Wacht niet te lang met bestellen Brabanders gaan het liefst met korting uit eten Pas op voor e-mails van MijnOverheid In Polen roeten onze diesels onbedreigd verder 3 Kinderachtig gedrag De waarheid onder ogen zien Drank Realiseer je dat je het niet nodig hebt Het is moeilijk Zoekhulp Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten PC ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 OBSTAKEL „Ik kwam terecht bij een diëtiste. En diep vanbinnen vond ik het oneerlijk. Waarom kon ik niet gewoon bier drin ken en kaasfondue en pulled pork met joppiesaus eten en toch slank blijven? Kinderachtige gedachten. Leo Babauta, nu een invloedrijke blogger, was ooit een dikke, drank zuchtige, rokende dweil. Hij vroeg zich af waarom hij faalde toen hij wilde veranderen. Hij ontdekte dat we het maar moeilijk kunnen verkroppen dat we niet alles kunnen hebben. We kunnen slecht overweg met tegen slagen en verdragen weinig pijn. We leven dus permanent in een staat van verongelijktheid en zelfmedelijden." OPLOSSING „Die lieve diëtiste liet zien dat ik een BMI had van 31. Dan heb je offi cieel obesitas. Mijn bloeddruk was te hoog en ik scoorde slecht op een aantal bloedwaarden. Dat be tekende dat ik een verhoogd risico had op het krijgen van hart- en vaatziekten. Toen ik me dat reali seerde, wist ik dat ik me aanstelde. Leo Babauta liet me zien dat je kleine stappen moet maken. Loop 100 meter; 50 heen en 50 terug. Doe dat elke dag en dan kun je steeds verder. Ik maakte de stap pen heel klein. Dan maak je maar langzaam voortgang, maar dat maakt het wel makkelijker." OBSTAKEL „Ik viel af. Door te eten wat de diëtiste me opdroeg, slaagde ik erin kilo's te verliezen. Ik schrok me eerst rot: nauwelijks vlees, havermout met rijstemelk, ik kon me geen leven voorstellen zonder gebakken eieren. Maar het lukte. Tot die magische grens van 100 kilo. Daar kwam ik maar niet onder. Dus kwam alcohol ter sprake. Er bleken veel momenten te zijn waarop ik dronk. Ik was een stevige gezelligheidsdrinker, maar ik merkte dat ik ook graag dronk na het voet ballen, voor de tv, op borrels, op vrijdag middag, in het vliegtuig, op een congres, op hoogtijdagen en feestdagen." OPLOSSING „Met drinken wordt het waarschijnlijk net als met roken. Daarover is iedereen het nu wel eens: dat is zo stom, je krijgt er pleuriskan ker van en het voegt niets toe. Ook bij stress heb je drank echt niet nodig. Nu drink ik thee. Zelfs toen on langs mijn schoonvader hier verderop in het dorp met de auto over de kop sloeg en we na afloop geschrokken aan de keukentafel zaten." OBSTAKEL „Ik vind dat iedereen zelf moet weten of hij of zij op dieet gaat. Het is waar: het is niet makkelijk. Wat het allemaal extra moeilijk maakt, is je om geving. Mensen vinden het in teressant als je een tijdje niet drinkt. Maar na verloop van tijd vinden ze het confronterend, want jij houdt hen een spiegel voor. Zij voelen zich dan slappe drankorgels." OPLOSSING „Je moet het zelf willen en sterk in je schoe nen staan. Het is mij mede gelukt door de hulp van mijn diëtiste en een personal trainer die me eindeloos door de polder liet sjokken. Ik ben nu fitter en scherper. Ik wandel, ik fiets, ik ga zelfs naar de sportschool. Door anders te leven kom je wel in een andere wereld terecht. Bij een feest waar veel wordt gedronken, hou ik dat slappe gelul niet lang meer vol." Als Jan het kan... Gezond en slank voor gewone mannen (Spectrum, €15) Wie niet wil sjouwen met de kal koen, de wijn en de ijstaart doet er goed aan snel te bestellen bij zijn favoriete bezorgservice. Jumbo, AH en Picnic verwachten grote drukte. AH zet 2600 bezor gers in en verwacht een kwart meer omzet. Picnic bezorgt ook op zondag 23 december. Schaamt u zich als u met een kortingsbon bij een restaurant komt? Circa een tiende van de Nederlanders blijkt gêne te voelen bij het ge bruik. De grootste groep zijn de Noord-Hollan- ders: 17 procent van hen gaf aan zo'n voucher liever niet te gebruiken. Het minste last van de gêne hebben Brabanders. Slechts 4 procent van die geënquêteerden voelt schaamte. Voor de tweede keer dit jaar waarschuwt MijnOverheid voor phishingmail. Afgelopen weekend werden 361 mensen slachtoffer. Ze hebben ingelogd met hun DigiD, waardoor criminelen toegang hebben tot hun gegevens. MijnOverheid waarschuwt: 'Wij sturen nooit e-mails met een link om naar de Berichten- Box te gaan.' Honderdduizenden oude diesel auto's met hoge uitlaatemissies worden jaarlijks geëxporteerd naar Polen, ondanks dat het behoort tot de landen met de ergste luchtver vuiling van Europa, zo blijkt uit een rapport van Transport Environ ment - een organisatie die cam pagne voert voor schoner vervoer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75