Zo kies je het juiste kleed i@OtQ IS O Klusvrouw Hieke Grootendorst 11 Materiaal Vorm Formaat Opzicht Kleur Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: wat leg je op de vloer? GO ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, Hardwarelnfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank en Tweakers. nen en grote logo's. Stylist Stephanie meldt zich vervolgens per mail. Ik krijg de indruk dat het een persoonlijk geschreven bericht is en geen gegenerali seerde e-mail, omdat ze schrijft: 'Leuk dat je een gave look voor de feestdagen zoekt. We hebben de feestcollectie net binnen!' De box, die binnen acht werk dagen bij mij thuis staat, puilt uit van de prachtige feestelijke setjes. Ik krijg er een kerstpak- ketgevoel van; alles is zo mooi ingepakt. Sommige items zijn me té frivool. Een zwarte jurk met gouden steentjes en een open rug bijvoorbeeld. Of een groene, glimmende jarentach- tigjurk met split. Stiekem wel leuk om zulke items in de beslotenheid van je eigen huis een keertje te passen. De rok met pailletten en het shirt met subtiele panterprint zijn voor mij feestelijk genoeg en niet té opvallend. De Mai- son365-box is wel de duurste van de drie: de rok kost 84,95 euro, het shirtje 49,95 en de oorbellen 45 euro. Laatst was ik op bezoek bij mijn zus. Ze had een nieuw vloer kleed bij de bank gelegd. Hoge pool, lekker zacht, meteen een warme sfeer. Mijn neefje Luca was zoet aan het spelen. Op het kleed. Dat wil zeggen: tot de rand, daarbuiten komt hij niet meer. Ik zou zelf ook veel liever spelen op zo'n kleed dan op een harde laminaatvloer. Sindsdien maakt hij een knus hoekje bij de bank, met knuffels en dekentjes. Onze grote voeten wrikken we daar een beetje tussendoor. Thuis heb ik drie vloerkleden. De ene, een kleurige, ligt in de verder spierwitte woonkamer. De andere in de logeerkamer van Luca; we lezen er boekjes voor het slapengaan. De derde op mijn balkon, voor een oosters sfeertje. Kies voor een kleed, wil ik maar zeggen. Welk materiaal je moet kiezen? Dat hangt er helemaal vanaf. Wil je warmte, dan kies je voor een hoge pool. Heb je huisdieren, dan wil je juist een lage pool. Je moet de boel natuurlijk makkelijk kun nen schoonhouden. Daarnaast is de uit straling per materiaal verschillend. Ga op onderzoek uit, dat is leuk. Met de vorm van een vloerkleed kun je spelen. Soms staat een rond kleed juist leuk in een hoekig interieur. Onder een rechthoekige eettafel is dat natuurlijk weer minder handig. Meerdere kleine vloerkleden combineren kan ook erg leuk zijn. Meer vormen zijn er niet. Dat scheelt weer keuzestress! Met het juiste formaat vloerkleed kun je echt iets creëren. Als je een kleed hele maal onder de bank en de salontafel legt, maak je daar één geheel van. Alles wat erop staat, hoort bij elkaar. Je kunt daarmee ook een speelhoek wat meer afscheiden van de rest van de kamer. Vloerkleden zijn kostbaar en soms is het moeilijk voor te stellen hoe alles staat in jouw huis. Daarom kun je tegenwoordig vaak vloerkleden op zicht krijgen. Weet je precies wat je wilt? Dan kun je een kleed ook helemaal op maat en naar wens laten maken. Aantal items in de box: 10 Pluspunt: Bijna alle items kunnen met elkaar gecom bineerd worden. De suggesties daarvoor staan in een mee geleverde stylenote. Mispeer: De witte trui met het hoge boord. Het model is mooi, maar de kleur maakt me bleek. Prijs: Tops en truien rond de 60 euro, broeken boven de 100 euro. Bij P.S. Zoë heet de online vragenlijst een stylecheck. Het invullen duurt vijf minu ten. Ook hier kruis ik aan welke items ik graag draag en welke stijl bij me past. Ook een handige: je kunt aangeven watje absoluut niet wilt ontvan gen in de box. Ik kruis daar aan dat ik geen hor loge hoef, net als een jas, want die heb ik al. De levertijd van de box is acht werkdagen. Personal stylist Romy stuurt in de tussentijd dat |ik haar kan whats- appen als ik vragen heb. De retourkosten bij P.S. Zoë zijn overi gens pas gratis als je minimaal één item houdt; anders betaal je €7,95. Bij de andere kledingboxen kun je altijd gratis retourneren. Stylist Romy heeft mijn stijl goed begrepen. Dit zijn precies de kleuren (donkergroen, lichtblauw, grijs) en kwalitatief mooie stoffen die ik graag draag. Toch is het ook verrassend: de outfit met het tweed rokje, de panterprintblouse en de groene trui had ik zelf niet uit het rek gepakt, maar staat hartstikke leuk! Of dit nu in het bijzon der setjes zijn die geschikt zijn voor de feestdagen? Ik heb het idee dat stylist Romy daar niet per se reke ning mee heeft gehouden. Welke kleur het wordt, is natuurlijk per soonlijk en smaakgevoelig. Je kunt kie zen voor heel kleurig zoals ik deed, in contrast met mijn witte interieur. Je kunt ook kiezen voor een natuurtint of juist voor een kleur die veel in je interieur terugkomt. Let op: een kleed met kleur kan verschieten in de zon. FOTO'S SHODY CAREMAN FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83