'Op mijn bootje geniet ik van ae wind in mijn gezicht en het water om me heen. Terwijl ik niet kan zwemmen' „Normaal had hier al een volle asbak gestaan. Ik zou deze anderhalf uur zeker zeven sigaretten hebben gerookt. Op twee pakjes per dag zat ik, dat zijn 1200 sigaretten per maand. Waanzinnig, als je erover na denkt. Ik ben gestopt, met af en toe een terug valletje. Ik was serieus verslaafd, al veertig jaar. Voor mij is dit al een enorme overwin ning. Nu rook ik er nog eentje in de twee, drie dagen. Die biets ik dan. Thuis rook ik niet meer, niet in de auto, niet hier in mijn werkkamer. Ik mocht hier natuurlijk al niet roken, maar ik heb er nooit een geheim van gemaakt. Het stond in alle interviews met mij. Toch hebben we de Voedsel en Waren Autoriteit nooit op ons dak gehad. Van mijn collega's kreeg ik lolly's toen ik stopte. Kijk, ze staan nog in de vensterbank. Niet aangeraakt. Zie je die golfclub ernaast? Die kreeg ik van een producent, om mijn zinnen te verzetten. Maar ik golf niet. Ik heb thuis wel zo'n loopband, om een beetje fit te blijven. Die moet ik gaan ge bruiken, maar daar moet ik mij dan echt toe zetten. Na een werkdag van twaalf uur kom ik thuis, dan eet ik en daarna moet ik nog op dat ding. Ik ga het echt wel doen, maar eerst dat roken helemaal uitbannen. Ik ben 64, over drie jaar mag ik met pen sioen. Gelukkig is het geen verplichting, want ik ben niet van plan helemaal te stop pen. Afbouwen, prima. Jij denkt dat ik dat niet zou kunnen? Natuurlijk moet hier ie mand de baas zijn, maar dat kan ook in drie dagen. Ik delegeer nu al veel aan Fiona, onze adj unct-directeur. Sinds een jaar heb ik een bootje. Een loodsboot, niet zo'n fout ding. Ik zal je zo een foto laten zien. Ik vind het heerlijk om over de Loosdrechtse plassen te varen. Had ik maar eerder geweten dat het zó leuk is. Vorige week moest ik ermee van de ene haven naar de andere. Het was ruig weer, ik genoot van de wind in mijn gezicht en dat water om me heen. En dat voor iemand die niet kan zwemmen. Nee, dat is geen grap, ik heb geen zwemdiploma. Als kind werd ik altijd uit de zwemles gestuurd, ik was nogal een dondersteen. Stond ik daar weer voor straf aan de rand van het bad te bibberen omdat ik iemand kopje onder had geduwd. Mijn ouders zeiden: je hebt je kans gehad om het te leren. Ik geloof niet dat ze het een probleem vonden dat ik het niet kon. Ik kan wel een klein stukje spartelen, van hier tot het raam. Op vakantie vraag ik al tijd aan mijn kinderen: hoe diep is het hier? 'Je kunt hier wel staan, pap.' Voel ik de grond niet langer onder mijn voeten, dan raak ik in paniek. Water is voor mij iets be dreigends. Als kind, volgens mij was het in de derde van de lagere school, ben ik een keer in een wak gevallen. Ik ben zelfs even onder het ijs geraakt. Een jongetje heeft me eruit getrok ken. Het is geen trauma, maar daar zal die angst wel mee te maken hebben. Toch wil ik nog leren zwemmen. Wat me lang tegenhield, was de gedachte dat ik dan tussen allerlei kinderen zou liggen. Inmid dels weet ik dat er ook zwemles voor vol wassenen bestaat. Alleen, waar haal ik de tijd vandaan? Het is een mooie uitdaging voor als ik mijn werk afbouw. Oud voel ik me niet, al moet ik wel zeg gen dat ik tegenwoordig 's avonds baat heb bij een powernapje van een halfuur. Tot verdriet van mijn gezin, omdat ik er lawaai bij maak. Daarna ben ik weer helemaal het mannetje. Dat had ik vroeger niet. Ik sta om 7 uur op, maar ga nooit vroeg naar bed. Ik wil eerst nog Pauw zien, of Eva. Mijn lichaam is 64, de geest niet. Die be paalt uiteindelijk wat je nog wel en niet kunt - al is die Emile Ratelband natuurlijk helemaal van de ratten besnuffeld. Ik voel me 30, maar sta nu wel anders in het leven dan toen ik 30 was. Op die leeftijd maakte ik me nog niet druk over bepaalde dingen. Voor het programma MAX Maakt Moge lijk, waarin we de leefomstandigheden van ouderen in het buitenland proberen te ver beteren, ben ik in landen geweest waar ik 10 PASPOORT Jan Slagter Geboren 3 maart 1954, in Den Haag. Opleiding Mulo en opleidingen in reclame, marketing, communicatie en fi nancieel management. Carrière Werkte bij een bank en een verzekeraar, zette snookerzalen op, was manager van zangduo Elly en Rikkert en richtte stichting Welzijn Gehandicapten Nederland op. Sinds 2002 directeur van Omroep MAX. Presen teert programma's en is de stuwende kracht achter kijk cijferhits als Heel Holland Bakt en Hendrik Groen. Privé Getrouwd met Ingrid, twee zoons (20 en 25 jaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 98