7 Ik geloofde niet dat ik ooit langere afstanden zou lopen, haha. Nu loop ik zelfs de marathon onder de 3 uur' „Nou, zo snel is het niet gegaan, hoor. Ik heb het juist langzaam opgebouwd. Ik weet nog dat ik mijn eerste wedstrijd over 5 kilometer liep en dacht: zo, dit is afzien! Dan ga je naar de 7,5 en de 10 kilometer. En ik geloofde toen niet dat ik ooit langere afstanden zou lopen, haha. Nu loop ik zelfs de marathon onder de 3 uur." „Dat klopt. Maar als ik niet in De Sportvisser kan zijn omdat ik wil hardlopen, wil ik het hier goed achterlaten. Ik kan niet de deur achter me dicht trekken en zeggen: zoek het maar uit. Nee, zo'n baas ben ik niet, ik zorg dat iedereen precies weet waar-ie aan toe is." „Mede daarom ben ik de laatste jaren wat vaker vrij op vrijdagavond. Voorheen stond ik altijd zelf tot 3 of 4 uur achter de bar, maar nu doe ik dat wat minder. En als ik écht een belangrijke wedstrijd heb, zoals de Kustmarathon, slaap ik in een hotel. Want als ik dan thuis blijf, blijf ik met het café bezig. Ik woon ernaast en dan ga je onbewust in de gaten houden of de muziek wel op tijd uit gaat en je hoort de laatste klanten rond 3 uur vertrekken.Dan sta je niet uitge rust aan de start." „Absoluut. In 2018 heb ik op alle afstanden, van de 5 kilometer tot de marathon, mijn persoon lijke records verbeterd. En vooral die op de ma rathon, gelopen in Rotterdam, springt eruit. Wie had gedacht dat ik daar 2.57 uur zou kun nen lopen? Het was lang geleden dat een Zeeuwse atlete zoiets had laten zien. Bij de vrouwen van 35 jaar en ouder staat nu alleen Marlies Kort nog boven me, met 2.47. Of dat voor mij nog haalbaar is? Hmm, misschien met verschillende tussen stappen." „Soms wil ik wel iets meer dan nu, maar mijn trainer is voorzichtig met me. Laatst wilde ik na de Kustmarathon, waarin ik tweede werd, ook nog 'Amsterdam' doen. Ik had nergens last van en wilde gebruik maken van de flow waarin ik zat. Maar Jan de Wilde vond dat geen goed plan. Hij legde uit waarom - een topatleet loopt ook maar één of twee marathons per jaar en dat is niet voor niets. En als hij zoiets zegt, leg ik me daar ook meteen bij neer. Dan denk ik: al het andere dat hij tot nu toe voor mij ge daan heeft, werkte ook." GO ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 Monique Verschuure: „Ik wil graag alles goed doen, ik ben ook binnen de horeca be hoorlijk streberig." fotomarcelledavidse standen. Hoe verklaar je die snelle progres sie? Je kunt dan niet altijd in het café zijn. Het is ook voor te stellen dat avonden in het café geen ideale voorbereiding vormen voor een belangrijke wedstrijd op zaterdag of zondag. Op je 37ste was je sneller dan op je 36ste en op je 38ste zit er nog steeds progressie in. Verbaast je dat? Want je wilt jezelf niet voorbij lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55