburg. De zaal staat stampvol als de lichten uit gaan. Er begint een film te draaien met beelden van con certen en foto's van de leden van de band. Terwijl We Shall Over- come op de achtergrond draait, ko men de vijftien bandleden op. Er hangt een spanning in de zaal én op het podium. Dit gaat een speci ale avond worden. Zanger Jan Piet (JP) de Klerk vertelt: „In 2020 ston den we voor het eerst in De Spot. Het was het begin van onze reis." En dan gaan ze los. Sensationeel De JP The Seeger Session Band wordt omschreven als sensatio neel en geweldig. Dat is geen woord te veel gezegd. Het publiek geniet en lift mee op deze feeste lijke laatste etappe van de reis. Muzikaal gezien is er vanavond amper iets aan te merken. Af en toe worden schoonheidsfoutjes la chend weggewuifd. Ze dragen al leen maar bij aan het speelse ple zier van de avond. Halverwege de set neemt de voltallige band mid- ln 2010 stonden we voor het eerst in De Spot. Het was het begin van onze reis den in de zaal plaats voor een akoestische This Train is Boundfor Glory. Het zijn de 'Seeger Sisters', de vier zangeressen, die midden in de zaal de show stelen. Terwijl het einde van de avond nadert wordt het tijd voor een gos pel-feestje. „Niet omdat we nou zo gelovig zijn, maar omdat het goede muziek is", lacht JP de Klerk. De zaal wordt omgetoverd tot een gospelkerk, met wapperende handjes en al. Bij Pay Me My Mo ney Down gaat het dak er echt af. Gedirigeerd door De Klerk zingt de hele zaal uit volle borst mee. Dan komt het wonderschone We Shall Overcome, waarbij menig traantje wordt weggepinkt. De bandleden lopen het podium af. Alleen De Klerk staat nog op het podium. „Dit is het einde van een reis" zegt hij, „Dank jullie wel." En hij loopt het podium af. Toegift Is dit dan echt het einde? Nee, er volgt een toegift. Nog één keer springen met American Land, nog één keer meezingen met Hard Ti mes Come Again No More. Dan is het allerlaatste concert van de JP The Seeger Session Band een feit. Vanaf hier zullen de artiesten hun Dit is heleinde van een reis. Dank jullie wel eigen weg gaan. Mochten ze zich over een paar jaar vervelen, dan is dit een tip: een reünie in De Spot misschien? maandag 10 december 2018 Startnummer 12 - Rolf Bosboom - is onderweg. „De verplichte fiets, een oerdegelijke Gazelle zonder versnellingen, voelt als een martelwerktuig." foto johan van der heijden NEELTJE JANSEen dikke windkracht 7 uit het zuid westen, met windstoten tot 127 kilometer per uur. Van de bijna 300 deelnemers aan het NK Tegen- windfietsen lukte het Max de Jong uit Giessenburg daar zaterdag het beste om tegenin te ploeteren. Hij legde de 8,5 kilometer over de Oosterscheldekering af in 18 minuten en 16 seconden. Bij de dames won Lisa Scheenaard uit Eindhoven in een tijd van 20 mi nuten en 28 seconden. Het was de vijfde keer dat het kampioenschap werd gehouden. De deelnemers legden het parcours af op fietsen zonder versnellingen en met een terugtra prem. Voor het eerst had sponsor Eneco bij de finish een 100 meter lange led-installatie neergezet die de gegevens van tien windsensoren omzette in kleuren, van geel (man met de hamer) via oranje (de man met de moker) en rood (de man met de drilboor) tot paars (de man met de stormram). De deelnemers kwamen alle vier de kwelgeesten tegen. Een beetje sterven op Neeltje Jans Ernst Jan Rozendaal RECENSIE - Jan Piet de Klerk, zanger - Jan Piet de Klerk, zanger van JP The Seeger Session Band

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17